Batonsuz kaymak - Sayfa 2
Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
92 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Batonsuz kaymak

Standart Ynt: Batonsuz kaymak

snowbladei hız yapmak için kesinlikle tavsiye etmem
    alet hızlı ama tasarımı belli bir süratten sonra dengesiz, istediğiniz kadar kabiliyetli olun illa ki düşersiniz ve alet no-safety binding ise ciddi sakaktlık olabilir
    gerçekten hız yapmak istiyorsanız, uzun, geniş ve ağır kayaklara ihtiyacınız var
    ve tabi güvenli bir piste

Baton kullanmanın amacı vücudunu ( özellikle kalçalarını ) dönüş yapmadan önce ideal denge konumuna getirmek.

Atomicant'in dediği gibi ben de snowblade'i hız için kesinlikle tavsiye etmem. Snowblade gibi küçük yüzey alanlı kayaklar ezilmiş pistte düz çizgide hızlı gidiyor olabilir, çünkü sert zeminde yüzey alanı ile sürtünme katsayısı arasında doğrudan bir ilişki yok. Dönüşlerde ise karla temas alanı büyük önem kazanıyor cünkü senin dönüşün sırasında oluşan merkezkaç kuvvetine karşısında direnen ve seni ayakta tutan sadece kar var. O temas alanını düşük tutup yüksek hızlı dönüş yapmaya kalkarsan rus ruleti oynamış olursun. Kayak, board, windsurf gibi sporlarda yüksek hız ile manevra yeteneği bir arada olmuyor maalesef. Ayrıca snowblade o kadar hafif ki kar yüzeyindeki ufak tümseklerden bile etkilenecek.

Ancak snowblade kullanıp slalom tekniğini ( küçük slalom ) geliştirenler var. Bunu Çanak, Nazlı, Cennet, Fahri tarzı az eğimli pistlerde yapabilirsin. Hatta yabancı bir kayak forumunda slalom tekniğini geliştirmek için bazı insanların yazın baton kullanarak rollerblade yaptığını bile okumuştum
    Kayak : Blizzard SpeedCarve SL Carbon Sandwich 165cm ; 117-65-100mm ; radius 13.5m
    Bağlama : Blizzard IQ 3.10
    Baton : Blizzard Speedcarve Carbon 125cm
    Bot : Lange Concept 65
    Kask : Briko Stratos SL 58cm

Alıntı SpeedCarve Nickli Üyeden Alıntı
    Baton kullanmanın amacı vücudunu ( özellikle kalçalarını ) dönüş yapmadan önce ideal denge konumuna getirmek.

Atomicant'in dediği gibi ben de snowblade'i hız için kesinlikle tavsiye etmem. Snowblade gibi küçük yüzey alanlı kayaklar ezilmiş pistte düz çizgide hızlı gidiyor olabilir, çünkü sert zeminde yüzey alanı ile sürtünme katsayısı arasında doğrudan bir ilişki yok. Dönüşlerde ise karla temas alanı büyük önem kazanıyor cünkü senin dönüşün sırasında oluşan merkezkaç kuvvetine karşısında direnen ve seni ayakta tutan sadece kar var. O temas alanını düşük tutup yüksek hızlı dönüş yapmaya kalkarsan rus ruleti oynamış olursun. Kayak, board, windsurf gibi sporlarda yüksek hız ile manevra yeteneği bir arada olmuyor maalesef. Ayrıca snowblade o kadar hafif ki kar yüzeyindeki ufak tümseklerden bile etkilenecek.

Ancak snowblade kullanıp slalom tekniğini ( küçük slalom ) geliştirenler var. Bunu Çanak, Nazlı, Cennet, Fahri tarzı az eğimli pistlerde yapabilirsin. Hatta yabancı bir kayak forumunda slalom tekniğini geliştirmek için bazı insanların yazın baton kullanarak rollerblade yaptığını bile okumuştum
    Slalom tekniğini geliştirmek için rollerblade antrenmanları türkiye'de de uygulanan bir çalışma tekniği. en azından benim okulumda kayak takımı her hafta çalışıyor rollerbladele.
    Snowboard: Head True Black 151<br />Bindings: Head P1 White<br />Boots: Head 4.50 JR

Zeynocuk; sen Alev ya da Avusturya Lisesi'nde mi okuyorsun?

Alıntı ayla Nickli Üyeden Alıntı
    Zeynocuk; sen Alev ya da Avusturya Lisesi'nde mi okuyorsun?
    ALEV Lisesinde okuyorum.
    Snowboard: Head True Black 151<br />Bindings: Head P1 White<br />Boots: Head 4.50 JR

Nasıl bildim ama
    Bu yıl Türkiye Şampiyonası'nda İstanbul'un 1.lik kupası almasında Fidan Hoca'nın takımının yanında, bu başarıda büyük katkısı olan Alev Okulları kayakçılarını da çok çok tebrik ediyorum. Minikler ve çocuk kategorilerinde çok ciddi alt yapı geliyor Türk kayağına...Yaşasın.

Hız için snowblade olmaz görüşlerinden sonra ciddi anlamda snowblade'den vazgeçtim diyebilirim En iyi kayak bildiğin kayaktır diyorum o zaman

Ben snowboard ile slalom yaparken elinde baton olan birini bile gördüm bu sene Uludağ da.
    Ayrıca eskiden ben de snowblade denemiştim meraktan. Kesinlikle yüksek hızlarda tehlikeli. Çünkü hafif ve sürtünme yüzeyi az olduğundan dengesizleştiriyor kayanı.

görüntü güzelmiydi bari batonlu snowboard ın

Genelde kayağa ilk başlanıldığı zaman hocalardan 1-2 saat ders alınıyor. Sonra ilerleyen dönemde kayakçı kendi tekniğini ve stilini oturtmaya çalışıyor. İşte bu aşamada baton unutuluyor....
    KArsapanından sonra dönüş çalışması başladığında kayakçı kendini işi kapmış olarak görür ve yardım edilmesine izin vermez..Veya söylenenleri kulak arkası eder.. Çünkü aşağı doğru artık hızla kayabilmektedir...Bu iş bitmiştir....O zaman elindeki batonlar bir angarya olarak gün boyu taşımak zorunda kalır...
    Arkadaşlar, eğer geniş paralel çalışmaya başladığınızda dönüş başlangıcı ve baton vurma zamanını iyi oturtamazsanız tekniğiniz bu şekilde yerleşir ve hızınız arttığında carving veya slalom kaydığınızda pozisyon almada zamanlama hataları olmaya başlar.
    Baton bir araç değil amaç olarak algılanmalı, doğru kayış pozisyonu almanızı sağlamalı.
    Bu nedenle paralel kaymaya başlandığında dönüşe olduğu kadar baton vurma zamanlamasına da konsantre olmak ve karsapanında öğrenilen dönüş yönüne vucudun pozisyon alması tarzının terkedilerek baton vurarak omuz açılarının her zaman vadiyi gösterecek pozisyon almasına alışılması gerekmektedir.Baton vuran kol ileride kalmalıdır. Başlarda bu hareketler abartılarak yapılırken zamanla alışıldıkça daha estetik bir tarza kavuşacaktır.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon