[Kilitli] Kayak Snowboard ekipman bakımı nasıl olmalı?
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
53 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: [Kilitli] Kayak Snowboard ekipman bakımı nasıl olmalı?

Standart [Kilitli] Kayak Snowboard ekipman bakımı nasıl olmalı?

Merhabalar,
    Dün SPX 'e gittim ve kayak takımlarımı bakıma vermek istiyorum diyerek fiyatıydı, kaç günde teslim ettiklerini
    ve neler yapıldığı ile ilgili bilgi almak istedim. Kayakların bakımı için 130 TL istediler ve bugün verirsem 9-10 gün sonra hazır olur dediler. fiyat yüksek gelse de fiyata çok takılmadım, takıldığım nokta 10 gün sonraya gün verilmesi ve bir de yapılan işlemin sadece kayakların kenarlarındaki çeliklerinin bileylenmesi ve tabanlardaki çizik ve yarıkların düzletilmesi. Bu kapsam sadece kayağın kar üzerinde daha hızlı kaymasını sağlamıyor mu? Bakıma verilen bir ekipmanın güvenlik ile ilgili kontrollerinin yapılması olası degil midir? Örneğin bağlamalarda bir sorun var mı, vidaları sağlam mı, v.b.
    Açıkcası ben bakım yaptırmanın olası mekanik nedenli kazalara karşı yapılması gereken bir önlem uygulaması diye düşünüyordum ki yanılmışım. Ben hatalı biliyor veya düşünüyor olabilirim, bu konudaki bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz memnun olurum.

Standart Cevap: Kayak Snowboard ekipman bakımı nasıl olmalı?

Mekanik bakım diye bir şey yok. Kayak bakımı dendiğinde alt zemini ve çelik bakımı kast edilir. SPX'in 10 gün süre vermesi saçmalık. Kayak bakımı kısa sürede yapılan bir işlemdir. Zaten SPX hakkında çok fazla şikayet var kayaklarınızı kesinlikle oraya bırakmayın pişman olursunuz.

Siz kayaklarınızı Proshop'a götürün veya gönderin. Onlar hemen yaparlar. https://www.proshoptr.com

Hatırladığım kadarıyla siz yurt dışına gideceksiniz. Nereye gideceğinizi hatırlamıyorum ama Alp'lerde her yerde akşam bırakırsınız sabah erkenden gidip alırsınız. Gittiğiniz günün akşamı bıraksanız sabaha kayaklarınız hazır olur hem de bu işi bilenler tarafından yapılmış olur. Tam bakım dersiniz onlar gerekeni yaparlar.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatırladığım kadarıyla siz yurt dışına gideceksiniz. Nereye gideceğinizi hatırlamıyorum ama Alp'lerde her yerde akşam bırakırsınız sabah erkenden gidip alırsınız. Gittiğiniz günün akşamı bıraksanız sabaha kayaklarınız hazır olur hem de bu işi bilenler tarafından yapılmış olur. Tam bakım dersiniz onlar gerekeni yaparlar.
    Zaten 10 gune bu yuzden cok sasirdim, daha once avusturyada bir aksam birakmistim kayak sonrasi, ertesi sabah kayak oncesi teslim etmislerdi. 28 euro vermistim ama kayaklarin tabani 0 kayak gibi olmustu, cok memnun kalmistim. Yine oyle yapacagiz gibi gorunuyor.

Kayak bakımı snowboard'a göre daha kolay..Derin yarıklar yoksa bakımları kendim yaparım....Kayak veya bordun tabanının 4-5 wax sonrası kendini bulduğunu da belirteyim..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

reklam gibi olacak ama(müşterisi olmak dışında bir bağlantım yok) İstanbul'daysanız Proshop'a bakımlarınızı yaptırabilirsiniz. kayak bakımı çelik artı wax bakımıdır. bağlamada ya da kayakta ağır hasar görürlerse söylerler zaten.

Selam,

80 di 130 mu olmuş.. normalde 1 haftadır bunun süresi. Kayağınızı bakım yaptıkları merkeze getir götür süresi ile beraber 9-10 günü bulur. Yapılan işlem aslında 1,5-2 saat sürüyor. Sanki büyük bir yığılma varmış gibi bana da 1 hafta demişlerdi. Yapılan wax lama işlemi kayağın ömrünü uzatır, sonuçta kompozit bir malzeme bakıma ihtiyaç duyar. Daha pürüzsüz bir kayma deneyimi yaşarsınız. Bağlamaları kontrol etmek biraz size kalmış.. yurtdışı merkezlerde rica ederseniz ona da bakarlar, burda pek uğraşacaklarını sanmam..

Merhaba İynem
    bBen bu sene ilk defa snowboard waxlamamı kendim yaptım. Alt yüzeyi iyice düzelttim. P-tex kullanmaya gerek kalmadı. Bir kere wax attım.
    Yüzeyi bayağı üzel düzgün oldu. İnternetteki videolardada böyle yapıyorlardı. 4-5 kez waxlamak neden daha iyi oluyor merak ettim.

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

80 di 130 mu olmuş.. normalde 1 haftadır bunun süresi. Kayağınızı bakım yaptıkları merkeze getir götür süresi ile beraber 9-10 günü bulur. Yapılan işlem aslında 1,5-2 saat sürüyor. Sanki büyük bir yığılma varmış gibi bana da 1 hafta demişlerdi. Yapılan wax lama işlemi kayağın ömrünü uzatır, sonuçta kompozit bir malzeme bakıma ihtiyaç duyar. Daha pürüzsüz bir kayma deneyimi yaşarsınız. Bağlamaları kontrol etmek biraz size kalmış.. yurtdışı merkezlerde rica ederseniz ona da bakarlar, burda pek uğraşacaklarını sanmam..
    makine bakimina ihtiyac duymuyorsaniz kendiniz yapin bakimi...

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Yapılan işlem aslında 1,5-2 saat sürüyor.
    İşlem en fazla 10 dakikadır. Önce çeliğini makine ile düzeltir (mak. 10 saniye), sonra zeminini zımpara makinasından geçirir, gerekiyorsa dolgu uygular, sonra da makinada waxlar. Tecrübesiz kişiler bir takım manuel aletlerle belki 2 saatte yapabilir ama dükkanlarda kısa sürede hazırlanır.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon