EN GÜZEL KAYAK MERKEZİ - Sayfa 10

Sonuçlar: EN GÜZEL KAYAK MERKEZİ NERESİ ?

Katılımcı sayısı
124. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ULUDAĞ

24 19.35%
  • KARTALKAYA

38 30.65%
  • PALANDÖKEN

15 12.10%
  • ERCİYES

16 12.90%
  • DAVRAZ

3 2.42%
  • ILGAZ

3 2.42%
  • KARTEPE

5 4.03%
  • SAKLIKENT

0 0%
  • SARIKAMIŞ

20 16.13%
  • ELMADAĞ

0 0%
Sayfa 10/11 İlkİlk ... 891011 SonSon
104 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: EN GÜZEL KAYAK MERKEZİ

Standart Cevap: Ynt: EN GÜZEL KAYAK MERKEZİ

En güzel kayak merkezi klasik mantıkla eve yakın kayak merkezidir deyip cevabımı KARTEPE olarak kullanıyorum.
    Hem güzel zamanında gidince harika off-piste bol karı ve mükemmel manzarası oluyo. Çamur atıp durmayın kartepeye. Kimse size illa oraya haftasonu gidin demiyor.

Standart Cevap: Ynt: EN GÜZEL KAYAK MERKEZİ

Selamlar,

Bu haftasonuna Kartepeye gitmenin pişmanlığını yaşayarak deneyimlerimi burdan paylaşmak isterim.

Öncelikle Doğa olarak güzel bir yer ama kayak merkezini önemli kılan noktalar tesisleri ve imkanları oluyor.

Kartepeye girişimiz yol kesen adamların giriş ücreti istemesiyle başladı. Park ve giriş ücreti adı altında 20 TL aldılar. İçeri girdiğinizdeyse park yeri olmayan yer için park parası verdiğinizi görüyorsunuz. Bu ücret Erciyeste 0-5 TL arası, Uludağda 12+5 TL olarak değişiyor. Fark yaratan nokta ise Kartepede parayı verdikten sonra aracınızı parkedecek yer bulamamanız!

Kayak Takımınızı yanınıza almadınız. Kayak takımı kiralayacaksınız. Fiyatlar Uludağla aynı 80 TL, fakat kayak takımını aldıktan sonra ayakkabıları almıyorlar. Onun için de ekstradan dolap kiralamanız gerekiyor fiyat 25 TL :D Bu durumda kayak takımı kira ücreti 80+25 TL olarak 105 TL ye geliyor. Şunu da ekleyeyim, sizinle ilgilenen arkadaşların hiç umurlarında değilsiniz. İstersen gel istersen gelme modunda takılıyorlar. Şikayet dilekçesi yazsak kutu dolarmış. (Yetkili arkadaş söyledi:S )

Kayak takımınız da kiraladınız sıra SkiPass almaya geldi. Upuzun bir kuyruk, yaklaşık 15-20 dk bekleme süresi var. Fiyatların yazdığı yerde tarifelerle ilgili hiç bir bilgi yok. Zorunlu olarak veznedeki arkadaşlara soruyorsunuz. Ben burdan yazmış olayım.

Kısa Tur 10 TL : 1 kere biniş yaklaşık 200 Mt uzunluğundaki Telesiyej için
    Uzun Tur 35 TL : 1 kere biniş yaklaşık 700-800 mt uzunluğundaki Telesiyejler için
    Yarım Gün 60 TL : Saat 13:00-17:00 arası (13:00 dan önce vermiyorlar, öncesinde alacaksanız illa Tam gün almak zorundasınız)
    Tam Gün 100 TL: Saat 09:00-17:00 arası

Bu arada sakın Skipass almadan aşağıya kaymayın. Aşağıda Skipass alacak hiç bir yer yok. Tekrar yukarı yürümek zorunda kalıyorsunuz.
    Skipass almak için paranızı uzatıyorsunuz ve görevli sizden 30 lira daha istiyor. Noluyor derken 30 liranın depozito için olduğunu ve kartı geri getirince tekrardan alacağınızı söylüyor. Kaybederseniz 30 liranız yanıyor. Kayağınızı tamaladıktan sonra bir de kartı iade etmek için sıra bekliyorsunuz!

