Snowboard Bot Numarası Hk.
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Snowboard Bot Numarası Hk.

Standart Snowboard Bot Numarası Hk.

Ayakkabı numaram 42 ve ölçü olarak da 27 cm. Biraz büyük almamı önerdiler ve 42.5 numara gönderildi. Ayağımı arkaya tamamen yaslayınca yarım numara kadar önde boşluk kalıyor. Ama ayağımı serbest bırakınca baş parmağım ile botun ucunu hissediyorum. Herhangi bir katlanma vs. yok ayağımda. Geriye kalanı çok rahat.

Bot zamanla açılır da topuğu tam oturunca normale döner mi, yoksa numara değişmek gerekir mi?

Standart Cevap: Snowboard Bot Numarası Hk.

Merhaba ,

Ayağın taraklı ise yere basınca daha çok genişliyorsa sıkıntı biraz daha fazla olur.
    Heat molding i araştırır mısın? Botun iç kısmının ayağına daha uygun oturmasını sağlar bu seni rahatlatır. Bir tane örnek link aşağıda
    https://www.youtube.com/watch?v=FH1Ig8TB72I

İyi günler

ulkemizde bulmak zor olsa da; populer modellerin kiminde wide secenegi var... daha isabetli bir tercih olacaktir...

ben 41 numara 26 cm. ve tam geliyor. ayağım taraklı değil.
    büyük olursa bileğin içinde onay. hem iyi kuvvet veremzsin hem de sakatlık riski var.tam olmak zorunda. ama kangren olcak kadar da sıkı değil tabi
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı MNG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Ayağın taraklı ise yere basınca daha çok genişliyorsa sıkıntı biraz daha fazla olur.
    Heat molding i araştırır mısın? Botun iç kısmının ayağına daha uygun oturmasını sağlar bu seni rahatlatır. Bir tane örnek link aşağıda
    https://www.youtube.com/watch?v=FH1Ig8TB72I

İyi günler
    Botun bu özelliği varmış. Botu kaymadan önce tam sıkınca topuğum tam yerine oturdu ve ucuna değme problemi kalmadı. Denerken biraz gevşek bağlamıştım demek ki. Bi yarım cm kadar önünde boşluk da kalıyor şu an tam sıkınca.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulkemizde bulmak zor olsa da; populer modellerin kiminde wide secenegi var... daha isabetli bir tercih olacaktir...
    Genişlikte hiçbir sıkıntı yok. Bot bakınırken hiç "wide" seçeneği olan görmemiştim. Ama MNG'nin bahsettiği ısı ile ayarlanabilir iç bot teknolojisi sanırım bu durumla karşılaşanların sorununu çözebilir. Tabii, dış bot da dar gelmiyorsa.

Alıntı Tuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 41 numara 26 cm. ve tam geliyor. ayağım taraklı değil.
    büyük olursa bileğin içinde onay. hem iyi kuvvet veremzsin hem de sakatlık riski var.tam olmak zorunda. ama kangren olcak kadar da sıkı değil tabi
    Ayağım tam 27 cm, ama aynı botu kullandığı için satış sorumlusu en az yarım numara büyük önermişti. Dediği gibi de oldu. Yarım numara büyük almak işe yaradı.

Hepinize teşekkür ederim.

botun ozelligi var da isitip sekillendirmek de lazim...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    botun ozelligi var da isitip sekillendirmek de lazim...
    Şu an burada bunu yapacak kimse yok. MNG’nin gönderdiği videodaki yöntemi denemek gerek. Ama risk alıp iyice bozmak da istemiyorum :D İstanbul’a yolum düşerse Freedom mağazasında yaptırabilirim.

Benim botum 42 rossignol standart ayakabıyıda hep 42 giyeriö ama bot büyük geldi sanki hem topukta hem burunda 2 cm kadar boşluk var. Botu giydiğimizde parmak ucu değse daha iyi olmaz mı? Bana spxde arkadAş değmemesi gerekiyor dedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

degmesi tavsiye edilmez...

kaliptan kaliba fark olabilir... belki 41.5 denemelisiniz... topuk tam oturmali, burunda ayaginizi botun icinde rahat hareket ettiremeyecek kadar ama ayni zamanda degmeyecek kadar bosluk olmali...

Alıntı smsktarkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim botum 42 rossignol standart ayakabıyıda hep 42 giyeriö ama bot büyük geldi sanki hem topukta hem burunda 2 cm kadar boşluk var. Botu giydiğimizde parmak ucu değse daha iyi olmaz mı? Bana spxde arkadAş değmemesi gerekiyor dedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Snowboard için yeni sayılırım, ama kayak botlarından tecrübemle ayağınız içinde oynuyorsa bot size uygun değildir. Ben direkt, sıkmadan, giydiğimde ucuna kadar gelmişti başparmağım. Fakat topuğu tam oturtup da sıkınca botu, bir de ayak ucunun en ileri geleceği, ayak ucuna doğru snowboarddaki gibi eğilme hareketini denediğimde tam karar verebildim. Bu şekilde olunca uçta yarım cm kadar boşluk kalıyor. Bu da normal bir durum.