Son dakika kayak tatili plani için yardim
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Son dakika kayak tatili plani için yardim

Standart Son dakika kayak tatili plani için yardim

Merhabalar,
    geçtiğimi kayak sezonunda Fransa Les Arcs kayak tatilimiz kötü hava şartları nedeniyle tam bir hayal kırıklığı olmuştu.
    Her sene Temmuz-Ağustos aylarında yaptığımız tatil planını bu sezon son dakika plan yapmak şeklinde değiştirdik.
    Biliyorum araç kiralama ve uçak biletleri daha pahalı olacak, kalacak yer bulma konusunda da alternatiflerimiz çok az olacak belki fakat bir ton para verip kayamadan dönmektense bazı ek maliyetleri göze alıp bu şekilde bir plan yapmaya karar verdik.
    Son dakika plan yapmanın külfetlerini minimize etmek için de tatil planımız Aralık ayında noel öncesi bir döneme denk getirmeye çalışacağız. Aralık başı için ön gördüğümüz yerler Avusturya' da Sölden ve Stubai, Fransa' da ise Val Thrones,Val D'isere. Ulaşım,konaklama ve en önemlisi hava durumuna göre seçim yapıyor olacağız.

ihtiyaç duyduğum yardım ise bana 10 gün öncesinden en doğru hava tahminini yapacak site hangisi olur?
    Bunun dışında 4 kişi gideceğiz ve araç kiralayacağız, 4' ümüz de kendi kayak ve snowboard ekipmanlarına sahibiz, hal böyle olunca valizler ile beraber bir araca sığmamız çok zor görünüyor. Kayak taşıma aparatını araçla birlikte kiralayan var mıdır, bu konudaki tecrübelerini paylaşacak olanlara şimdiden teşekkür ederim. Bunlar dışındaki görüş ve önerilerinizi de dinlemekten memnuniyet duyarım.

Standart Cevap: Son dakika kayak tatili plani için yardim

Araç konusu: Biz Münih'te Hertz den SW focus kiralamıştık...Tekli koltuğu yatırınca bordlar sığdı..Sorun yaşamadık..4 yetişkin..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç konusu: Biz Münih'te Hertz den SW focus kiralamıştık...Tekli koltuğu yatırınca bordlar sığdı..Sorun yaşamadık..4 yetişkin..
    2016 ve 2017 ocak ayında 3 kişi gittiğimiz kayak tatilinde peugeot 5008 ve Oper Zafira kiralamıştık, ancak zorlaya zorlaya sığmıştık,
    sizden bagaj yerleştirme konusunda tüyolar da almamız gerekiyor sanırım

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 ve 2017 ocak ayında 3 kişi gittiğimiz kayak tatilinde peugeot 5008 ve Oper Zafira kiralamıştık, ancak zorlaya zorlaya sığmıştık,
    sizden bagaj yerleştirme konusunda tüyolar da almamız gerekiyor sanırım
    Zor oluyor ama kayak aparatlı araç bulmak zor gibi geldi bana...Sitelerinde ücret karşılığı tedarik edebileceklerini belirtmiyorlar mı?
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zor oluyor ama kayak aparatlı araç bulmak zor gibi geldi bana...Sitelerinde ücret karşılığı tedarik edebileceklerini belirtmiyorlar mı?
    rentalcars.com da 61 euro eksta yazıyor fakat nasıl bir ekipman verecekler, kaç takım taşıyacak bu ekipman açık değil.
    ekipmanlar dışında kaç valiz sığdırdınız ?

Avusturya için benim tavsiyem Sölden İschgl St anton birbirine çok yakın merkezler ve mükemmel pistleri var. bu 3 bölgenin ortasında bir köyde konaklama yapabilir. 3 merkeze de 20 ile 30dk arasında araba ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Biz ischgl a daha yakın olan Kapple köyünde konakladık araçla 10 dk mesafede.

araba kiralayacaksanız Tavsiyem SW bir araç kiralamanız arka koltuğun birini yatırdığınızda uzun malzemeleri üst üste uzatabilir, kalan bagaja diğer bavulları koyar, öne 2 arkaya 2 kişi rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz. Biz öyle yaptık sorun olmadı. 4 adet board çantası araç BNW320 SW
    Live to snowboard, Snowboard to live
    rOmE Agent Rocker 14'
    rOmE 390 BoSS 14'

Alıntı BAYRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avusturya için benim tavsiyem Sölden İschgl St anton birbirine çok yakın merkezler ve mükemmel pistleri var. bu 3 bölgenin ortasında bir köyde konaklama yapabilir. 3 merkeze de 20 ile 30dk arasında araba ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Biz ischgl a daha yakın olan Kapple köyünde konakladık araçla 10 dk mesafede.

Kappl' den Sölden 1 saat 10 dk gösteriyor, sölden yerine başka bir yazmak istemiş olabilir misin?
    bir de Aralık başında bu merkezlerde (ischgl ve sankt anton )kar durumu nasıl olur?

Bu sene aralık başında kar fazla olmayacak. O yüzden bir tatil planı uygun olmaz. Mesela şu an Val d'isere'de sadece çok yükseklerde kar var. Tahminim şu an 2.500 metre üstünde kar var (Kameralara bakıyorum). Bu cumartesi Val d'isere açılıyor. Yukarı çıkanlar kayarak köye zor dönecekler. Hava yeterince soğumadığı için alçaklarda kar makinaları da çalıştırılamıyor.

Ocak'ın 2. veya 3. haftası gitmek daha uygun olur.

Bence en doğru tahmini onlar bilirler. Sosyal medya dan ne sorsam cevaplıyorlar. Instagram dan soruyorum ben. Araba için ford un smax, net bilmiyorum cmax de olabilir veya kia nın suv modelleri işinizi görebilir, koltuklar yatabiliyor iç hacim baya büyüyor. Bir de bu markalar ekonomik oluyor gene de bakmak lazım tabi. Bir de kızak aparatı vs arayıp bulalım stresi ve vakit kaybı olmasın diye dedim.. varsa 2 li bir kayak çantası ile yer tasarrufu yapabilirsiniz kar seviyesi stubai de geçen baktığımda 80 cm idi. Val ler de güzel kar almış, umarım bu sefer şanssızlık olmaz 🙂✌🏻

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kappl' den Sölden 1 saat 10 dk gösteriyor, sölden yerine başka bir yazmak istemiş olabilir misin?
    bir de Aralık başında bu merkezlerde (ischgl ve sankt anton )kar durumu nasıl olur?
    Araba varsa 1 saat çok önemli bir zaman dilimi değil sadece 1 saat erken yola çıkmanız ve kahvaltıyı da önceden sandviç tarzı birşey hazırlayıp yolda yada oraya varınca yapabilirsiniz.
    Normalde Kasım başında sezon açılır dı şu an yeni yeni kar yağmaya başladı. Muhtemelen Engeç 10 aralıkta açarlar gibi geliyor.

https://www.ischgl.com/de/More/Webca..._webcam_174120

https://www.stantonamarlberg.com/de/service/webcams
    Live to snowboard, Snowboard to live
    rOmE Agent Rocker 14'
    rOmE 390 BoSS 14'

Sayfa 1/4 123 ... SonSon