Thermal İçlik Tavsiyesi
Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Thermal İçlik Tavsiyesi

Standart Thermal İçlik Tavsiyesi

Kayarken içlik çok önemli biliyorsunuz. Hem bizi sıcak tutması, hem de teri dışarı atıp kuru olması aranan özellik.

Piyasada bir çok seçenek var.

Yok şu malzeme bu oranda olmalı, yok şu kumaş kullanılmalı olaylarına girmeyeceğim.

Ben yeni içlik takımı aldım.

Mountain Crew 8000 veya Lafuma 8000 diye aratırsanız alt ve üst olarak sitelerde çıkıyor.

Ayrı markalar ama içlik birebir aynı. Lafuma daha pahalı. Tek farkı Lafuma yazısı.

Bugün denedim. Çok memnun kaldım. Tüm gün sanayideydim ve hiç üşümedim. Oldukça ince malzeme ve vucudu çok güzel sarıyor.

Fiyat/performans olarak çok araştırdım. Şahsen tavsiye ederim.

Boxer olarak yine ayni malzemeden Mountain Crew Down Under veya Lafuma Down Under ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Balaklava olarak da Lafuma Auster'i alabilirsiniz. Ben çok beğendim.

SM-G9650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Standart Cevap: Thermal İçlik Tavsiyesi

Şimdi sırada güzel bir kayak çorabı ve thermal atlet var. Bi araştırayım, onu da yazarım.

Bu tip kumaşlarla ben kendimi hiç iyi hisettmiyorum çünkü çok terliyorum. Benim içliğim millet carline 150 wool blend. Yün karışımlı içlikleri tavsiye derim. Sizin önerdikleriniz hareket halinde vücudu sıcak tutar, durduğunuzda ise belki üşütmez ama işlevsel değildir ayrıca üşetebilir de..benim deneyimim böyle oldu. fiyat elbette farklı.

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip kumaşlarla ben kendimi hiç iyi hisettmiyorum çünkü çok terliyorum. Benim içliğim millet carline 150 wool blend. Yün karışımlı içlikleri tavsiye derim. Sizin önerdikleriniz hareket halinde vücudu sıcak tutar, durduğunuzda ise belki üşütmez ama işlevsel değildir ayrıca üşetebilir de..benim deneyimim böyle oldu. fiyat elbette farklı.
    Millet gayet iyi marka. Yun karisimlilar da thermal iclikte en tavsiye edilenler.

Ama fiyatlari dediginiz gibi yuksek. Lafuma'nin iki katindan fazla. Bir alt bir ust 500 TL yapiyor sanirim. En az iki adet alinsa 1000 TL gibi ciddi rakam yapar.

Benim deginmek istedigim fiyat/performans olarakti. Henuz kaymadim ama bugun sabit haldeyken disarda soguk hic isirmadi.

Kaydiktan sonra da yorum yazarim.

gun boyu kayacaksam surekli teri disa atan bir iclige ihtiyacim oluyor... karisiminda biraz yuksek miktarda yun bulunan urunler ister istemez teri tutuyor... esasen yunlu urunler kayak gibi bir aktif bir pasif kalinan sporlardan ziyade dagcilik gibi surekli ve genelde yuksek tempoda icra edilmeyen faaliyetlere daha uygun... vucut isisini daha iyi sabit tutuyor... ama vucudun degisken isima-soguma durumlarinda sucuga ceviriyor... velhasil karisiminda yun bulunan urunlere kafede mola verip kuruma sansi tanimak zorunda kaliyorum... elbette mola veririm ama bunun icin olmamali hani... sonuc olarak lastik candir... kaucuk da canandir... [emoji38]

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet gayet iyi marka. Yun karisimlilar da thermal iclikte en tavsiye edilenler.

Ama fiyatlari dediginiz gibi yuksek. Lafuma'nin iki katindan fazla. Bir alt bir ust 500 TL yapiyor sanirim. En az iki adet alinsa 1000 TL gibi ciddi rakam yapar.

Benim deginmek istedigim fiyat/performans olarakti. Henuz kaymadim ama bugun sabit haldeyken disarda soguk hic isirmadi.

Kaydiktan sonra da yorum yazarim.

Tabi onlar iyi ürünler zaten tatmin eder. Ben alt içlik kullanmadığımdan dengeyi öyle sağlıyorum

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gun boyu kayacaksam surekli teri disa atan bir iclige ihtiyacim oluyor... karisiminda biraz yuksek miktarda yun bulunan urunler ister istemez teri tutuyor... esasen yunlu urunler kayak gibi bir aktif bir pasif kalinan sporlardan ziyade dagcilik gibi surekli ve genelde yuksek tempoda icra edilmeyen faaliyetlere daha uygun... vucut isisini daha iyi sabit tutuyor... ama vucudun degisken isima-soguma durumlarinda sucuga ceviriyor... velhasil karisiminda yun bulunan urunlere kafede mola verip kuruma sansi tanimak zorunda kaliyorum... elbette mola veririm ama bunun icin olmamali hani... sonuc olarak lastik candir... kaucuk da canandir... [emoji38]
    Sayın Oliver benim ki 50-50 imiş, beni iyi tutuyor.. kayak ceketi giymiyorum üstüm genelde ince ve hafif. Yağış yoksa orta katman tipinde bir ceketle kayıyorum. Yağış varsa kabuk kullanıyorum. Üstüm genelde ince olduğu için bana çok iyi geliyor, belki de bundandır. Cotton kills diye bir deyim vardır ya dediğin gibi doğal kumaş teri tuttuğunda artık inslülasyon işlevini yitiriyor. O yüzden bu tip kompozisyon kumaşlar daha işlevsel oluyor.
    Gerçek kağuçuğu kim kaybetti de biz bulduk

ates 38.5 herhalde... [emoji38]

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ates 38.5 herhalde... [emoji38]
    Heheh ehh

Ben seneler önce Tchibodan aldığım içlikleri kullanıyorum hala, oldukçada memnunum. Tchibo her sene içlik çıkarıyor, düşünenler bakabilir. Çorap olarak geçen sene decathlondan 3-4 kişi kadın/erkek olarak kayak çorabı aldık. Hepimiz memnun kaldık. Bu arada hepimiz snowboard yapıyoruz, kayak ayakkabısının formundan ötürü yetersiz gelen bir durum olur mu bilemiyorum

Sayfa 1/3 123 SonSon