Kayak Tavsiyesi
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak Tavsiyesi

Standart Kayak Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba kendime kayak bağlama ve ayakkabı almak istiyoprum intertten öğrendiğim kadarıyla ufak bir araştırma yaptım ama aklımda hala soru işaretleri var. Ben pistte kayıyorum zaten carving yapıyorum ama carving için hangi radius daha iyi olur bilemiyorum. Birde bazen bolkarada giriyorum zevkli oluyor carving kayakla bolkar yapmam ne kadar zor olur o yüzden hangi türk kayak almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Standart Cevap: Kayak Tavsiyesi

Merhaba, ilk sorunuzu ben pek anlayamadım. Boyunuzla ve tekniğinizle doğru orantılı olarak, yapmak istediğiniz dönüşlerin uzunluklarına göre kayağınızı seçebilirsiniz. Pist ise faktörü sabit değilse iş tamamen değişir. Tam bir pist kayağı yerine tüm pistlere uygun bir kayak- all mountain-sizi daha rahatlatır, değişen koşullara uyum sağlamanızı kolaylaştırır.

ilk sorum hangi radius değeri carving için iyidir diye. Birde bazı yerlerde twin tip kayağı öneriyolar farkı nedir biliyor musunuz ?

Alıntı razor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk sorum hangi radius değeri carving için iyidir diye. Birde bazı yerlerde twin tip kayağı öneriyolar farkı nedir biliyor musunuz ?
    radius = yaricap

ne kadar dusukse o kadar dar donus diyebiliriz kabaca... haliyle bir miktar rahat donus olanagi da saglar... pist icin dusuk olmasi iyi olabilir...

twintip genel olarak simetrik veya simetrige yakin sekli bulunan ama kayagin on ve arkasi birbirinin ayni sekilde uretilmis kayaklardir... genellikle parkta kaymayi tercih edenler tarafindan kullanilir... atlayip ziplayip havada 180 donup yere ters inmeyecekseniz olmazsa olmaz degildir...

hocam peki bana önerebileceğiniz kayak var mı 2-3 bin tl bandında orta mı alsam yoksa ileri mi alsam bilemiyorum

kayak seçiminizde pist mi off-pist mi kaymak istediğiniz önemli bir kriterdir. ikisi de olsun tek kayak olsun derseniz all-mountain bir kayak bakmanız gerekir. diğer bir ölçüt de seviyenizdir. carving kayabildiğinize göre orta, orta-üst seviye bir kayak bakabilirsiniz.
    radius ne kadar düşükse dönüş aralığı o kadar kısa olur. Örneğin, giant slalomda kayakların radiusu slalom yarışlarına göre daha yüksektir.
    rossignol experience 88, armada tst (hala üretimde mi bilmiyorum) bu tür kayaklardır. buradan şu kayağı almalısın, demenin doğru olacağını düşünmüyorum. https://www.skiessentials.com bu siteden ya da benzerlerinden, almayı düşündüğünüz kayağın testlerine bakmayı ihmal etmeyin.

hızlı kaymayı seviyorsanız radius u yüksek kayaklar daha uygun olur. Carving şu radius da daha doğrudur yapılır vs gibi bir durum yok.
    Rossignol performans olarak üzmez. Decathlon da daha uygun modelleri de mevcut. Zenith modelini görmüştüm yanılmıyorsam. Atomic vantage ı önerebilirim keza.

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hızlı kaymayı seviyorsanız radius u yüksek kayaklar daha uygun olur.
    kim demis? [emoji38]

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kim demis? [emoji38]
    hoşgildin sayın oliver

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoşgildin sayın oliver [emoji3]
    hb ss... [emoji38]

Sayfa 1/2 12 SonSon