[Kilitli] Kayak Snowboard ekipman bakımı nasıl olmalı? - Sayfa 3
Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
53 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: [Kilitli] Kayak Snowboard ekipman bakımı nasıl olmalı?

Standart Cevap: Kayak Snowboard ekipman bakımı nasıl olmalı?

Alıntı KAYAKHAKEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Federasyon olarak bizlerin bir çok yer ile çalışmışlığımız olmuştur.Bakımları kendi bünyemizdede yapmışlığımız olmuştur.
    Spx'den de bakım konusunda destek almıştık ve yoğunluklarından dolayı teslim süresi 1 hafta idi, sorun etmedik.Kayaklarımızın teslimi sırasındada genel bir problem yada şahsen eksiklik yaşamadık.
    O zaman ki konuşmamızda kendilerinin belirttikleri üzere sezon başında herkes kayaklarını getirdiği için bu yoğunluğun yaşanması olağan bir durum.
    Bu tarzda çalışan Firmaların hataları yada yaşanılan müşteri memnuniyetsizlikleri sizinde yaşadığınız üzere mutlaka vardır. Kalifiye çalışan yetiştirmek bu zamanda oldukça güç.Sorunları ve şikayetleri mutlaka Dikkate almaları gereklidir.
    Yanlız şunu samimiyetle diyebilirim ki şu an ki koşullarda kayak hizmeti yada extreme ürün hizmeti veren bu tarz firmalara daha ılımlı yaklaşmak gerektiğini camia içinde biri olarak şahsen düşünüyorum.Sebebine gelirsek maliyetler ithal ürün kullandıkları ve sattıkları için çok ciddi artmış durumda ve baktığımızda iç piyasaya bu durumu yansıtmamaya çalıştıklarını yani paratoner görevi üstlendiklerini yakından görüyoruz.
    Bizim dünyamıza hizmet veren bu firmaların şevki çoktan kaçmışken yıkıcı eleştiriler yapmamak gerektiğini şahsen düşünüyorum.
    Bu fikri mi beyan ederken de yanlış anlamayın sizin dediiğinize karşılık olarak söylemiyor,bir firmayı baz alarak konuşmuyorum.İşin içinde biri olarak bu tarz firmaların çok büyük sorunlarla şavaştıklarını gördüğüm için paylaşma ihtiyacı duyuyorum.
    Konuya dönersek Sonuç olarak Hakemler olarak bizler bir çok keredir çalışma tecrübemize dayanarak verilen bakım hizmetinden memniyetimizi belirtebiliriz.Saygılar ,sevgiler ...
    Ben Fransa'da da kayak bakımı yaptırdım, Avusturya'da da yaptırdım, SPX'de de yaptırdım. Ayrıca SPX hakkında forumlarda şikayetler var. Kendim de bunu bizzat yaşadım. Siz 1 haftalık teslim süresini önemsemeyebilirsiniz ama bir tane kayak için bir hafta anlamsız bir süredir. Yoğunlukla açıklanmaz.

Sadece teslim süresi değil, bakımı da iyi yapamıyorlar.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Fransa'da da kayak bakımı yaptırdım, Avusturya'da da yaptırdım, SPX'de de yaptırdım. Ayrıca SPX hakkında forumlarda şikayetler var. Kendim de bunu bizzat yaşadım. Siz 1 haftalık teslim süresini önemsemeyebilirsiniz ama bir tane kayak için bir hafta anlamsız bir süredir. Yoğunlukla açıklanmaz.

Sizi anlıyorum.
    Belirttiğiniz rahatsızlıkları gidermelerini ve sizi ve sizin gibi düşünenleri tekrar kazanabilmelerini temenni ederim.
    Sadece şunu belirtmek isterim ki ülkemizde iyi yapılması hedeflenipte başarı yakalama oranını düşünürsek profesyonel başarı çok düşük orandadır. Sebepleri o kadar fazla ve derin ki , ben bu sebeplerden en önemlisi ''niyet'' unsuruna bakarım.
    Misal Spx ile farklı konularda bizlerde sorun yaşamışızdır ki ,onların yani spx'i yöneten ,dengede tutmaya çalışanların niyetine gelirsek ne zaman sıkıntımızı üst mercilere bildirsek karşımızda mahcup olabilen,hatayı düzeltmek ve tekrarlanmaması için çaba sarf eden ,farklı insanları birden fazla çabalarına şahsen şahit olduk.
    Önceki metinde de belirttiğim üzere , gün gelirde kayak yada extreme sporlarda destek alabileceğim profesyonele yakın bir firmanın Türkiye piyasasından vazgeçmesindense , onlara karşı ''bizim oldukları'' için daha iyi niyetli ve destek olunmasından yanayım.Çünkü İthalat yapan bu firmaların bizlere hizmet vermek için başlarında çok ama çok dertleri ve kaçmış hevesleri oldukça var...
    İçinde olduğumuz bu tekne (gemi değil), inanın Türkiye de okadar küçük ki ,hepimizin birbirimize ihtiyacımız var ve olacaktır...
    Saygılar...
    Konu KAYAKHAKEM tarafından (14-12-2018 Saat 10:50 ) değiştirilmiştir.

Alıntı KAYAKHAKEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi anlıyorum.
    Belirttiğiniz rahatsızlıkları gidermelerini ve sizi ve sizin gibi düşünenleri tekrar kazanabilmelerini temenni ederim.
    Sadece şunu belirtmek isterim ki ülkemizde iyi yapılması hedeflenipte başarı yakalama oranını düşünürsek profesyonel başarı çok düşük orandadır. Sebepleri o kadar fazla ve derin ki , ben bu sebeplerden en önemlisi ''niyet'' unsuruna bakarım.
    Misal Spx ile farklı konularda bizlerde sorun yaşamışızdır ki ,onların yani spx'i yöneten ,dengede tutmaya çalışanların niyetine gelirsek ne zaman sıkıntımızı üst mercilere bildirsek karşımızda mahcup olabilen,hatayı düzeltmek ve tekrarlanmaması için çaba sarf eden ,farklı insanları birden fazla çabalarına şahsen şahit olduk.
    Önceki metinde de belirttiğim üzere , gün gelirde kayak yada extreme sporlarda destek alabileceğim profesyonele yakın bir firmanın Türkiye piyasasından vazgeçmesindense , onlara karşı ''bizim oldukları'' için daha iyi niyetli ve destek olunmasından yanayım.Çünkü İthalat yapan bu firmaların bizlere hizmet vermek için başlarında çok ama çok dertleri ve kaçmış hevesleri oldukça var...
    İçinde olduğumuz bu tekne (gemi değil), inanın Türkiye de okadar küçük ki ,hepimizin birbirimize ihtiyacımız var ve olacaktır...
    Saygılar...
    Niyet okumaya gerek yok. İnsanlar bedeli karşılığında hizmet bekliyor ve SPX bunu karşılayamıyor. Bugün işletmelerin çoğu zor durumda. İşletmeler rekabetçi çalışırlarsa durumları düzelir. SPX müşteri şikayetlerine kulak kabartıp hizmetlerini düzeltirse işlerine devam ederler. Bu sadece SPX yöneticilerinin yapabileceği bir iştir. SPX müsteri şikayetlerini dikkate almayan bir firma. Müsteriler olarak onlara onları eleştirmekten daha iyi bir yardımda bulunamayız. Ama eleştirileri dikkate almıyorlar.

Niyet okumaya gerek yok. İnsanlar bedeli karşılığında hizmet bekliyor ve SPX bunu karşılayamıyor. Bugün işletmelerin çoğu zor durumda. İşletmeler rekabetçi çalışırlarsa durumları düzelir. SPX müşteri şikayetlerine kulak kabartıp hizmetlerini düzeltirse işlerine devam ederler. Bu sadece SPX yöneticilerinin yapabileceği bir iştir. SPX müsteri şikayetlerini dikkate almayan bir firma. Müsteriler olarak onlara onları eleştirmekten daha iyi bir yardımda bulunamayız. Ama eleştirileri dikkate almıyorlar.
    spx ile bir problemin oldu mu bana gel bruno... gider basariz ulus merkezi... [emoji38]

Fransa ve Avusturya' da benim de yaşadığım müşteri deneyimleri gerçekten çok daha ileri düzeydeydi. Hatta geçen sene Fransa Les Arcs'a gitmeden önce Fransa'daki bir kayak mağaza zincirinin facebook sayfasından bir müşteri temsilci ile görüşüp Les Arcs'da olacağım tarihte oradaki mağazalarında olmayan 200 euroluk bir ürünün önceden bir ödeme yapmaksızın Arc 2000 deki mağazalarına göndermelerini rica etmiştim ve 14 Ocakta Arc 2000 deki mağazalarına gittiğimde facebookdan ricada bulunduğum ürünün mağazada üzerinde adım yazılmış halde ayrılmış olduğunu görmek gerçekten etkilendiğim bir deneyimdi.
    Türkiye'de konusunda lider bir mağaza olan SPX' inde müşteri deneyimlerine biraz daha özen göstermesi, online satış sitesi üzerinden mümkünse ürünler ile ilgili biraz detay bilgi verilmesi bu olmuyorsa en azından mail ile sorduklarımıza cevap vermeleri, mağazalarındaki çalışan personellerin satılan ürünlere daha hakim olmaları hepimizi mutlu edecektir.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spx ile bir problemin oldu mu bana gel bruno... gider basariz ulus merkezi... [emoji38]
    Artık SPX'e gitmiyorum o yüzden sorun da yaşamıyorum.

Sorun çözmeyen, müşterisine hayatı zehir eden firmalara artık adımımı atmıyorum.

Artık SPX'e gitmiyorum o yüzden sorun da yaşamıyorum.

Sorun çözmeyen, müşterisine hayatı zehir eden firmalara artık adımımı atmıyorum.
    valla spx'ten pek hazzetmem yalan yok... lakin ki gecmise gore biraz toparlanma var gibi gibi... bilgide biraz daha iyiler, cogu da gencecik cocuklar... en buyuklerinin yasindan fazla suredir kayiyoruz bekledigimiz seviyeyi dusun... [emoji38]

Evet, sarı wax bizim coğrafyamız için en uygunu gibi görünüyor
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Merhaba tekrardan.
    Ülkede rekabet edebilecek gücün kaldığını düşünmüyorum.Tamamen ithal ürünlere bağlı hata yapabilme refleksine her firma gibi sahip olan bizim firmalarımızı tamamen hedef göstermektense, iyi niyetimizi kaybetmekden eleştiri yapmalıyız diye düşünüyorum.Hakkariden,bursaya kadar tüm bu sektörün,alt yapı ve merkezlerin içinde biri olarak hepimizin daha ılımlı olmamız gerektiği fikrindeyim.
    Bu tabi ki benim fikrim ve tecrübemdir.
    Sizlerin fikirlerinede saygı duyuyorum,haklı olduğunuz konuların var olduğunuda asla göz ardı etmiyorum...

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, sarı wax bizim coğrafyamız için en uygunu gibi görünüyor
    sari & pembe kombo yapiyorum hocam... mis mis... [emoji38]

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon