"Alkollü kaymak" - Sayfa 2
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: "Alkollü kaymak"

Standart Cevap: "Alkollü kaymak"

kesınlıkle alkolluyken derken bunun sınırı olmalı 5 extra ıcıp kayılmaya cıkılmamalı kesınlıkle ama bı rıkı bardak kadeh veya bira ıcılmesınde sakınca olmaz bnce zaten cok sogk oldugu ıcın sarhosluk olarak bır etkısı olmıcaktır. Bi yandanda tehlıkelı refleksler zayıflar evt denge zor kurulur bunların sonunda daha dengesız dusmeler yasanır buyuk ıhtımalle.

Oğuz Yılmaz // Bilgi Hunters # 53
    İstanbul Bilgi Üniversitesi

kadiir35
    Ziyaretçi

once kaymayı ogreneyım.. sonra kayarken ıcmeyı...

Walla doğruya doğru ufak bir cep şişem vardır ve içide jb doludur. Isınmak maksatlı kayarken fırt çekerim açıkçası kafayı bulabilmem yada reflexlerimin etkilenmesi için 70 lik falan devirmem gerekir :P
    DİKKAT ISIRIRIM

B Rh (-) / Kükürtlü / BURSA
    U Can See Me When I pass U!...
    BMW K1200R....

Bu konuyu bir BÜYÜĞE danışmak lazım :D
    There must be some kind of way out of here

sorumsuzluk ve saçmalık bence alkollü kaymak, hem başkalarını riske atıyorsunuz hem kendinizi, üstelik alkol sanıldığı gibi ısıtmaz, başta sıcaklık hissi verebilir ama farkında olmadan çok çabuk hipotermiye girmenize yol açar çünkü periferik vazodilatasyon yapar yani vücudun uç bölgelerindeki damarları genişleterek hızlı ısı kaybına yol açar.

hangi sporu yaparken içki içiliyor ki bunda içilsin çok saçma, özenti bir hareket olduğunu düşünüyorum, iyi o zaman basket oynarken, koşarken, pilateste de içelim, güzelleşelim, oldu mu yani? ???

her şeyin yeri zamanı var, kendini bilmemekle alakalı bu tür hareketler, ha kayaktan sonra odanıza çıkmadan içersiniz, akşamında içersiniz ama pistte içmek çok gereksiz

alkol almanın hiçbir ortamda hiçbir kimseye faydası olduğuna inanmıyorum. o kadar içi boş bir kavram ki. niye içiyorsun diye birine sorsanız verebileceği doğru düzgün bir yanıt bile yok bence. alkol = uyuşturucu. niye kendini uyuşturuyorsun diye sormak lazım. akıllı insan kendini uyuşturmaz. sorunlarından kaçan adam kendini uyuşturur. tabi sorunlarına bu yolla çözüm de bulamaz o ayrı. alkol kötülükleri doğurur. suç, şiddet, cinsel suçlar... insanı bir anda ilkel bir mağara adamına döndürür. ne yaptığını bilmez bir duruma sokar, insan kendi hayatını, başkalarının hayatını önemsemeyecek duruma gelir.

tabi bu bir skala ve bu anlattıklarım skalanın en uç noktası. ne kadar içtiğinize veya bünyenizin ne kadar kaldırdığına göre bu skalada bir yerde olursunuz. işin kötü tarafı skalanın en solundayken aldığınız aklı başında kararlar skalanın sağına doğru ilerledikçe esnetilebilir olur. 1 kadeh içicem dersin, onu içince 2.'ciyi de içiyim bişi olmaz dersin, onu da içince alır yürür gider zaten...

aklı başında insanlar sosyalleşmek için içerler. muhabbet, dans, tanışma... çoğu zaman etraflarındakilere zarar vermeseler de otokontrolleri zayıflar. mesela araba kullanmakta sakınca görmezler. işte alkol sizi düpedüz yasalara karşı gelmeye zorladı.

