Kayak Merkezi Kar Kalınlıkları 5 Günlük Hava Tahmini
Sayfa 1/43 12311 ... SonSon
428 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak Merkezi Kar Kalınlıkları 5 Günlük Hava Tahmini

Standart Kayak Merkezi Kar Kalınlıkları 5 Günlük Hava Tahmini

Bundan sonra Türkiye'de bulunan tüm kayak merkezlerimizin hepsinin hava durumlarını tek bir sayfadan izleyebileceksiniz

Türkiye Genelinde Kar Kalınlıkları

Türkiye Genelinde Önümüzdeki 5 Günlük Hava Tahmini

Standart Ynt: TÜM KAYAK MERKEZLERININ HAVA DURUMLARI

yenilikler güzel. emek harcamışsın belli. tebrikler.
    sadece snowboard...

: Kar kalınlıklarını ana sayfada en üstte el ile gunluk guncelleyerek vereceğm şimdilik ama kar olmayınca kalınlığınıda veremiyorum şu anda :P

kar kalınlığı meteorolojinin dandik sayfasında tüm merkezler için veriliyor. snow-forecast linkleri süper olmuş. exotic locationstan turkey'i seçip oradan merkezi seçip high-2323 metreyi seçene kadar uykum geliyodu valla. ama listede ağrı dağını göremedim. :D
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

Bende bu hava durumlarını ekliyorken saat gecenin bilmem kaçıydı , benimde uykum gelmiş herhal ondan atlamışım Ağrı yı :P
    Ağrı ve Bitlis ide listeye ekledim
    Bu arada kar kalınlıkların otomatik alındıgı bir yer bilen varsa , onlarıda otomatik olarak koymak istiyorum siteye

www.meteor.gov.tr'de hava tahmini'nin altında kar kalınlıkları sayfası var, şu anda vermiyor, herhalde yok diye biz geçen kış oaradan takip ederdik ve günceldir.
    Ayla

ali_emre
    Ziyaretçi

selam ayla bu sıteden bakabılırsın gene meteorun sayfası
    ama hıcbıyerde kar yok su an :(

http://www.meteor.gov.tr/2006/tahmin...kalinligi.aspx

Selam , sitemizin en ustunde kar tarih ve kar kalınlıgını yazan yazının üzerine tıklandığında sizlerin bahsettigi meteoroloi sayfasına gidiyor , hatta ben oradaki bilgili meteorolojiden alarak gunluk olarak elle guncellliyorum

Peki günlüktüde neden kaç gündür Erciyes 3cm yazıyordu dersenizde , elim gitmedi bi türlü 0cm yazmaya, içim burkuldu valla :P

??? ???
    MERAK EDİYORUM ACABA GEÇEN SENE BUGÜNLERDE KAR KALINLIKLARI NASILDI????

;D ;D
    ÖĞRENDİM
    KIŞ MEVSİM ŞARTLARI ve KURAKLIK HAKKINDA DEĞERLENDİRME
    Akdeniz kuşağında yer alan Türkiye ve çevre ülkeler Kasım ayının ilk haftasından itibaren yüksek basınç sisteminin etkisinde kalmıştır. Kış mevsim şartlarının ülke genelinde Aralık ayının ikinci yarısından itibaren yaşandığı yapılan istatistiksel analizler ortaya koymaktadır.

2005 yılı 15 Aralık günü Uludağ’da 2 cm. Ilgaz da 8 cm ölçülen kar yüksekliğinin dışında ülkenin büyük bölümünde kar örtüsü mevcut bulunmadığı, ancak 20 Aralık 2005 tarihinde ise yağışlı sistemler sonucunda Uludağ’da 73 cm, Kartalkaya’da 65, Kartepe’de 50cm. Edirne 26, Kütahya 21, Bolu 14 cm. kar yüksekliğinin bulunduğu kayıtlarda mevcuttur.

Uzun sayılabilecek dönemde ülkemizde Yüksek Basınç Sisteminin etkili olması dolayısı ile 30 gün sürecinde önemli yağış miktarları gerçekleşmemiştir. Yağış azlığının en fazla yaşandığı bölgeler iç kesimlerdir. (Eskişehir,Ankara, Çankırı,)

Sayfa 1/43 12311 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler