Serre Chevalier -Fransa
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Serre Chevalier -Fransa

Standart Serre Chevalier -Fransa

Merhabalar herkese tekrardan.

Ocak ayında Fransaya gideceğiz kısmet olur ise, ekip club med'e alıştığı için bu kış da club med'i istiyor,
    fiyatlara baktığımda gideceğimiz tarihte en uygun fiyatlı lokasyon Serre Chevalier kayak merkezi, bu merkez hakkında bilgisi olan var mı tavsiye eder misiniz, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Standart Cevap: Serre Chevalier -Fransa

Not: bu bölge Fransa'nın güney alplerinde yer almaktadır, bugüne kadar hep kuzey alplere gittim olumlu olumsuz farklarını da bilip paylaşan olursa sevinirim.

çok değil kuş uçuşu 100-150km kuzeyinde yer alan daha bilindik bölgelere göre güzel havada kayma ihtimali fazla ve buna rağmen dağların konumu sebebiyle yeterince kar alabilmesi artıları... ocak 15 ve sonrası için kar bakımından ciddi bir problem olacağını düşünmüyorum... ancak mart ilk 15 günün daha ideal bir dönem olacağını söyleyebilirim... otel özelinde bir bilgim yok... hoş internette yorumları bulursunuz zaten...

yorumun için teşekkür ederim @Oliver_Han , otel önemli değil belirli bir standardı vardır zaten, önemli olan pistler keyifli uzun olsun, hayaller Val D'isere di ama gerçekler ne olacak göreceğiz bakalım. Bir de Alpe D huez e bakacağım orada de 16 km lik pist varmış, bizdeki gibi sürekli kapalı uzun pistlerden değildir muhtemelen.

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumun için teşekkür ederim @Oliver_Han , otel önemli değil belirli bir standardı vardır zaten, önemli olan pistler keyifli uzun olsun, hayaller Val D'isere di ama gerçekler ne olacak göreceğiz bakalım. Bir de Alpe D huez e bakacağım orada de 16 km lik pist varmış, bizdeki gibi sürekli kapalı uzun pistlerden değildir muhtemelen.
    alp d'huez daha yüksek rakımda, haliyle çoğu pist ağaç sınırının üstünde kalıyor... rakım yüksek olsa da zannediyorum pist yönleri sebebiyle özellikle sezon sonuna doğru kar kalitesi çok değişken olabiliyor...

serra chevalier daha düşük rakım, haliyle ağaç sınırının altında daha fazla pist mevcut... hatta kar izin verirse kaldığınız yere kadar kayma imkanı da sunabilir... gerçi club med için zor gibi duruyor...

zorluk/uzunluk dengesinde alp d'huez bir tık önde ama bana göre önerecek kadar da değil...

sportif koşullardan ziyade maliyet açısından değerlendirebilirsiniz... hoş club med tercih ettiğiniz için maliyet de pek önemli durmuyor...

... hoş club med tercih ettiğiniz için maliyet de pek önemli durmuyor...[/QUOTE]

maliyet önemli tabiki de, clubmedlerin içnde en uygun olan yer olduğu için seçenek olarak belirledik ama daha uygun maliyetler ile ev arastıracağım, ev olayına girince başka seçenekler devreye giriyor tabiki, Val Disere , Merribel gibi.. her türlü tavsiyeye açığım Fransada bir yer olmak koşulu ile, Fransa dan 5 yıllık vizem var 3 yılı bitti hala giriş yapmadım Fransaya, vize yenilemesinde giriş yapmazsam kesin problem çıkarırlar.