kayak ortamı ziyadesiyle tehlikeli bir ortamdır. bu ortamda alkol almak, hele de bunu acemiyken yapmak düşülmemesi gereken bir hata. cin olmadan adam çarpmak deyimi var ya, aha da odur. ben azına da çoğuna da karşıyım. yukarıda saydığım otokontrol zayıflıklarından dolayı. ayrıca herkesin bünyesi de farklıdır. zayıf bünyeli bir insanın bir kadeh viskiyi aç karnına içmesi ile kuvvetli bir bünyenin bir birayı tok karna içmesi aynı şey değil. ikisi de 1 birim neticede. ama bünyedeki etki farklı. dağda biri gelir de bana çarparsa ve ben onun alkollü olduğunu anlarsam kesinlikle hadise yaratırım onu söyliyim.

not: alkol alan bir insanım. alkolü seviyor muyum: evet. alkollü araba kulandım mı, kullandım. pişman mıyım, pişmanım. bu durumu değiştirmeyi düşünüyor muyum düşünüyorum. alkolü seviyor olmam, içiyor olmam ona karşı olmamamı gerektirmez. alkol almanın da bir yeri ve adabı var. dikkat isteyen mecralar değildir bunu yeri. benim gerçek düşüncelerim bunlar. yazmayacaktım ama madem konu açılmış, yazıyım geçsin gitsin. beğenen beğenir, eleştiren eleştirir, küsen küser, giden gider. benim gitmem gerekirse ben giderim. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar derler...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Alıntı Winter Park Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi sporu yaparken içki içiliyor ki bunda içilsin çok saçma, özenti bir hareket olduğunu düşünüyorum, iyi o zaman basket oynarken, koşarken, pilateste de içelim, güzelleşelim, oldu mu yani? ???
    +1. Bunu da yazacaktım unuttum. Mesajımı editlemek istemiyorum. Hangi profesyonel sporcu alkol alıp spor sahasına çıkıyor ki? Halısahadan önce de içelim, basketten önce de, müsabakaya filan giriyorsak ondan önce de.

alkolün meşru birşey gibi gösterilmemesi lazım, içiyorsanız da hiç omazsa açık açık yazmayın bari.

geçen haftasonu kartalkayada bir arkadaş bu sebepten dolayı düştü, gözlüğünü kaybetti, ayağını sakatladı. 140 lira para ödedi, bi sargı yaptılar, bir de iğne oldu. sakat bi insan gibi evine döndü. herhalde ki o da pişman olmuştur yaptığından. geçen sene iki abi güzel güzel hem içiyor hem kayıyorlardı. öğleden sonra gördüm, içkiyi fazla kaçırmışız, kayamayacak duruma gelmiştik dediler. yani kuytu bir köşede düşsen bayılsan donar ölürsün, kendinde olsan belki saplandığın kardan çıkamazsın, nerde olduğunu tarif edemezsin, belki telefonunu bile kaybedersin. neymiş, içki içtim kayarken ben. iyi *** yedin afedersin...

ekleme: geçen sene turda iken ismi lazım değil bir arkadaşımız otobüste enerji içeceği kutusunu fırlattı (havadan arkaya gönderdi diyelim) az daha yüzüme geliyordu.
    kendisine karşı kızgın veya tepkili değilim bu arada, yanlış anlamasın. o anda otokontrolü zayıfladığı için yapmakta olduğu hatanın farkına varması mümkün değildi. ama bu olayı sonradan değerlendirmesi, hatasını kabullenmesi, bir sonraki tura gerekli aksiyonunu alması olayı kapatmıştır. körükörüne olayı savunsaydı farklı düşünebilirdim. ayrıca "dağda herkes içiyor" kesinlikle iyi bir savunma değildir. çoğunluk sigara içiyorsa bu normaldir çıkarımını yapamayacağımız gibi.
    Konu Gökbey tarafından (12-02-2010 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: imlâ, ekleme
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Forumdaki bütün konularda bir alkol muhabbeti gidiyor...
    Ski: Salomon XWing 7
    Boot: Fischer Soma Viron 95 flex
    Helmet: Red Trace Goggle: Giro Root Gloves: Burton Goretex

İlker A. --İZMİR-- Arh(+)
    One life live it... Ski Forever...

ulen ben de başlığa cevaben "ekmek kadayıflı kaymak" diye yazacaktım ama inceden mundar olmuş bizim espri...

Yada "ballı biberli kaymak"
    There must be some kind of way out of here

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler