Kayak ve baglama montaji
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak ve baglama montaji

Standart Kayak ve baglama montaji

Merhabalar,
    Benim de büyük bir problemim var
    Yardımcı olabilecek var mı bakalım

Mantra m5 ski sipariş vereceğim bugün inş.,
    LENGTH RADIUS SIDECUT WEIGHT
    177 19.8 134_96_117 2060 g

Binding ise şu:
    Tyrolia Attack² 13 GW Brake [A] 110 mm, red

Şimdi siparişle beraber sole lenght ile assembly point gerekiyor, ve mağaza ücretsiz yapıyor,

Gelelim bota, botum eski sayılır, ve size'ı biraz büyük gibi hissediyorumi, flex'i 85, epey düşük, backcountry, powder vs çok giriyorum emanet kayak ile ve botum ile, bu arada botum ise, fischer cruzar x 8.5,

botun etiketinde flex index85
    last 103+mm/26.5 MP

Ama botum 27,5 numara (eu size sanıyorum 27.5)

Şimdi tüm doneleri verdikten sonra, asıl sorum şu, botu muhtemelen değişeceğim, ama ne zaman bütçeyi ayarlayabilirim bilmiyorum,
    Kayak sezonunu kapattım büyük oranla, belki ama belki son bir defa haftaya karkalkaya yaparım arkadaşların israrına dayanamayıp

Şimdi, almayı düşündüğüm bot ise, ki size'ını denemeden almayı kesinlikle düşünmüyorum, Atomic Hawx Ultra XTD 130 veya 120 flex

Sole lenght değişecek aldığımda, bu durumda ne olur, sole lenght topuk ile parmak ucunun ölçümü demek?
    Ama assemble point tamamen farklı, kaydığın pist yapısına göre ileri veya geri çekebiliyorsun...

Kafam çok karıştı, spx'i arayıp soracağım, uçuk bir fiyat vermezlerse, yeni botumu alınca montajını onlara yaptırayım diyorum,
    Lakin biz türklerin bilgilerinede pek güvenmiyorum, spx de onlardan mı bilmiyorum, gerçekten bu işlerden anlayan profesyonel bir ekibi var mı bilemiyorum.

Kayaga binding'in montajında, malum deliniyor, bu bot değişiminde nasıl sorun olur bana...

Çıkamadım işin içinden,
    Yeni botu önümüzdeki sezon yani 2020 sonuna doğru aldığımda,
    O zaman mı gidip spx'e yaptırsam? Bilemedim, ne kadar profesyoneller sizce?

Örneğin, watergarden şubesinde, kayak ile ilgilenen arkadaş hiç birşeyden anlamıyor,
    Min. 15 yıldır kayıyorum, yılda ortalama 20 gün, son 5 yılı yoğun, kaymadığım pist yok, lower advanced veya upper intermediate seviyem, düzgün bir kayak daha iyi ilerletmek istiyorum...

Yorumlarınız?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Standart Cevap: Kayak ve baglama montaji

Selamlar,

Assembe point e karar verdiniz mi? Asıl belirleyici bence o. Flex'i yüksek bir bot olduğu için belki ara numara daha uygun olur; giydiğiniz çorap ayak yapısı gibi faktörlerle sonuçta rahat etmeniz lazım. mevcut botunuz da büyükmüş o da referans kabul edilmeyeceğine göre, sezonu da kapattım diyorsunuz, yeni bota göre ayarlamak sanki daha mantıklı. ama ben ayakkabının büyük sorun olacağını sanmıyorıum. assembe point -forward pressure, ayakkabı bunun üzerine gelecek bir faktör.. yurtdışında bindinçiler taktiği binding i hakkaten biliyor, genelleme yapmak belki saçma ama adamlar meslek olarak baktığı için ve sürekli denedikleri için bayağı bilgililer. o yönden katılıyorum size.. bu arada völkl'e marker binding takmayı düşündünüz mü ?

volkl siparisini getirse getirse karspor getirir... botu alinca baglama montajini da yaparlar... siz sadece beklentinize karar verin... surekli offpist mi arada pistte olacak mi vs vs...

volkl pist disi kayaklarinda baglama montaj referans noktasi kayagin agirlik merkezinden biraz geridedir... pist icin biraz daha hakimiyet istiyorsaniz one alinabilir yani agirlik merkezine yaklastirilabilir...

baglamada tyrolia attack 13 iyi tercih... daha hafif ama ayni dayaniklilikta... haliyle tepki iletimi vs de daha net...

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Assembe point e karar verdiniz mi? Asıl belirleyici bence o. Flex'i yüksek bir bot olduğu için belki ara numara daha uygun olur; giydiğiniz çorap ayak yapısı gibi faktörlerle sonuçta rahat etmeniz lazım. mevcut botunuz da büyükmüş o da referans kabul edilmeyeceğine göre, sezonu da kapattım diyorsunuz, yeni bota göre ayarlamak sanki daha mantıklı. ama ben ayakkabının büyük sorun olacağını sanmıyorıum. assembe point -forward pressure, ayakkabı bunun üzerine gelecek bir faktör.. yurtdışında bindinçiler taktiği binding i hakkaten biliyor, genelleme yapmak belki saçma ama adamlar meslek olarak baktığı için ve sürekli denedikleri için bayağı bilgililer. o yönden katılıyorum size.. bu arada völkl'e marker binding takmayı düşündünüz mü ?
    Hocam selam,
    Sabah aradim Levent Spx’i, rossignol markaya destek verebiliyorlarmis. Ayrica Orgun Olgar Bey’e yazdim, sagolsun vakit ayirip cevapladi. Tr de tyrolia yi getirenlere sormami tavsiye etti ve netten aradigimda getiren bulamadim. Tikandim kaldim. Marker’in yabanci kaynakli yorumlari cok kotu. Tyrolia hafif ve saglam, fiyat performans olayi cok iyi. Assemby point e gelecek olursak, traditional point i tercih edecegim. Cok ileri seviye bu konular, sanirim 2. Kayagimda ustalasacagim.
    Sole lenght de ise, botun eu size ini yarim numara dusursen bile, sanirim bir sorun olmaz diye dusunuyorum? Fikrin nedir?

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volkl siparisini getirse getirse karspor getirir... botu alinca baglama montajini da yaparlar... siz sadece beklentinize karar verin... surekli offpist mi arada pistte olacak mi vs vs...

volkl pist disi kayaklarinda baglama montaj referans noktasi kayagin agirlik merkezinden biraz geridedir... pist icin biraz daha hakimiyet istiyorsaniz one alinabilir yani agirlik merkezine yaklastirilabilir...

baglamada tyrolia attack 13 iyi tercih... daha hafif ama ayni dayaniklilikta... haliyle tepki iletimi vs de daha net...
    Hocam, ne yazikki, kar spor da yardimci olmuyor, aradim, urun tr de yok, montajli geliyormus, ayrica ilk mesajimda belirttigim gibi, bot atomic marka ve tr ye getirmiyirlar istedigim rengi numarayi modeli...
    Ben aksam kayagi siparis verecegim, ve kaderime teslim olacagim saniyorum almayadan kayak, bot ise nereden kismet olur bilemiyorum...

Alıntı toscanello Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, ne yazikki, kar spor da yardimci olmuyor, aradim, urun tr de yok, montajli geliyormus, ayrica ilk mesajimda belirttigim gibi, bot atomic marka ve tr ye getirmiyirlar istedigim rengi numarayi modeli...
    Ben aksam kayagi siparis verecegim, ve kaderime teslim olacagim saniyorum almayadan kayak, bot ise nereden kismet olur bilemiyorum...

hadi yemis gibi yapayim... olmadi karspor...

kayagi almanya'dan mi aliyorsunuz? o zaman baglama-kayak ayni dukkandan alin ve isteginizi belirtin ona gore monte etsinler... baloncuklu ortuye sararak min. hasarla getirirsiniz...

full pist disi kayacaksaniz volkl referans noktasina, %50 pist-%50 pist disi ise agirlik merkezine, %30 pist-%70 pist disi ise referans ile agirlik merkezi arasina is gorecektir...

ek: bot numarasini belirtmeyi unutmadan tabi... [emoji38]

kayagi almanya'dan mi aliyorsunuz? o zaman baglama-kayak ayni dukkandan alin ve isteginizi belirtin ona gore monte etsinler... baloncuklu ortuye sararak min. hasarla getirirsiniz...

full pist disi kayacaksaniz volkl referans noktasina, %50 pist-%50 pist disi ise agirlik merkezine, %30 pist-%70 pist disi ise referans ile agirlik merkezi arasina is gorecektir...

Neyi yediniz, neyi yemediniz, neyin kafasi bu anlamadim...bir insanin fikri ne ise, zikri de odur, herkesi kendiniz gibi sanmayin.

Resit Bilgin linkedin...

Bilgiler icin de, dalga gecmeseydiniz, tesekkur ederdim...

Neyi yediniz, neyi yemediniz, neyin kafasi bu anlamadim...bir insanin fikri ne ise, zikri de odur, herkesi kendiniz gibi sanmayin.

Resit Bilgin linkedin...

aynen kocum... herkesi kendin gibi sanma... karspor'un sana soyledigiyle alakali yazdigim... kendi basina karspor ile birlikte duran cumleyi ustune alinman icin asil sen ne yedin ne ictin otur dusun...

Bilgiler icin de, dalga gecmeseydiniz, tesekkur ederdim...

tesekkur falan etme, okudugunu dogru duzgun anla yeter...

Sayfa 1/2 12 SonSon