Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu? - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?

Standart Cevap: Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ders alın. Sürekli bir yeni donanım arayışı görüyorum. Sanki donanım değişince daha iyi kayılacakmış gibi. Halbuki siz kayma tekniğini bilirseniz nasıl bir donanımla kayacağınıızı da çok iyi bileceksiniz.

Bence yeni donanına para vereceğinize o parayla ders alın daha iyi.
    Üç yıllık bi kayak geçmişim var. Az ya da çok, donanım değişiminin ne kadar etki edeceğini kestirebiliyorum. Yeni donanım değil de bu ilk donanım olacak ve ders konusunda da sıkıntı yok. Acele etmeden öğretilenleri tekrar ediyorum.

Hem deneyimlerinizi öğrenmek hem de bu tür bir ikilemde kalacak diğerlerine yardımcı olması amacıyla açtım konuyu.

Standart Cevap: Eski sezon iyi puanlı snowboard mu yoksa yeni sezon orta puanlı bi snowboard mu?

ben de henüz ayakta durabilme seviyesinin bi çıt üzerindeyim, henüz öyle uçup kaçamadığım için board+bağlama+bot kombinasyonları arasındaki farkları anlayabilecek kapasitede değilim. yalnızca şunu söyleyebilirim, kiraladığım board'un bağlama açısı ile kendi board'umun bağlama açısı teknolojisi çok farklı. kiraladığım Rossignol'un eski bir modeliydi, satın aldığım ise Burton'un EST kanal sistemli bir ürünü. ayaklarının duruş açısını daha kolay ayarlayabiliyorsun sanırım. yani benim farkettiğim bu en azından
    aldığım setin her bir parçası 10 yıllık ama beni gayet idare ediyor. o fiyata o kalitede başka bir ürün bulamazdım eminim buna. yalnızca 1 kez kiralık ekipmanla kaydım ve ertesi hafta gidip kendi ekipmanlarımı satın aldım. çünkü kiralık ekipman her seferinde değişeceği için kendini geliştirmek istiyorsan bir an önce kendi board ve botlarını alman ve onlara alışman gerekiyor demişti bu işi yıllardır yapanlar.

Kullanılan malzeme zaman içinde teknolojik olarak çok fazla değişmediyse eski sezona ait board alınabilir. Ben mesela 5-6 sezon önce aldığım boardla kayıyorum. Çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum..

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanılan malzeme zaman içinde teknolojik olarak çok fazla değişmediyse eski sezona ait board alınabilir. Ben mesela 5-6 sezon önce aldığım boardla kayıyorum. Çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum..
    Teşekkür ederim. Teknolojinin ne kadar geliştiğini kestirmek zor oluyor. Ama www.thegoodride.com dan bazı boatdlar ile ilgili eski ve yeni incelemeleri okumak faydalı oluyor.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12