Bağlamaları Çözmeden T-Bar kullanmak - Sayfa 2
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bağlamaları Çözmeden T-Bar kullanmak

Standart Cevap: Bağlamaları Çözmeden T-Bar kullanmak

Alıntı sweeney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi hoca olduğunu merak ettim şimdi ben de. normalde oradaki hocalar baya tecrübelidir, hiç de risk almazlar böyle konularda. geçmiş olsun, çok üzüldüm.
    sene 2009 du, hiç hatırlamıyorum kimdi ama bugün o günden dolayı kayakçı oldum ve boarda geçmeye sırf bu tbar kullanımından dolayı çekimser davranıyorum. Bu kış kız arkadaşımı boardcu yapacağız inşallaj, cesaret edebilirsem onunla tekrardan eğitim almayı deneyebilirim

Alıntı nilsholgerssson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Yurtdışında büyük kayak merkezlerinin çoğunda çift ayak bağlamada takılıyken T-Bar kullanımına izin verilmiyor. Türkiyede ise buna dikkat edilmiyor. Ben bağlamam takılı iken aralıksız kaymayı seviyorum ama bu huydan vazgeçilmesi gerektiğini ve T-barda buna müsade edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Stomped kullanımı ile tek ayakla T-bar kullanma konusunda bu sezon kendimi geliştireceğim.

Nedenlerine gelince;

1-Güvenlik, T-barda asılı kalma riskiniz söz konusu.
    2-Diğer insanların güvenliği, düşmeniz durumunda arkadan gelenden kaçmanız daha zor veya asılı kalmanız durumunda T-bar duruyor.
    3-Bence en önemlisi Çift ayak takılı iken sırada zıplarken başkalarının malzemesine zarar veriyorsunuz.
    4-Sırada ilerlemeyi engelleyen kullanıcılar oluyor, bazen el vermekten dolayı gecikmeler sık yaşanıyor.

Sizin konu hakkında düşünceleriniz nedir?
    bu aslında üzerinde çok konuşulabilecek bir konu başlığı. vakit buldukça internetten farklı ülkelerden snowboard videoları izliyorum. açıkçası çok profesyonel insanların kasksız kaydığını filan görünce şok oluyorum, "avurpa öyle değil" söyleminin aksine çok örnek var. çift ayak bağlıyken T-bar konusu da bunlardan biri. yapan çok var gördüğüm kadarıyla. daha yolun başındayım, 100 saat kaymamışımdır, bu sebeple söylediklerim çok yüzeysel kalabilir. hayatımdaki birçok şeyi kuralına göre yapma konusunda hassasımdır. hep tek ayak bağlı kullandım T-barı ama zemin iyi değilse, mesafe uzunsa düşüyorum malesef. geçen yıl son kayma günümde kartalkayadaydım, hem sıradakiler hem de T-bar için yardımcı olan arkadaş başlangıç seviyesini geçtiğimi hissediyorsam çift ayak bağlı gitmemi önerdi. çok tereddüt ettim ama o gün hiç düşmedim. bu yıl yine tek ayak bağlı başlarım ama çok düşersem çift ayak bağlıya dönebilirim galiba. bazı arkadaşların da arkada kalan bağlamanın ön tarafına sürtünmeyi artırıcı malzemeler koyduğunu gördüm, bunu uygulamak da bir seçenek benim için, çünkü çoğunlukla arka ayak sebebiyle dengem bozuluyor anladığım kadarıyla.

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene 2009 du, hiç hatırlamıyorum kimdi ama bugün o günden dolayı kayakçı oldum ve boarda geçmeye sırf bu tbar kullanımından dolayı çekimser davranıyorum. Bu kış kız arkadaşımı boardcu yapacağız inşallaj, cesaret edebilirsem onunla tekrardan eğitim almayı deneyebilirim
    ben grandkartal'da bora hocadan öğrenmiştim. daha sonra farklı arkadaşlar hem grandkartal'dan hem de kartal otel'den hocalardan ders aldı, onları seyrederken bu kanaate varmıştım. bora hocayı tavsiye ederim bu arada, bu yıl da ordadır muhtemelen.

T bar konusu böyle devam eder...Başka bir şey sorayım.
    Peki chair lift ( Sandalye, telesiyej, vs..) 'e binerken bord elde mi? Tek ayak bağlı mı? İki ayak bağlı mı?..Nasıl biniyorsunuz?
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Boarda tek ayağım bağlıyken rahat hareket edemiyorum, pistlerde tbar rotasıda çok temiz olmadığından iki ayağım bağlı olmadığı sürece denge büyük sıkıntı. Bu sebeple hep iki ayağımda bağlamada oluyor. sanırım düştüğümde hem hızlı kaçabilmeyi hemde bardan kurtulma olayını çözdüm bayağı. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum ama tek ayakla olmuyor bende o kesin
    Chair liftte ise bir dönem tek ayak binmeyi denedim, 3-4 kişilik olanlarda hep yere kapaklanmamla son buldu bu durum. 2 kişilikteysem yada teksem sorun olmuyordu, birazda dönüş yönüne bağlı olarak değişen bir durumdu En kenara oturup çift ayak bağlı olma durumunda ise çok rahat ettim. Hava soğuksa çok esiyorsa özellikle elime alıp kafamı arkasına gömmeyi tercih ediyorum.

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T bar konusu böyle devam eder...Başka bir şey sorayım.
    Peki chair lift ( Sandalye, telesiyej, vs..) 'e binerken bord elde mi? Tek ayak bağlı mı? İki ayak bağlı mı?..Nasıl biniyorsunuz?
    bak bunun sikintisi daha buyuk hocam... ama bunda da yaygin kural arka ayak serbest olacak... hem sirada rahat hareket icin hem de iniste dusulurse kenara rahat kacilmasi icin... bizde uyulmayan kurallardan tabi... eskiden pistlerin kisa olmasina verirdim arka ayagi cozmeye usenenleri... daha fazla insanla karsilastikca bunun sadece rahati bozmamakla alakali oldugunu fark ettim... bizde de boyle, yurtdisinda genclerde de cogunlukla boyle... hey gidi... [emoji38]

Tek ayak bağlı derim. Çünkü bazı telesiyejler pist civarından geçiyor. O esnada board elden düşünebilir telesiyej civarında kayan insanlara zarar verebilir.
    Konu BAYRO tarafından (05-12-2018 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.
    Live to snowboard, Snowboard to live
    rOmE Agent Rocker 14'
    rOmE 390 BoSS 14'

Yurt dışında iki ayak bağlı chair lifte bindirmiyorlar...Mecburen alışıyorsun...Doğru bir uygulama...
    6 kişilik liftler var..Başka türlü bu kadar insanı düzgünce bindiremezsin zaten..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Kask da zorunlu olmali. Ama Turkiye'de motorsiklete bile kasksiz binen KASK kafali saglam vatandaslarimiz varken bu bilincin yer etmesi uzak ihtimal.

Senelerin F1 pilotu cocukluk kahramanim Schumacher bile kaskli oldugu halde kayak kazasindan sonra hala hayata donemedi. İbretlik olay.

SM-G9650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olası bir düşüte daha büyük sıkıntılara yol açmaması için tek ayak bağlı kullanmak daha doğru geliyor bana da

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon