İlk kayak ve pahalı skipass ücretleri ??
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: İlk kayak ve pahalı skipass ücretleri ??

Standart İlk kayak ve pahalı skipass ücretleri ??

Merhaba, erzurumda üniversite okurken birkaç kez kayağa gittim ve kendime kayak takımı da satın aldım. Orada skipass fiyatları gayet uygundu. Erzurum'da çok farklı pistler var, hatta bazıları ücretsiz telesiyej hizmeti sunuyor.

Bursa'da ise skipass fiyatları 170 TL imiş. Skipass satış bayisine sordum ve tüm telesiyejler/pistler onlara bağlıymış. Ancak benim bu kadar para verme durumum yok. Uygun fiyatlı pistler var mı, uygun fiyatlı skipass satın almanın bir yolu var mı acaba? Bilgisi olanlar varsa yardım edebilir mi?

Not : Uludağ'da 1. veya 2. bölge hiç farketmez, her yere gidebilirim yeter ki telesiyej ucuz olsun.

Standart Cevap: İlk kayak ve pahalı skipass ücretleri ??

maalesef...

tüm pistler tek bir merkeze mi bağlı? Serbest piyasa yok mu ya )

Uludağ'da işletmeler çok önceden ayrı ayrı idi. Şimdi bir birlik halindeler. Bahsettiğiniz bir durum bulamazsınız yani.

Alıntı celebi16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, erzurumda üniversite okurken birkaç kez kayağa gittim ve kendime kayak takımı da satın aldım. Orada skipass fiyatları gayet uygundu. Erzurum'da çok farklı pistler var, hatta bazıları ücretsiz telesiyej hizmeti sunuyor.

Bursa'da ise skipass fiyatları 170 TL imiş. Skipass satış bayisine sordum ve tüm telesiyejler/pistler onlara bağlıymış. Ancak benim bu kadar para verme durumum yok. Uygun fiyatlı pistler var mı, uygun fiyatlı skipass satın almanın bir yolu var mı acaba? Bilgisi olanlar varsa yardım edebilir mi?

Not : Uludağ'da 1. veya 2. bölge hiç farketmez, her yere gidebilirim yeter ki telesiyej ucuz olsun.
    Hocam uludağda ayrı ayrı olsa daha kötü olur, düzgün pistler çok uçuk olur, sadece günlük bilet alınabilir, en ucuz yer bile şu ankinin üstünde olur.(otel fiyatlarından bu durumu anlayabilirsin)
    ucuza skipass yöntemide, netten 4günlük skipass alın, sezon boyunca kullanabilirsiniz, yılda 4 kez gidecekseniz uygun olur, 6gün aldığınızda günlüğü 100tlye geliyo, erzuruma yakın oluyo. tek gün gidecekseniz malesef.

Benze erzuruma gitmeyi düşünüyorum bazı sorularım var yardımcı olabilirseniz yada yönelndirirseniz sevinirim.(yozgatın doğusuna ilk defa geçeceğim.)

->merkezde günlük kayak merkezine götürüp getiren, iyi ve ucuz bir otel varmı? eşimle gideceğim, aileye uygun olmalı.
    ->skipasslar günlük aldığınızda, uzaktaki birine uygun olmuyor, sezonluk skipass alıp kiralayanlar varmı? 5,5 günlük iki skipass kiralayacağım
    ->havaalanından şehire yada kayak merkezine ucuz bir geçiş yöntemi varmı, taksi için 90tl diyolar.
    ->şehirde kayak merkezine çıkaran otel yok ise, çıkacağımız yorucu olmayan ve ucuz yöntem nedir? kendi kayak ve botlarımızda gideceğiz, epey yükümüz var.

Bildiğim kadarıyla açıklanan rakamlardan daha ucuza alma imkanı bulunmuyor. Eskiden 1. ve 2. Bölge ayrı ayrı satılırdı o zaman fiyat daha uygundu haklısın.

Ama konuyla alakalı o bölgeyi iyi bilen capeside'ın da görüşünü almakta fayda var..

Alıntı celebi16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

6 günlük esnek skipass online alınırsa günlük 100 tl'ye geliyor. bundan ucuzu yok maalesef.

Alıntı furk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benze erzuruma gitmeyi düşünüyorum bazı sorularım var yardımcı olabilirseniz yada yönelndirirseniz sevinirim.(yozgatın doğusuna ilk defa geçeceğim.)

->merkezde günlük kayak merkezine götürüp getiren, iyi ve ucuz bir otel varmı? eşimle gideceğim, aileye uygun olmalı.
    ->skipasslar günlük aldığınızda, uzaktaki birine uygun olmuyor, sezonluk skipass alıp kiralayanlar varmı? 5,5 günlük iki skipass kiralayacağım
    ->havaalanından şehire yada kayak merkezine ucuz bir geçiş yöntemi varmı, taksi için 90tl diyolar.
    ->şehirde kayak merkezine çıkaran otel yok ise, çıkacağımız yorucu olmayan ve ucuz yöntem nedir? kendi kayak ve botlarımızda gideceğiz, epey yükümüz var.
    1) şehir merkezi alternatifini bilmiyorum ama palandökende snowdora oteli uygun fiyatlıdır. oda- kahvaltı ya da tam pansiyon seçeneklerine bakabilirsiniz.
    2) bilgim yok
    3) şehir merkezine belediye otobüsü var. şehir merkezinden de Palandöken'e belediyenin seferleri var. saatlerine ejder3200.com'dan bakabilirsiniz.
    4) belediye otobüsü