Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?

Standart Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?

Aslında soru çok geniş kapsamlı oldu. Fakat başlığı kısa tutmak için böyle yazmak zorunda kaldım. Soruyu netleştireyim:

Almak istediğim snowboard türü Freeride - All Mountain. Baktığım snowboardlarla ilgili teknik verileri ve görüşleri karşılaştırarak inceliyorum. Fakat aklıma şu takılıyor; eski sezon snowboard ait olduğu sezonun beklentilerini çok iyi karşılıyor olabilir ve bulunduğu yıldaki snowboardlarla karşılaştırılarak inceleniyor. Yeni yıllarda şüphesiz ki, yeni beklentilere göre yeni teknolojiler geliştirişiyor ve yeni snowboardlarda yer alıyor.

Bu yüzden yeni sezon ve inceleme puanlarının orta seviyede olduğu bir snowboard ile eski sezon (4-5 sezona kadar), fakat oldukça iyi puanlar almış snowboardları deneyimleme şansınız olmuştur ya da yıllardır değiştirdiğiniz snowboardlardan edindiğiniz deneyimleriniz vardır diye sizlere sormak istedim.

Aklımdaki diğer bir soru ise ağırlık konusunda eski ve yeni sezon snowboardlar arasında çok fark oluyor mu?

Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz, sevinirim.

Standart Cevap: Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?

oldies but goldies... [emoji38]

Standart Cevap: Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?

Şahsen ben eski sezonlara ait zamanının iyi sayılan boardlarından birini aldım. Yani kendisinden 2. el olarak aldığım arkadaş böyle söylemişti Yeni başlayan biri olduğum için ben farkını anlayamayacağımı düşündüm ve fiyat olarak uygun geldiği için o modeli tercih etmiştim açıkçası. 2008 senedine ait 10 yaşında bir ekipmandı. Bot bağlama ve board halinde aldım.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oldies but goldies... [emoji38]
    Teşekkürler :D

Alıntı Nikomedes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsen ben eski sezonlara ait zamanının iyi sayılan boardlarından birini aldım. Yani kendisinden 2. el olarak aldığım arkadaş böyle söylemişti Yeni başlayan biri olduğum için ben farkını anlayamayacağımı düşündüm ve fiyat olarak uygun geldiği için o modeli tercih etmiştim açıkçası. 2008 senedine ait 10 yaşında bir ekipmandı. Bot bağlama ve board halinde aldım.
    Şu an yeni başladığım board da eski bi board. Henüz ayakta durabilme seviyesinde olduğum için deneyimim yok. Kendime almak istediğim board konusunda tereddütteyim bu yüzden. Eski sezon iyi boardlar gördüm, fakat aynı fiyatlarda orta seviye yeni boardlar da var. Nasıl, başka yeni boardlar ile karşılaştırma fırsatınız oldu mu, çok fark var mıydı?

sene yaninda bakim durumu ve kullanim suresi de onemli... 10 senelik bort hadi bakimliysa idare eder ama baglama ve bot icin aynisini diyemem...

sene yaninda bakim durumu ve kullanim suresi de onemli... 10 senelik bort hadi bakimliysa idare eder ama baglama ve bot icin aynisini diyemem...
    Eski sezon olanlar da kullanılmamış, yeni board. Sadece board ve bağlama alacağım.

Kısa cevap: Eski board iyi board [emoji16][emoji106][emoji473]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı imyusyil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski sezon olanlar da kullanılmamış, yeni board. Sadece board ve bağlama alacağım.
    diger arkadas yazmistim... 10 senelik bort bedava ise alabilir tabi...

diger arkadas yazmistim... 10 senelik bort bedava ise alabilir tabi...
    O zaman bi ekleme de ben yapayım; Flow markası 4 yıl performans garantisi veriyor bu konuda snowboardlarına. Bir de kullanılan malzemeler, hiç kullanılmasa dahi, zamana bağlı performans kaybedecektir muhtemelen. Buna dair bilgiler bulamadım. Ama bulursam foruma ekleyeyim.

Alıntı jasend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa cevap: Eski board iyi board [emoji16][emoji106][emoji473]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Teşekkür ederim

Bence ders alın. Sürekli bir yeni donanım arayışı görüyorum. Sanki donanım değişince daha iyi kayılacakmış gibi. Halbuki siz kayma tekniğini bilirseniz nasıl bir donanımla kayacağınıızı da çok iyi bileceksiniz.

Bence yeni donanına para vereceğinize o parayla ders alın daha iyi.

Sayfa 1/2 12 SonSon