orta seviye yardım
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: orta seviye yardım

Standart orta seviye yardım

öncelikle herkese merhaba. Bu sene snowboarda başladım ve bu yaşıma kadar geçirdiğim kışların bomboş geçmiş olduğuna üzülmekteyim konumuza gelirsek bu sene sezon başından geçtiğimiz haftaya kadar hemen her hafta sonu erciyesteydim diyebiliriz. sürekli pistte kayıyorum ama yeni kar yağdığında bol karda kaymayı da seviyorum.
    Kiralık boardlar maalesef çok müsaade etmiyor bol kara.. başlangıç seviyesini geçtiğimi düşünüyorum. hem her hafta 2-3 gün board kiralamak çok maliyetli hem de her hafta başka bir boarda alışmaya çalışmak yoruyor beni. Kiralık boardlardan sonra geçen hafta ilk defa bir arkadaşımın nitro marka boarduyla kaydım, gerçekten aralarında çok ama çok fark vardı. artık kendime bir board alayım diyorum. board-bağlama-ayakkabı bilgilerim sadece forumlarda okuduklarım kadar.

1) sizce 2.el takım halinde bir board mu? yoksa sıfır board takımı mı alayım? (gerçi sıfır takım halinde alamam, bütçemi zorlar biraz)
    2)board 2.el ama bağlama ve ayakkabıyı sıfır mı almalıyım?
    3) decathlonda boarların fiyatları baya uygun sıfır takım halinde decatlondan alsam pişman mı olurum?
    3)bir de önerebileceğiniz orta seviye çok sert olmayan hem pistte hem bolkarda kayabileceğim board önerebilir misiniz?
    4)bağlama ve ayakkabıda marka çok fark eder mi sizce? hangi markaları tercih etmeliyim?
    5)boy:174cm kilo:76-77kg ayak numaram:42.... board boyu 157cm uygun olur diye düşünüyorum sizce uygun mudur?

Yeni başlayan ama orta seviye bu kardeşinize yardımcı olursanız sevinirim

Standart Cevap: orta seviye yardım

Alıntı abrahamdd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) sizce 2.el takım halinde bir board mu? yoksa sıfır board takımı mı alayım? (gerçi sıfır takım halinde alamam, bütçemi zorlar biraz)
    2)board 2.el ama bağlama ve ayakkabıyı sıfır mı almalıyım?
    3) decathlonda boarların fiyatları baya uygun sıfır takım halinde decatlondan alsam pişman mı olurum?
    3)bir de önerebileceğiniz orta seviye çok sert olmayan hem pistte hem bolkarda kayabileceğim board önerebilir misiniz?
    4)bağlama ve ayakkabıda marka çok fark eder mi sizce? hangi markaları tercih etmeliyim?
    5)boy:174cm kilo:76-77kg ayak numaram:42.... board boyu 157cm uygun olur diye düşünüyorum sizce uygun mudur?
    1) Tamamen bütçeniz ile ilgili bu soru.. Yeniyi kim istemez ki?
    2) Ayakkabı hem hijyen hem de zamanla ayağınızın şeklini almasından dolayı yeni olması en öncelikli olan ekipman.
    3a) Aldığınız takımları uzun süre kullanmayı planlıyorsanız , orta seviyedeyseniz ve bolkar hedefiniz varsa bence bord seçiminde biraz daha hedefe dönük seçim yapmalısın.. 2 yıl sonra keşke dememek için..( Wedze üzerinden konuşuyorum)
    3b) Markaların Allroad türü bordlarına bakın.. Pist, park, freeride kullanım hedefine göre bordlar farklı özelliktedir...Hepsinden biraz olsun diyorsan hibrid modellere de bakabilirsin..
    4) Borduna göre bağlama tarzı değişebilir...Klasik 4 vidalı, kanal tipli (EST) gibi farklı bağlamalar var...Onlara dikkat etmek lazım..
    Hem bağlama hem de botun sertlik oranları değişir..Sertlik arttıkça konfor azalır..Seviyenize göre uygun sertlikte istediğiniz marka takım yapabilirsiniz..
    5) Bord seçiminde esas ağırlık ve ayak büyüklüğüdür.. Standart bir bord ( Wide değil) ve o bordun size chart'ına göre karar verin..

Bol keyifler
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) Tamamen bütçeniz ile ilgili bu soru.. Yeniyi kim istemez ki?
    2) Ayakkabı hem hijyen hem de zamanla ayağınızın şeklini almasından dolayı yeni olması en öncelikli olan ekipman.
    3a) Aldığınız takımları uzun süre kullanmayı planlıyorsanız , orta seviyedeyseniz ve bolkar hedefiniz varsa bence bord seçiminde biraz daha hedefe dönük seçim yapmalısın.. 2 yıl sonra keşke dememek için..( Wedze üzerinden konuşuyorum)
    3b) Markaların Allroad türü bordlarına bakın.. Pist, park, freeride kullanım hedefine göre bordlar farklı özelliktedir...Hepsinden biraz olsun diyorsan hibrid modellere de bakabilirsin..
    4) Borduna göre bağlama tarzı değişebilir...Klasik 4 vidalı, kanal tipli (EST) gibi farklı bağlamalar var...Onlara dikkat etmek lazım..
    Hem bağlama hem de botun sertlik oranları değişir..Sertlik arttıkça konfor azalır..Seviyenize göre uygun sertlikte istediğiniz marka takım yapabilirsiniz..
    5) Bord seçiminde esas ağırlık ve ayak büyüklüğüdür.. Standart bir bord ( Wide değil) ve o bordun size chart'ına göre karar verin..

Bol keyifler

Çok teşekkürler hocam. wedze markadan vazgeçtim ben de. şu an için nitro ya da burton 2.el boardlarına bakmaya başladım bütçeme uygun temiz bir şey denk getirebilirsem alacağım. tavsiyeleriniz doğrultusunda ayakkabı ve bağlamayı da sıfır almaya karar verdim. tek anlayamadığım nokta ise hangi board başlangıç hangisi ileri seviye onu bilemiyorum. rastgele bir şey alacağım sanırım

Alıntı abrahamdd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler hocam. wedze markadan vazgeçtim ben de. şu an için nitro ya da burton 2.el boardlarına bakmaya başladım bütçeme uygun temiz bir şey denk getirebilirsem alacağım. tavsiyeleriniz doğrultusunda ayakkabı ve bağlamayı da sıfır almaya karar verdim. tek anlayamadığım nokta ise hangi board başlangıç hangisi ileri seviye onu bilemiyorum. rastgele bir şey alacağım sanırım
    Onu ancak üreticinin sitesinden öğrenebilirsiniz...Bakarak anlaşılabileceğini sanmıyorum.. Çünkü içeriğinde kullanılan malzeme, tabanda kullanılan malzeme seviyeyi belirliyor...
    Bol keyifler
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche