Elmadağ'ın hikayesi...
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Elmadağ'ın hikayesi...

Standart Elmadağ'ın hikayesi...

Bu merkezi genelde ODTÜ öğrencileri kullanıyor diye biliyorum. Sezonunun kısa olduğu ve tesis kalitesinin vasatın altında olduğu kulağıma ulaşan son bilgiler arasında. Metropolün ortasında olması haftasonları piknik tüpüyle karşınıza çıkabilecek amcalar, teyzeler anlamına geliyor.
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

Standart Ynt: Elmadağ'ın hikayesi...

Geçen sene bordu çizdim. Az kar yağıyor. Pist ortasında taşlar oluyor. Taşın az bi kısmı kar dışında olduğu için göremiyorsunuz da. Kendi malzemenle gitme. Türkiyenin hiç biryerinde olmayan saatlik kayak bord kirası bir enteresanlık. Böyle bi dağ Varşova'da olcak veya Londra'da ihya ederler ihya milyon dolarlık yatırımlar yapılır. Adamlar'da dağ tepe yok icabında kar yok kendileri suni kar oluşturuyolar. Başkentimizin hemen dibindeki bu kayak merkezi içler acısı bir durumda.Hazır pisti bile temizleyip karı ezmekten aciziz.

ODTU tesislerini işletmelerini özele devrettiler, onun için ODTU öğrencisi olmak veya olmamak artık farketmiyo pek, ODTU öğrencileri de kullanmıyo orayı pek

zaten tesis genelde kapalı durumda oluyo, sezonda bile gittiğinizde tesisler kapalı olabilir. zaten pist vahim durumda. kar yağmıyo fazla ve ortalık taş toprak oluyo. çanak şeklinde bi pist ve pistin ortasında lift direkleri. lift direklerine kafa göz girip ağzını burnunu dağıtan insanlar :D

genelde piknik ve kızakla kaymak için kullanılıyo elmadağ

geçen sene bir sabah arkadaşlarla gaza gelip, boardları alıp gittik elmadağ'a. Gerçekten çok yakın, çayyolundan yarım saate vardık. Ama gelin görün ki vardığımızda ağlayasımız geldi. Ortamın hali içler acısı...
    Açıkcası elmadağ kayak merkezleri listelerinde kesinlikle yazılmamalı!
    yukarıda yazanların yanında (çoluk çocuk, amca, atlar vs) ortada pist mist yoktu! Gerçekten inanamadık, pist burası mı diye adamlara defalarca sordum teyit etmek için.
    Bir yamaca (ki 100mt bile yok) bir teleski kurmuşlar. 1950lerden kalma heralde. T barları kırık, parçalanmış saçma sapan birşey. Diyelim ki onla çıkabildiniz, aşağıya inebileceğiniz bir pist yok ki !
    dalga dalga bir yamaç, galiba erozyona uğramış, düzlük yok, 1-2 metre genişliğinde yamaçtan kayabilirseniz helal... Zaten her yer buz! kar mar hakkgetire...
    bir ankaralı olarak nasıl utandım anlatamam!

orası kayak merkezi falan değildir arkadaşlar, gidip bakmaya bile değmez. Biz gittiğimizde zaten teleski çalışmıyordu. Sorduk neden açmıyosunuz bunu amca(!) diye. Nası bir gaza geldiysek o halde bile kayacaktık. Kimse gelmiyor ki yeğenim(!) dedi.
    vatandaş o ortama niye gitsin ki..!

biz de atlayıp ılgaza gittik. bu arada dün ılgazdaydım, süper olmuş arkadaşlar. tavsiye ederim.

Gökhan YILDIZ&nbsp; &nbsp; -&nbsp; &nbsp; ANKARA<br /><br />BURTON<br />&nbsp; &nbsp;&nbsp; Board&nbsp; &nbsp;&nbsp; :&nbsp; &nbsp; Elite 162 ,green<br />&nbsp; &nbsp;&nbsp; Bindings :&nbsp; &nbsp; Custom Brew ,green<br />&nbsp; &nbsp;&nbsp; Boots&nbsp; &nbsp;&nbsp; : &nbsp;&nbsp; Moto ,white<br />&nbsp; &nbsp;&nbsp; Goggle&nbsp;&nbsp; :&nbsp;&nbsp;&nbsp; Electric ,green

ille de orasını istiyorsan askeri piste girmeye calisın
    diger pist hakikaten berbat
    almamak icin zorluyolar ama ufak bi manevra ile hallolur :D
    ama snowboard yasak, as usual