Kayak botu - Ayağa vurma
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak botu - Ayağa vurma

Standart Kayak botu - Ayağa vurma

Öncelikle herkese merhaba.Forumda yeniyim,umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu.Yaklaşık 10 gün önce Rossignoll speed 80 kayak botu aldım. Bot ayağıma gayet güzel oturuyor lakin sol ayağımın dış kenarında bir kemik çıkıntı var(sağ ayağımdakinden bariz büyük ) . Botun kenarına temas ettikçe rahatsız ediyor , ağrı yapıyor. Sol botun , sol dış tarafında , tam 2. bağlamanın hizasına gelen bölgede sorun. Botun bu kısmını dışa doğru bombeli hale getirebilir miyim ? Ya da ısıtarak vs bir düzeltme yapılabilir mi ? Botun içerisindeki linerın kemiğe denk gelen kısmını da kesebilirim aslında .
    Konu Mdmaestro tarafından (10-02-2020 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

Standart Cevap: Kayak botu - Ayağa vurma

Alıntı Mdmaestro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba.Forumda yeniyim,umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu.Yaklaşık 10 gün önce Rossignoll speed 80 kayak botu aldım. Bot ayağıma gayet güzel oturuyor lakin sol ayağımın dış kenarında bir kemik çıkıntı var(sağ ayağımdakinden bariz büyük ) . Botun kenarına temas ettikçe rahatsız ediyor , ağrı yapıyor. Sol botun , sol dış tarafında , tam 2. bağlamanın hizasına gelen bölgede sorun. Botun bu kısmını dışa doğru bombeli hale getirebilir miyim ? Ya da ısıtarak vs bir düzeltme yapılabilir mi ? Botun içerisindeki linerın kemiğe denk gelen kısmını da kesebilirim aslında .
    Ayak kemiğinde ki asimetri işini güçleştirecek..
    İstanbul'da mı yaşıyorsun?
    Proshop'ta kabuğa ısı ile kalıp müdahalesi yapıyorlardı...
    Onlarla konuş istersen...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Benimde ayağım oldukça taraklı olduğundan son 2 sezondur Atomic LiveFit 80 giyiyorum, yanlarında kabuk yerine esnek bir parça var.

https://www.skis.com/Atomic-Live-Fit...efault,pd.html

Mevcut botunuz için sanırım Proshop - Adem Hoca yardımcı olabilir, boot fit yapıyorlar, arayıp bir görüşün derim; www.proshop.com.tr
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

dis kisma sekil degistirecek mudahalelerden kacinmak lazim... liner sekillendirme ile oldugu kadar... olmazsa genis kalip bot bakilmali...

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayak kemiğinde ki asimetri işini güçleştirecek..
    İstanbul'da mı yaşıyorsun?
    Proshop'ta kabuğa ısı ile kalıp müdahalesi yapıyorlardı...
    Onlarla konuş istersen...
    Tokat'ta yaşıyorum hocam. Botu da spx'den almıştım. Botu 2 gündür kaloriferin üzerinde bekletiyorum. Herhangi bir müdahale yapmadan bir sonraki kayağımda da deneyeceğim . Yine problem olursa Liner'a müdahale etmek daha mantıklı sanki .

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dis kisma sekil degistirecek mudahalelerden kacinmak lazim... liner sekillendirme ile oldugu kadar... olmazsa genis kalip bot bakilmali...
    Bende öyle düşünmeye başladım hocam .

Alıntı muratbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde ayağım oldukça taraklı olduğundan son 2 sezondur Atomic LiveFit 80 giyiyorum, yanlarında kabuk yerine esnek bir parça var.

https://www.skis.com/Atomic-Live-Fit...efault,pd.html

Mevcut botunuz için sanırım Proshop - Adem Hoca yardımcı olabilir, boot fit yapıyorlar, arayıp bir görüşün derim; www.proshop.com.tr
    Kalorifer peteğinde ısıtıp tekrar bir deneyeceğim hocam. Eğer olmazsa Adem beye ulaşmaya çalışırım. Teşekkür ediyorum.

yalniz bu livefit iyiymis... canlisini gormek isterim...

Tokat'ta yaşıyorum hocam. Botu da spx'den almıştım. Botu 2 gündür kaloriferin üzerinde bekletiyorum. Herhangi bir müdahale yapmadan bir sonraki kayağımda da deneyeceğim . Yine problem olursa Liner'a müdahale etmek daha mantıklı sanki .
    İzlediğim bir videoda kabukta fit işlemi yapmak için kabuk ısısının 85-90 dereceye kadar arttırmak gerektiğini görmüştüm...
    Kalorifer yetersiz kalabilir...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalniz bu livefit iyiymis... canlisini gormek isterim...
    Gecen sene camkarin kayak odasindan bu livefit botu kiraladim, tarakli ayaga sahip biri olarak ilk defa ayagimda agrisiz siziziz kayak yapmanin keyfini cikardim gercekten..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Sayfa 1/2 12 SonSon