flow'mu nidecker'mi
Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: flow'mu nidecker'mi

Standart flow'mu nidecker'mi

arkadaşlar set almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

flow era freestyle/park board
    flow Rival boa freestyle bot
    flow muse freestyle/All mountain bağlama
    bunların türkiyedeki satış fiyatları nedir bilen varsa söyleyebilirmi...

nidecker mı daha iyi flow mu
    ayrıca All mountain - freestyle - park - pipe ve big mountain arasındaki farklar nelerdir..

Standart Ynt: flow'mu nidecker'mi

Alıntı titanium Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar set almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

flow era freestyle/park board
    flow Rival boa freestyle bot
    flow muse freestyle/All mountain bağlama
    bunların türkiyedeki satış fiyatları nedir bilen varsa söyleyebilirmi...

nidecker mı daha iyi flow mu
    ayrıca All mountain - freestyle - park - pipe ve big mountain arasındaki farklar nelerdir..

günaydın, istersen sportpoint.com u ziyaret et. orda set halinde kampanyadalar

bana göre flow

bnde flow derim ama ne tür kaymak istediğin çıok önemli ben her türle piste girerim hepsini denerim diorsan all mountain- freeride alabilirsin all mountain tabi daha ii,bolkar beni sarmaz rampa isterim diosan freestyle al yeni başlıcaksan all mountain çok avantajlı seson sonu bnde all mountain alacam bir tane
    //kayak spordur  SnowBoard SANAT//

flow un hem all mountain hemde freestylee olanı var böyle bir şeçim yapmak daha iyi olur diymi.....

hem all mountain hemde freestyle ???böyle bişi bir arada mümkün olabilir mi yaw all mountainsa bol karda gitmesi lasım bol karda gitçek aletle freestyle biraz zor olur tabi alınabilir ama tek bi dalda uzmanlaşmak istiosan örn sadece rampa sadece freestyle bişi al benim tavsiym allmountain a yakın bişi olssun ikisi aynı bünyedeyse ne mutlu sna al derim fiyatı uygunsa sana

walla ikisi bir arada mümkünmü bilmiyorum ama boardın açıklamada all mountain/freestyle yazıyo kiminde sadece freestyle kiminde freestylee/pipe/park yazıyo kiminde de sadece all mountain yazıyo.... anlayan varsa banada anlatsın ya huu

valla bu konuda benim de çok aklım karışıyo bilen biri varsa anlatsın ;D ;D
    Ezgi Algur - 1981 - 0 Rh(+)
    İstanbul - Maltepe
    Board : Rossignol Reserve 148
    Bağlama : Rossignol HC250
    Bot : Vans Mantra Black/Violet

all mountain:dağın her yerin kullanılabilir freesytle :sürüş ve rampa olarak daha hareketli olanlar bu half pipe / park fln olan lar tamamen freestyle olarak tasarlanmış sadece hareket için allmountain/freestyle de tahmin ediorum all mountain gibi dağın her yerinde kullanılabilir ekstradan da giderken 360 dır ne bilim ufak rampalardır fln onları daha kolay yapman içindir die tahmin ediorum freestyle da kendi içinde baya kategorilere ayrılıo bkz. twin freestyle fln filan sen direk olarak nasıl bir still e kayışa sahip olmak istedğini söylersen seni daha doğru yönlendirebiliriz

Konunun uzmanı değilim ama seçim zor iş. Internetten aldığım bilgiler ile üzerinde freestyle veya all mountain yazmasından öte, birçok özellik board un tipini seçmekte etkili oluyor. Zaten birçok freestyle board, all mountain freestyle olarak geçiyor.

Board un shape adı verilen biçimi ( freestyle boardlarda directional twin, true twin gibi )
    Board un ne tür malzemeden yapıldığı ve flex değeri (esnekliği) freestyle boardlarda daha yüksek oluyor.
    Sidecut Radius adı verilen değer ( freestyle board larda düşük oluyor, daha yüksek değer daha kavisli dönüşleri sağlıyor)
    Bunun dışında edge adı verilen boardun etrafındaki metalin kesim açısı ...
    Ayrıca gerçek freesetyle board larda stance setback dediğimiz değer 0 oluyor... Bağlamalar boardu tam ortalıyor. Freeride boardlarda ise genelde 1-2.5 cm geride oluyor, sanıyorum kara saplanmamak için....

Profesyonel olmadığım, Türkiye de zaten snowparkların olmaması-yetersiz olması, kartepe gibi pistlerde pistin zaten doğru düzgün ezilmemesi gibi nedenlerle all mountain boardların daha uygun olacağını düşünmüşümdür.

Tamamen kişinin nerede, nasıl kaymak istemesine bağlı bir seçim..

Profesyonel biri detayları verirse gerçekten güzel olur.
    Atomic Axum 156

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler