Bosna'da Kayak
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bosna'da Kayak

Standart Bosna'da Kayak

Alıntı alperakcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @oliver_han
    vizesiz ve guzel bir sozum icin saray bosna dusunulebilir, 80 kusur kis olimpiyatlari oarada yapilmisti sanirim, bu yuzden alt yapinin gayet duzgun oldugunu dusunuyorum. tabi saray bosna ya kayak turu hic gormedim simdiye kadar belki baska bir olayi vardir.
    84 kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış bosna'nın bilinen kayak merkezleri Bjelasnica, Jahorina, Vlasic ve Kupres... tabi savaş sırasında pek çok yapı tahrip olmuş, altyapı zarar görmüş... yenileme çalışmaları sürüyor...

istanbul'dan sarajevo'ya aktarmasız olarak bosna havayolları uçuyor... uçuşlar thy ile ortak... haliyle iki havayolunun internet sitesinden bilet almak mümkün ve fiyatları aynı... yalnız havalimanında taksiden başka bir ulaşım seçeneği yok... eğer çevreyi de gezerim diyorsanız otomobil kiralayacaksınız ya da kalacağınız otelle görüşüp transferinizi ayarlayacaksınız...

bosna'da kayak sezonu aralık-nisan arası... en iyi zamanı ocak-şubat ortası arası... 84'te bayanlar alp disiplini yarışmalarının yapıldığı jahorina ve erkekler alp disiplini yarışmalarının yapıldığı bjelasnica en popüler kayak merkezleri... ikisi de sarajevo şehir merkezine yaklaşık yarım saatlik mesafede...

Jahorina: en büyük kayak merkezi... 1915 metre yükseliğinde... 1200-1900 metre arasında kayılabiliyor... toplam pist uzunluğu 20km... saatte 7.500 kişi kapasiteli 8 lifti bulunuyor... gece kayağı mümkün... haftalık skipass 70 euro...

Bjelasnica: Jahorina'dan daha zor pistleri bulunan bir kayak merkezi... 1200-2067 metre arasında kayılabiliyor... savaş sırasında tahrip olan merkezin şu an üç lifti çalışıyor... yeni oteller ve apartmanlar yapılmış... haftalık skipass 70 euro...

Vlasic: Travnik yakınlarındaki merkez merkez bosna'nın en iyi yapılandırılmış kayak merkezi... en yüksek noktası 1943 metredeki paljenik... popüler merkezi babanovac 1260 metre yükseliğinde ve travnik'ten 28km uzaklıkta... yeni ya da yenilenmiş otel ve özel konaklama imkanları mevcut... saatte 4300 kişi kapasiteli 4 lifti mevcut... günlük skipass 8 euro...

Kupres: Blidinje doğal parkının yakınında, Vranj ve Cvrsnica arasındaki vadide kurulu kayak merkezinin 1200-1550 metre arasında toplam uzunluğu 13 kilometre olan pistleri var... saatte 5000 kişi kapasiteli dört lifte sahip... daha çok başlangıç seviyesi kayakçılara ve ailelere hitap ediyor...

kaynak: Ski Holidays | Bosnia Herzegovina

Standart Cevap: Bosna'da Kayak

Oli bilgiler için teşekkürler. İlk defa senden öğrendim.

Ziyaretçi

bosnayı ben de bulgaristana tercih ederim doğrusu..ama uçuşlar pahalıydı sanırım..ayrıca bosnaya kayak turu yapan firmada var diye hatırlıyorum..

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oli bilgiler için teşekkürler. İlk defa senden öğrendim.
    herşey kartutkusu için...

Alıntı bkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bosnayı ben de bulgaristana tercih ederim doğrusu..ama uçuşlar pahalıydı sanırım..ayrıca bosnaya kayak turu yapan firmada var diye hatırlıyorum..
    gidiş-geliş bosna biletleri sofya biletlerine nazaran 70tl pahalı abi...

bosna'ya tur düzenleyen firmaya ben de rastlamamıştım ancak araştırınca 1-2 firma çıktı... gerçi hala düzenliyorlar mı bilemeyiz...

super olmus, eline saglik.

Askerligimi Bosna da yaptigimdan dolayi hem Jahorina da hemde Bjelasnica da board yaptim,gercekten ikisi de cok iyiydi.hafatlik degilde gunluk 10liraya almistim ben 2008 de.ucak biletleri 300 $ a yakin sanirim.ucak biraz pahali ama ordaki hayat ve oteller inanilmaz ucuz.detayli bilgi isteyen olursa özel mesaj lütfen..
    Karsiyaka

Alıntı emresen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerligimi Bosna da yaptigimdan dolayi hem Jahorina da hemde Bjelasnica da board yaptim,gercekten ikisi de cok iyiydi.hafatlik degilde gunluk 10liraya almistim ben 2008 de.ucak biletleri 300 $ a yakin sanirim.ucak biraz pahali ama ordaki hayat ve oteller inanilmaz ucuz.detayli bilgi isteyen olursa özel mesaj lütfen..
    bilgilerinizi bu başlık altında da paylaşırsanız seviniriz... böylece tüm üyelerimiz fikir edinmiş olurlar...

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla kayak merkezilerini bilmem ama cevabilerin tadı tamağımda kaldı. Bide ayran diye bardağa yoğurt koyup getiriyolar. Oldukçada ucuz bi yer.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Ziyaretçi

Alıntı kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kayak merkezilerini bilmem ama cevabilerin tadı tamağımda kaldı. Bide ayran diye bardağa yoğurt koyup getiriyolar. Oldukçada ucuz bi yer.
    erzurum a cağ yemeye..sarıkamış a kaz yemeye..tokat a cağ yemeye..bursa ya zaten sadece kebap yemeye..bir de saray bosnaya cevabi yemeye gidelim..arada da kayarız..bursa hariç

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı bkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erzurum a cağ yemeye..sarıkamış a kaz yemeye..tokat a cağ yemeye..bursa ya zaten sadece kebap yemeye..bir de saray bosnaya cevabi yemeye gidelim..arada da kayarız..bursa hariç
    Diyetteyim ama bana uyar.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler