SNOWBOARDCULAR İÇİN DOĞAL SNOWPARK / OFFPIST MUTLAKA DENEYİN
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
55 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: SNOWBOARDCULAR İÇİN DOĞAL SNOWPARK / OFFPIST MUTLAKA DENEYİN

Standart SNOWBOARDCULAR İÇİN DOĞAL SNOWPARK / OFFPIST MUTLAKA DENEYİN

İş sebebiylede genelde kaymak için Erciyes'e gidiyorum. Genelde Zümrüt telesiyejle çıkılan pistin kollarında kayıyordum. 2. istasyona da nadiren çıkardım. Hem snowborad kayma seviyemden hemde çok soğuk olması etkili olurdu.

Neyse lafı uzatmayayım bu hafta yeni bir arkadaşla kaymak için çıktık. Dedi gel sana offpist yaptırayım.

İkinci istasyona çıktık hemen pist başından ayrılıp pistten apayrı bir vadiye girdik allahım böyle bişey olamaz, ben atlayamasam da her yer doğal RAMPA öyle 30 cm lik dandik rampalardan bahsetmiyorum, boy boy istemediğiniz kadar, vadi yaklaşık 2 kilometre ama HALF PIPE şeklinde olduğu için kendisnizi bir o yamaca atıyorsunuz bir karşı yamaca ve bunları yer yer adam boyu BOLKAR da yapıyorsunuz. Süratlenmek asla korkutmuyor çünkü anormal kar var, düşmek bile müthiş keyifli. İster istemez atlıyor zıplıyor durmadan müthiş dönüşleri yüksek süratlerde yapabiliyorsunuz, pist olmadığı için önünüze kimsenin çıkma ihtimali yok.

İsterseniz herhangi bir rampada bile bütün bir gün geçirebilirsiniz.

Sakın kızmasınlar ama şimdi Kayserili arkadaşlarımız "Yanıbaşımızdaki İnci" diye söze başlayacaklardır ama şunu kabul etmeleri lazım işletme bakımından 2 belkide 3. sınıf Erciyes. Yoksa o vadiyi bana Edirneli Uludağ hayranı bir arkadaşım göstermezdi.

Son olarak her snowboardcuya tavsiye ediyorum koca günde sadece 4 kez çıkabildim çünkü kay kay bitmiyor. Board kayarken nefes nefese kaldınızmı hiç, öyle bir efor sarfediyorsunuz.

Tek kelimeyle mükemmel bir 2 gün geçirdim. Herkese tavsiye ediyorum

Standart Ynt: SNOWBOARDCULAR İÇİN DOĞAL SNOWPARK / OFFPIST MUTLAKA DENEYİN

Vay be bu konu daha çok ilgi çeker diye düşünmüştüm.

Anlaşılan herkes pistde kaymayı seviyor ???

erciyesi tanıyanlar oraları tercih etmezler orada bir batarsan seni yazın bulurlar ve ailene teslim ederler. çok tehlikeli erciyesin karı yumuşak ve gömülüyor.
    Alper DEMİRCAN / Kayseri

anlattıkların süpermiş.. böyle yerler olduğuna inanmak güç..
    H. Özgür Gökçe - 1980 - 0 Rh (+)<br /><br />İstanbul - Üsküdar - İcadiye - Çıkmaz Sokak<br />__________________<br /><br /><br />* * * GALATASARAY * * *<br /><br />__________________

benimde kesinlikle tercihim bolkar olurdu ama malesef palandökendede pek fazla bolkarda kayma imkanı yok.vadiler var ama açıkcası ben çığ tehlikesinden biraz korkuyorum bikaç yıl önce çığ yüzünden hayatını kaybeden çok kişi oldu.ama böyle izleyince falan bol karda, karı insan boyunda kaldırarak yüksek hızda aşağıya inmek müthiş bişey
    palandökende kayanlar bilirler 27 pisti var çokda diktir ama ilk kar yağdığı zaman bolkarda orada kaymak müthiş bikaç kez denedim bu sene fazla açmadılar 27 pistini bu yıl hiç kaymadım ordan ama farklı vadileri deneyen arkadaşlar var birazdaha ilerletirsem seviyemi benimde tek tercihim bol karda kaymak olur
    Board: GNU Asym B Nice Btx Bağlama:Völkl >Bot:Northwave opal ...yüksek rakımda beyaz özgürlük...

Yok yaw Alper çoluk çocuk sahibi adamım adrenalin severim ama tehlike sevmem. Kaydığımız yer öyle çığ yada kaybolma tehlikesi içermiyor. Dağcıların kazma eğitimi aldıkları vadi bu. Yeni otelin hizasına falan geliyor ve ilerden zorlayarak eski dedeman babyliftin üstünden piste dahil oluyorsun.

Tadı damağımda hala ama acaip hamlamışım :D

Bide 1 metreden daha yüksek bir rampadan atlama hikayem var, ufff yani. Omzum ve boynum hala ağrıyor :-\

güzel deneyim yapmışsın ben biraz daha yukarı anladım 2 nci etap'ın sol tarafındada gidilecek yerler varda orayı denemeyin jandarma bile gelemez oraya.
    Alper DEMİRCAN / Kayseri

Alıntı Alper_38 Nickli Üyeden Alıntı
    güzel deneyim yapmışsın ben biraz daha yukarı anladım 2 nci etap'ın sol tarafındada gidilecek yerler varda orayı denemeyin jandarma bile gelemez oraya.
    jandarma bile gelmezse oraya gitmek pek akıllıca olmaz heralde :D
    Board&#39;cu Kayakçı Kardeştir Ayrım Yapan Kalleştir.

Alıntı Custodian Nickli Üyeden Alıntı
    jandarma bile gelmezse oraya gitmek pek akıllıca olmaz heralde :D
    ne gülüyorsun olm :D oradan giden adam zaten ya hacılara çıkar yada Allah'a kavuşur ne diyeyim başka :D
    Alper DEMİRCAN / Kayseri

Sayfa 1/6 123 ... SonSon