Türkiye'nin en uzun pistleri için söylenenler ne kadar doğru? - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Türkiye'nin en uzun pistleri için söylenenler ne kadar doğru?

Standart Cevap: Türkiye'nin en uzun pistleri için söylenenler ne kadar doğru?

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köroğlu deyince insan Erciyes Ottoman gibi doğa koşullarına bağımlı bir pist hayal ediyor değil mi?
    İnşallah, bir gün Erciyese gidersem o zaman cevap vereceğim soruna

Köroğlu deyince insan Erciyes Ottoman gibi doğa koşullarına bağımlı bir pist hayal ediyor değil mi?
    bildiğimiz bolu beyine kafa tutan köroğlu değil kilimcinin kör oğlu... [emoji38]

Pist uzunluğu hakkında birşey söyleyemeyeceğim ama Ergan dağı için proje geliştirme aşamasında oraya götürülen bir Almanın dağı görüp "Keşke benim ülkemde de böyle bir dağ olsa dediğini okumuştum.

Alıntı Rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist uzunluğu hakkında birşey söyleyemeyeceğim ama Ergan dağı için proje geliştirme aşamasında oraya götürülen bir Almanın dağı görüp "Keşke benim ülkemde de böyle bir dağ olsa dediğini okumuştum.
    almanya'da bizim anladığımız gibi bir dağ yok hakikaten... olanlar avusturya sınırında sayılı yerler...

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Türkiye'de sadece Kartalkaya ve bir defa da Uludağ'da kaydığım için diğer pistler hakkındaki bilgim sadece
    internetten ve eş dosttan edindiğim bilgilerden ibaret. Palandökende 8 km lik Ergan dağında 12 km (dünyanın en uzun pistleri arasında yer aldığı söyleniyor) uzunlukta pistler olduğu söyleniyor ama bugüne kadar bunu tecrübe edip doğrulayan birini göremedim. Özellikle Ergan Dağındaki 12 km lik pist fantasti bir söylem, toplam pist uzunluğundan bahsediliyor diye düşündüysem de internette tek bir pistin uzunluğu gibi ve dünyanın en uzun pistlerinden birisi diye yazıldığını gördüm.

Bu işin aslını tecrübe edenler varsa lütfen bizi aydınlatırlarsa çok memnun olacağım.

iyi günler.
    Forumda yurtiçinde çok deneyimli arkadaşlarımız var. Burda km hesabı biraz yanıltır, kayak merkezlerindeki pist uzunlukları km ile ifade edilir bu doğru. Tırnak içinde pistten bahsediyorsak km den ziyade yükseklik/rakım ve başlangıç noktasındaki yükseklik daha doğru olur bence. Farklı rotalar çizip kayma mesafeni uzatabilirsin, aralıksız uzun mesafeler kayabilirsin. Ama pistte kaymak bence bu değil. Pist kavramı bence farklıdır ki sende görüyosun yurtdışında. Coğrafi koşulları belirtmek hesaba katmak lazım.

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    müthiş o zaman, inşallah Palandöken Ejder ile Kartalkaya Köroğlu pistleri gibi sezonun %90 ında kapalı değildir
    Bu sene palandöken iyi ya.. maşallahı var.. Kuzey hep açıktı valla. Ejdere hasretiz sadece.. Ordada kar tutmuyo napalım.
    Allah, onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı. ( Divânü Lügati't-Türk ( önsöz ) )

Bugün Ergan kayak merkezinde eşimle birlikte snowboard yaptık.
    Şansımıza hava çok güzeldi ve en tepe zirveye kadar çıkabildik.
    En üstten en alt bölgeye yaklaşık 20 dk kadar kaydık. Mesafeyi ölçmedim ama bence bu çok iyi bir süreydi.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Ergan kayak merkezinde eşimle birlikte snowboard yaptık.
    Şansımıza hava çok güzeldi ve en tepe zirveye kadar çıkabildik.
    En üstten en alt bölgeye yaklaşık 20 dk kadar kaydık. Mesafeyi ölçmedim ama bence bu çok iyi bir süreydi.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söyleyeyim...En zirveden aşağı tesise 5170 mt...Earth google ölçümü ile.....

İsim:  ergan.jpg
Görüntüleme: 568
Büyüklük:  212.6 KB (Kilobyte)
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Ben söyleyeyim...En zirveden aşağı tesise 5170 mt...Earth google ölçümü ile.....

İsim:  ergan.jpg
Görüntüleme: 568
Büyüklük:  212.6 KB (Kilobyte)
    gider miyiz hocam?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12