Batonsuz kaymak - Sayfa 3
Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
92 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Batonsuz kaymak

Standart Ynt: Batonsuz kaymak

Bende kayağı öğrenirken batonsuz kaydım ama çok zordu buyüzden baton aldım.Ben batonsuz kayamı-
    yorum
    0 RH + ( İstanbul )

batonsuz kayakmı olur be? bağlamalarıda çıkar istersen sıkıyodur onlarda...

ben şöyle düşünüyorum kartepe uludağ 1. bölge gibi kolay ve yavaş pistlerde batonsuzda kayılabilir çünki hız yapılmıyor.batonlarda hızlı slalomlarda çok işe yarıyor birde telesiyej kuyruğunda beklerken batonsuzda zevkli bence
    KEMAL<br /><br />KADIKÖYDEN ÇIKIŞ OLMAZ

Bence hiç bi zevki kalmaz kayağın vlla.. İkincisi batonun en önemli fonksiyonlarından biri dönüş açısı oluşturur.. Bu da önemli tabi..
    Yavuz Selim’in Sırtında Çıkan Sivilceydi. Sonra Çiban Oldu. Sonra Şiri Pençe Oldu. Ondan Doğanda Süleyman Oldu. Bir Sivilce Hiçbir Şeydir Ama, Ardından Geleni Bilirsen..!

siyah pistlerde zevkli olmuyor zaten ) batonsuz zor oluyor dönüşler ama şöyle örnek vereyim kartepe geyik alanı batonsuz oldukça zevkli ama kartepe telesiyejin altından geçen siyah pistde batonsuz çok zor oluyor piste göre değişiyor bence amaç kaymak o hız ı hisetmek az enerji harcayarak yavaşlamak zaten baton amaç değil bence araç ;D ;D
    KEMAL<br /><br />KADIKÖYDEN ÇIKIŞ OLMAZ

15 senedir kayak yapıyorum ve bu hafta ilk kez big foot denedim çook keyifliydi, herkese tavsiye ederim!
    bol karlı günler
    keLebeK eTkiSi

Standart Cevap: Batonsuz kaymak

Nerdeyse 2 sene olacak başlığı açalı.

Öyle hissediyorum ki, batonsuz kaymaya alıştığım için sanki batonla kaydığımda bana bir faydası olmayacakmış gibi. Ancak resimlerden baktığımda kayış tarzımın gerçekten de hiç teknik olmadığını gördüm.

Hangisi olacağına karar veremediğim cumartesi katılacağım turda birinin bana şu batonun sırrını anlatmasını ümit ediyorum

Ben de batonsuz kaymayı daha eğlenceli buluyorum, fakat batonlar kedinin kuyruğu gibiymiş wowwwowwwoww dengeyi sağlarmış
    teknik kaymak için batonla, eğlenmek içinse batonsuz kaymak lazım o zaman

Birde batonsuz kayanlar için kullanılan genel tabir "amele"dir

Malesef benim ufaklıkda batonsuz kayıyor, bu işi spor olarak yapacaksa batonları eline vermek lazım, aksi takdirde baton vurmada dönüşlerde ciddi sıkıntılar oluyor (muş)
    Serdar / Ankara / 1974

Çalışmaya adapte olmaya çalışıyor

başlangıçta dönüşleri batonla yapmak rahatlık sağlar... stilinizi oturtuncaya kadar batonla kaymanız tavsiye edilir... ağırlığınızı batonsuz rahat biçimde transfer edebilecek seviyeye geldiğiniz zaman batonları bırakıp carving stiline geçiş çalışmalarına başlayabilirsiniz...

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon