Bağlama Topuk ve Burun Ayarı
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bağlama Topuk ve Burun Ayarı

Standart Bağlama Topuk ve Burun Ayarı

Merhaba arkadaşlar.
    Gürcistanda board, bağlama ve ayakkabı aldım fakat bağlama salomon duct M beden ayakkabı 40,5 numara olmasına rağmen topukta 4cm burunda 0cm şeklinde oluyor. Bağlamayı en üste almama rağmen seviyeler bu şekilde.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi     

Standart Cevap: Bağlama Topuk ve Burun Ayarı

yani?

Standart Re: Cevap: Bağlama Topuk ve Burun Ayarı

Bağlamanın kitabında burun ve topuk nesafeleri eşit olması gerektiği yazıyor hocam. Eşit yapamıyorum bir türlü hocam.

baglamanin modeli pact olmasin?

delikleri yanlis mi deldiler?

Standart Re: Cevap: Bağlama Topuk ve Burun Ayarı

Özür dilerim hocam yanlış yazmışım. Evet bağlama salomon pact. Board ğzerinde 2x8 delik var. Bağlama ise universal bağlantı sistemi var. Board salomon pulse modeli. Bağlama deliklerini sona getirip bağlamayı topuk kısmına doğru ittiğimde burum 0 topuk 4cm oluyor. Dahada yukarı itemiyorum. Bağlamakutusunda ayakkabı 40 numaradan başlıyor yazıyor.

Standart Cevap: Re: Cevap: Bağlama Topuk ve Burun Ayarı

Alıntı mustafapusti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim hocam yanlış yazmışım. Evet bağlama salomon pact. Board ğzerinde 2x8 delik var. Bağlama ise universal bağlantı sistemi var. Board salomon pulse modeli. Bağlama deliklerini sona getirip bağlamayı topuk kısmına doğru ittiğimde burum 0 topuk 4cm oluyor. Dahada yukarı itemiyorum. Bağlamakutusunda ayakkabı 40 numaradan başlıyor yazıyor.
    s/m baglamalar 40 numarada bitiyordu genelde...

Botun tam ağırlık merkezi ile boardu ortadan kesen dikey eksenini çalıştırırsanız burundan ya da topuktan biraz taşmasının çok bi önemi kalmaz gibi geliyor. Önemli olan botunuzun bağlamaya sığması.

Standart Cevap: Re: Cevap: Bağlama Topuk ve Burun Ayarı

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s/m baglamalar 40 numarada bitiyordu genelde...
    Bendeki bağlamanın kutusunda 40 numaradan başladığı yazıyor. S alsam daha iyi olacak ama 2. el S bağlamada bulamıyorum.

Alıntı imyusyil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Botun tam ağırlık merkezi ile boardu ortadan kesen dikey eksenini çalıştırırsanız burundan ya da topuktan biraz taşmasının çok bi önemi kalmaz gibi geliyor. Önemli olan botunuzun bağlamaya sığması.
    dün kayak merkezinde deneme fırsatım oldu hocam. Botu ve bağlamayı tam sıkmama rağmen burun kaydığımda topuk bağlamanın içinde 1-2cm kalkıyor.

Alıntı mustafapusti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün kayak merkezinde deneme fırsatım oldu hocam. Botu ve bağlamayı tam sıkmama rağmen burun kaydığımda topuk bağlamanın içinde 1-2cm kalkıyor.
    Bağlamanın bileği tutan kayışının da ayarları var. Onu muhtemelen botunuza göre ayarlamamışsınızdır ve yeterince sıkmıyordur.

Sayfa 1/2 12 SonSon