Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi Hakkında 2021
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi Hakkında 2021

Standart Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi Hakkında 2021

Selam arkadaşlar , Hakkari de bir kaç senedir (sanırım 3 sene) olan Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezini biraz araştıralım istiyorum.

Ben keşif için bu sene eğer kar geç kalkarsa gidip bir denemeyi düşünüyorum.
    Bundan 15 yıl önce Sarıkamış a gittiğimizde de , oralara çok az kişi gidiyordu ve fiyatları diğer tüm merkezlere göre çok daha makuldü.
    Fakat şimdi Sarıkamış Kayak merkezi de Uludağ ın fiyatlarının aratmaz hale gelmeye başladı. Bu nedenle yeni ve güzel pistlere sahip ekonomik kayak merkezlerinin de keşfedilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sarıkamış bizim canımız ciğerimiz. Acaba Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezinde de ileride canımız ciğerimiz olabilir mi

Bulabildiğim bilgileri ;

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezinde sezon yaklaşık 6 ay sürüyormuş.

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezinde 3 ayrı pist üzerinden toplamda 4 km lik bir pist uzunluğuna sahipmiş.

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta.
    Sezon Kasımda açılıyor ve nisan sonuna kadar devam ediyor.
    Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezinde 1165m uzunluğunda 4 koltuklu bir telesiyej var.
    Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezinde 680 metre uzunluğunda bir teleski bulunuyor.

Kafeterya, restoranı var fakat 120 kişi kapasiteli 4 yıldızlı bir konaklama tesisi ve sporcu eğitim merkezinin de yapımı sürüyormuş.

İstanbul ve Ankara dan Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezine direk uçuş var. İzmir den ne yazık ki direk uçuş koymamışlar.
    Hem fiyat hemde saatler konusunda fikir vermesi açısından örnek uçak bir rezervasyon fotosunu da ekledim.

Buradan yetkililere de seslenmiş olalım, kayak merkezinin ciddi bir talep görmesi için uçak destinasyonlarının mutlaka arttırılması gerekiyor.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi   

Standart Cevap: Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi Hakkında 2021

umarım bölgenin turizmde gelişmesi için faydalı olur...yaz dağclığı içinde harika yerler. Türkiyenin en büyük vadi buzuluda hakkaride...erciyes buzulumuz artık yok oldu...birazcık kaçkar dağında kaldı .diğeride herkesin bildiği ağrı dağında....inşallah bölge terörle değilde turizm ile anılır ...
    Konu kdzeregli-alaplı tarafından (20-03-2021 Saat 19:47 ) değiştirilmiştir.

Bu Konudaki Etiketler