Skipassınızı da aldınız. Kaymadan önce bir WC ye gideyim dediniz. WC ücreti 5 TL arkadaşlar :D Bu yüzden oraya gitmeden bir yerlerde WC ye gidin. Kayarken çok su içmeyin. Aman diyeyim :D Bu arada yanınıza suyunuzu alın su 5 TL

Biletinizi aldınız WC nize gittiniz. Artık kayak için hazırsınız Yaklaşık 200 mt aşağıya kayıyorsunuz. Telesiyeje bineceksiniz. 150 mt uzunluğunda bir sıra :D Yaklaşık 20 dk telesiyeje binmeniz sürüyor. Gün boyu 10-15 kere falan binebilirsiniz muhtemelen. Ya da zor pistlere yönelebilirsiniz. Orda sıralar biraz daha az.

Neyse gün boyu kaydınız kaydınız, Kayak takımınızın snowboard bağlamasında plastik cırt cırtlardan biri veya kırılması sisin elinizde olmayan bir yer kırırldı vs oldu. Bu nasıl kopabilir ya sakatlansaydım dediğinizi duyar gibiyim. Boardı kiraladığınız yere geri götürdünüz ve durumu ilettiniz. Bu parçayı kırdığınız için 15 TL üreti sizden alıyorlar. Sizden önce 20-30 kişiye bu board kiralanıyor. Bu parça sizde kırılıyor ve parasını sizden alıyorlar. Açıklamaları da sağlam vermiştik oluyor. Bunu vermemek için direttik hatta bu parayı aldıklarına dair tutanak istedik. Bize 15 TL için kesilmiş kayak fişi verdiler:D A4 kağıda tutanak hazırlıyordum ki, İşletmeci "Ben senin yazdığın şeye imza atmam, Jandarma gelsin" dedi. Kayağımızı mangal yaparak bitirecektik ve mahvolmasın diye kağıdı da fişi de buruşturup attım. Bir daha da kesinlikle kartepeye gelmem dedim. Gelmezsen gelme dediler :D

Pistler Nasıl?

Pistler dar, küçük ve pistlerin ortasında koca delikler var. Tehlikeli olan noktalara önlem alınmamış.
    Telesiyejler aşırı yavaş çalışıyor. Eski bir sistemi kullanmalarından dolayı oturak yavaşlamıyor. Hızlıca size geliyor. O anda oturmak zorundasınız. Gayet Tehlikeli.

Günün Bilançosu

20 TL Araç giriş ücreti
    80+25 TL Kayak takımı ücreti
    100 TL günlük Skipass
    15 TL kayak takımına verdiğiniz zarar(!)ın bedeli

Toplam fiyat minimum olarak 225 TL (Yiyecek içecek dahil değil)

Bu ücretlere yiyecekleri dahil etmedim. Oraya gidecekler yanlarında Snickers vb tarz açlığı bastıracak yiyeceklerle ve su ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suyla gitmeleri gerektiğini biliyorlardır. Eğer gitmediyseniz yaklaşık 50 TL de yavan bir öğle yemeği için vereceklerini bilmelidirler. (Hamburger menü)

Günün sonunda aşağıya iniyorsunuz yaklaşık 1 saatlik bir dağdan iniş trafiğiniz de var. Bunu da unutmayın Yollar kötü olduğu için bu kaçınılmaz.

Standart Cevap: EN GÜZEL KAYAK MERKEZİ

sene 2018 hala kartepe'de magdur olanlar var... gecmis olsun...

Bende Kartalkaya'dan ve Kartal otelden yanayım açıkçası.Bana daha dağ konseptinde geliyor.
    Yanlız kartal ve grand kartal otellerin kendi pistlere geçiş engelleri haricinde yıllardır Pistlerde hiç bir yatırım ve yenilik yapmamaları,gece kayağı yapılıyor gibi gösterip çok nadir bu etkinliğin yapılması dağın bu kısmını zamana yenik düşürüyor diye düşünüyorum...
    Dorukkaya kısmına gelirsek otel önü yoğunluğu ve ordan ayrılıp diğer liftlere gitmek,giderken genel anlamda çoğunlukla sise maruz kalmak çok aşırı keyifli gelmiyor bana.Pistlerin çok bakımlı olmadığını hesaba katarak ,kar makinasına sahip olmaları ve yeni Telesiyej mekaniğinin verdiği konforla değişik bir denge sağlıyor.Dorukkaya ile ilgili belki herşey abzorve edilebiir ama şu ranza yataklar bana aşırı ilkel geliyor.

Herkese merhaba.Çambaşı Kayak merkezi bu sene tam faliyetli açılıyor diye biliyorum.Site üst bölümde bulunan Kar kalınlığı şemasına bu merkezide eklenebilir diye düşünüyorum,sizler içinde uygunsa.Bir fikir

Alıntı KAYAKHAKEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Kartalkaya'dan ve Kartal otelden yanayım açıkçası.Bana daha dağ konseptinde geliyor.
    Yanlız kartal ve grand kartal otellerin kendi pistlere geçiş engelleri haricinde yıllardır Pistlerde hiç bir yatırım ve yenilik yapmamaları,gece kayağı yapılıyor gibi gösterip çok nadir bu etkinliğin yapılması dağın bu kısmını zamana yenik düşürüyor diye düşünüyorum...
    Dorukkaya kısmına gelirsek otel önü yoğunluğu ve ordan ayrılıp diğer liftlere gitmek,giderken genel anlamda çoğunlukla sise maruz kalmak çok aşırı keyifli gelmiyor bana.Pistlerin çok bakımlı olmadığını hesaba katarak ,kar makinasına sahip olmaları ve yeni Telesiyej mekaniğinin verdiği konforla değişik bir denge sağlıyor.Dorukkaya ile ilgili belki herşey abzorve edilebiir ama şu ranza yataklar bana aşırı ilkel geliyor.
    Güzel tespitler...Hemfikirim..
    Kartal grubunun Gazella yatırımı pistlerin modernizasyonuna mani olan ana unsurların başında geliyor anladığım kadarıyla..Ama artık bu eski sistemleri mutlaka revize etmeleri gerekli. Köroğlu tarafı ile birlikte kartal tarafı, Dorukkaya'dan daha fazla kayak alanı sağlıyor. Ancak açık olduğu gün sayısı sınırlı..Örneğin gondol ile Köroğlu'na Kartal kafenin oradan direkt ulaşım sağlanmalı...Kara pist teleski liftinin en az 4 sandalyeli kapalı sistem olması lazım.
    Dip Not:
    Geçen hafta sonu Dorukkaya'da skipassa 200 TL ödedim..Sanırım açılınca Kartal tarafı da aynı olacaktır.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel tespitler...Hemfikirim..
    Kartal grubunun Gazella yatırımı pistlerin modernizasyonuna mani olan ana unsurların başında geliyor anladığım kadarıyla..Ama artık bu eski sistemleri mutlaka revize etmeleri gerekli. Köroğlu tarafı ile birlikte kartal tarafı, Dorukkaya'dan daha fazla kayak alanı sağlıyor. Ancak açık olduğu gün sayısı sınırlı..Örneğin gondol ile Köroğlu'na Kartal kafenin oradan direkt ulaşım sağlanmalı...Kara pist teleski liftinin en az 4 sandalyeli kapalı sistem olması lazım.
    Dip Not:
    Geçen hafta sonu Dorukkaya'da skipassa 200 TL ödedim..Sanırım açılınca Kartal tarafı da aynı olacaktır.
    Katılıyorum size.

Eller havaya icin Uludag
    Offroad icin Sarikamis
    1-0 olsun bizim olsun icin Kartepe (İstanbullular icin)
    Kayak ve dag ortami icin Kartalkaya

derim sahsen.

SM-G9650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Sunskier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.Çambaşı Kayak merkezi bu sene tam faliyetli açılıyor diye biliyorum.Site üst bölümde bulunan Kar kalınlığı şemasına bu merkezide eklenebilir diye düşünüyorum,sizler içinde uygunsa.Bir fikir
    Değerli yönetici arkadaşlar önerim sizleredir.
    Çambaşı Kayak Merkezi ile ilgili toolbara eklenmesini öneriyorum.
    Meteoroloji genel müdürlüğü de kendi sayfasından bu konuda bilgi vermekte.
    Bu merkezin tanınmasına fayda sağlayacaktır.

200 mü ? Noluyoruz ya ayıp. 2 tane piste bu para çok yazık. Ben de gitsem veririm, eleştirim işletmecilere..

Sayfa 10/11 İlkİlk ... 891011 SonSon