Bağlamaları Çözmeden T-Bar kullanmak
Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bağlamaları Çözmeden T-Bar kullanmak

Standart Bağlamaları Çözmeden T-Bar kullanmak

Merhaba arkadaşlar,

Yurtdışında büyük kayak merkezlerinin çoğunda çift ayak bağlamada takılıyken T-Bar kullanımına izin verilmiyor. Türkiyede ise buna dikkat edilmiyor. Ben bağlamam takılı iken aralıksız kaymayı seviyorum ama bu huydan vazgeçilmesi gerektiğini ve T-barda buna müsade edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Stomped kullanımı ile tek ayakla T-bar kullanma konusunda bu sezon kendimi geliştireceğim.

Nedenlerine gelince;

1-Güvenlik, T-barda asılı kalma riskiniz söz konusu.
    2-Diğer insanların güvenliği, düşmeniz durumunda arkadan gelenden kaçmanız daha zor veya asılı kalmanız durumunda T-bar duruyor.
    3-Bence en önemlisi Çift ayak takılı iken sırada zıplarken başkalarının malzemesine zarar veriyorsunuz.
    4-Sırada ilerlemeyi engelleyen kullanıcılar oluyor, bazen el vermekten dolayı gecikmeler sık yaşanıyor.

Sizin konu hakkında düşünceleriniz nedir?

Standart Cevap: Bağlamaları Çözmeden T-Bar kullanmak

tehlikeli ve yasaktir... akli basinda kimse boyle binmez...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tehlikeli ve yasaktir... akli basinda kimse boyle binmez...

T Bar'ın bu devirde kısa parkurlar ve eğitim parkurları dışında çağ dışı kaldığı bir dönemde, zeminin buz veya izlerden dolayı sağa sola altımda gezen bir bord varsa ben çift ayak ile daha güvende çıkıyorum...
    Ama bu bir önerme değil...İki ayak bağlı çıkmanın acılarını çekmişliğim de vardır...Sürüklenme, karnıma t-bar saplanması vs vs..
    Alışkanlığın tek ayak bağlı geliştirilmesi doğrudur..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Aklım başımda yıllardır çift ayak bağlı çıkıyorum
    Ters bir durumda daha kolay müdahale ediyorum
    Konu BAYRO tarafından (27-11-2018 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.
    Live to snowboard, Snowboard to live
    rOmE Agent Rocker 14'
    rOmE 390 BoSS 14'

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

T Bar'ın bu devirde kısa parkurlar ve eğitim parkurları dışında çağ dışı kaldığı bir dönemde, zeminin buz veya izlerden dolayı sağa sola altımda gezen bir bord varsa ben çift ayak ile daha güvende çıkıyorum...
    Ama bu bir önerme değil...İki ayak bağlı çıkmanın acılarını çekmişliğim de vardır...Sürüklenme, karnıma t-bar saplanması vs vs..
    Alışkanlığın tek ayak bağlı geliştirilmesi doğrudur..
    hocam aklimizin basimizda diyorsun yani... [emoji38]

Alıntı BAYRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklım başımda yıllardır çift ayak bağlı çıkıyorum
    Ters bir durumda daha kolay müdahale ediyorum
    kurallar hakimiyeti iyi olana gore degil ortalamaya gore kararlastirilir ve uygulanir...

benim board maceram tek ayakla t-bar kullanmamdan dolayı ilk günümde sona ermişti. ilk 1 saatlik dersin sonunda t-bar denememde dengemi kaybedip düşmüştüm ve vücudum sabit olan ayagımın üzerinde döndü ve sol diz ön ve yan çapraz bağlar zarar görmüştü ki halla o kazanın izleri duruyor. Sadece bu sebepten dolayı boarda geçme olayına ısınamadım.

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim board maceram tek ayakla t-bar kullanmamdan dolayı ilk günümde sona ermişti. ilk 1 saatlik dersin sonunda t-bar denememde dengemi kaybedip düşmüştüm ve vücudum sabit olan ayagımın üzerinde döndü ve sol diz ön ve yan çapraz bağlar zarar görmüştü ki halla o kazanın izleri duruyor. Sadece bu sebepten dolayı boarda geçme olayına ısınamadım.
    ilk gun, 1 saat, t-bar... sihirli karisim olmus... hadise nerede cereyan etti?

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk gun, 1 saat, t-bar... sihirli karisim olmus... hadise nerede cereyan etti?
    Kartalkaya Kartal Otelde, biraz hocanın azizliğine uğradım sanki

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kartalkaya Kartal Otelde, biraz hocanın azizliğine uğradım sanki
    hangi hoca olduğunu merak ettim şimdi ben de. normalde oradaki hocalar baya tecrübelidir, hiç de risk almazlar böyle konularda. geçmiş olsun, çok üzüldüm.

Sayfa 1/3 123 SonSon