Son dakika kayak tatili plani için yardim - Sayfa 3
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Son dakika kayak tatili plani için yardim

Standart Cevap: Son dakika kayak tatili plani için yardim

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kitze giden arkadaslar yarin super g varmis... kayakci varsa takilsin... [emoji38]
    Evet, bugun biraz izledik, sonra gaza gelmeden kaymaya devam ettik .
    An itibariyle tatilimiz bitti döndukten sonra bir ozet geciyor olacagim.

Şu clement noel i izlemek isterdim. süper bir tarihe denk geldiniz. downhill i izleme şansınız oldu mu

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu clement noel i izlemek isterdim. süper bir tarihe denk geldiniz. downhill i izleme şansınız oldu mu
    val d'isere'nin gururu... [emoji38]

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    val d'isere'nin gururu... [emoji38]
    Nası madara etti marcel i üst üste hem de kitzbühel de puahahah

son günümüze denk geldi, 1 saat kadar izledik sonra kendi downhillimizi yaptık

Bu sene geçen sene yaşadığımız olumsuz hava şartlarından dolayı farklı bir uygulamaya giderek risk almamak adına başka riskler alarak
    son dk tatil planı yapma kararı almıştık. Snow-forecast ten 1 aylık paralı hesap açarak, 9 günlük hava durumu tahminlerine bakarak fotoraftaki havayı yakalamayı başardık. 5 kayak günü rüzgarsız, yağışsız ve çoğunlukla güneşli bir hava.
    Son dk plan yapmak biraz pahalı olacak diye düşünüyorduk fakat geçmiş yıllarda yaptığımız tatillerde
    harcadığımızdan daha fazlasını harcamadık. tek feragat ettiiğimiz şey 7 gece yerine 6 gecelik bir tatil planlamak oldu. Fakat 5 kayak günüde güzel havada dolu dolu geçtiği için geçmiş tatillerden çok daha keyifli ve fazla kaydık diyebilirim.
    İsim:  havadurumu.JPG
Görüntüleme: 88
Büyüklük:  159.2 KB (Kilobyte)

Gittiğimiz bölge Munihe 2 saatlik mesafede Brixental kasabasındaydı. Ski-Welt kayak merkezi ile Kitzbühel arasındaydı. Ski-Welt'e liftine 900 metre Kitz'e 7 dk lık bir mesafede.
    Biz 250 Euroya 5 günlük supper ski card aldık,bildiğim kadarıyla Tirol bölgesindeki 23 kayak merkezinde geçerli bir kat.
    ilk gün Ski-Welt Kayak merkezinde kaydık , pistler çok geniş fakat çok uzun sayılmazdı, toplamda 280 Km lik bir piste sahip, en uzun pisti 6,5 km . Scheffue , Going ve Ellmau bölgesindeki pistler daha keyifli ve manzarası daha güzel. Going kasabasında zirveye vagon ile cıkabiliyrsunuz. Ski-Welt kayak merkezi biraz kalabalık , kalabalıklığını biraz da pazar günü olmasına bağlıyorum fakat genel olarak munihe yakınlığından dolayı pistler kalabalık oluyor.

Kitzbühel; Ski-Weltten sonra 3 gün Kitzbühelde kaydık, daha önce 2 defa Kiztbühelde günü birlik gidip kaymıştık, daha önceki gidişlerimde de şahit olmuştum, bu defa gittiğimde de bazı pistlerde gün içinde pistleri ezen makineleri çalışıyor. Bunu ne Fransa'da ne de gittiğim başka bir kayak merkezinde görmedim. Hangi pistleri gün içinde düzeltiyorlar tam olarak bilmiyorum ama sanırım kasabaya iniş pistleri için gün içinde böyle bir çalışma yapılıyor.
    Kitzbühel pistler açısından da çok güzel bir kayak merkez, çok eğlenceli pistleri var , hiç durmadan, dinlenme ihtiyacı duymadan 6 km civarında kırmızı mavi karışımı pistlerde kayabiliyorsunuz. Kitzbüheli daha önce avustryada gittiğim kayak merkezlerinden ayıran bir nokta da, son gün downhill yarışlarının başladığı günü saymazsak pistlerin çok boş oluşuydu. Çoğu zaman pistlerde sadece biz vardık, bomboş pistlerde kaymak çok keyifliydi.

Zell am See

5 kayak günlük tatilin bir gününü de Zell am See kayak merkezinde geçirdik. Bulunduğumuz bölgeye 50 dk lık sürüş mesafesinde olan kayak merkezinin en dikkat çekici kısmı büyük bir gölün yanı başında olması sanırım. Kayarken pistlerde herkesin göle karşı fotoraf çektirdiğini görebilirsiniz (biz dahil ) . toplamda 130 km lik pistlere sahip, pistler gerçekten çok keyifliydi, tatmin edici uzunlukta ve genişlikte, özellikle orman içindeki pistlerin genişliği ,virajları çok eğlenceliydi. Yakın civarlarına gidilirse mutlaka görülmesi gereken bir kayak merkezi.

kasabaların akşam eğlencesi için çok bir şey söyleyemeyeceğim, genelde bütün gün kaydıktan sonra akşam dışarı eğlenceye çok enerjimiz kalmıyor. Gelecek sene benzer bir plan ile kayak tatilimizi yapmaya karar verdik, umarım bu seneki gibi güzel ve şanslı oluruz.
    İsim:  zell2.JPG
Görüntüleme: 87
Büyüklük:  154.1 KB (Kilobyte)
    İsim:  zell1.JPG
Görüntüleme: 86
Büyüklük:  111.9 KB (Kilobyte)
    İsim:  zell3.JPG
Görüntüleme: 73
Büyüklük:  119.6 KB (Kilobyte)

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son günümüze denk geldi, 1 saat kadar izledik sonra kendi downhillimizi yaptık
    Süper

Süper
    Paylaşım süper, güzel ve keyifli olmuş belli ki

son dakika planlamasının ekonomik olması için bazı şartların birlikte oluşması gerekiyor... misal hem orada hem burada sömestr gibi tatil dönemine denk gelmeyecek ki konaklama opsiyonları bol ve mümkünse fiyatları makul hatta indirimli olsun... yine bizdeki sömestr dönemine denk gelmeyecek ki hesaplı uçak bileti bulunabilsin vs vs... bilet konusunda en büyük şansınız isl'nin kampanyalı fiyatları oldu... normalde son dakika planıyla 2 katını ödeyecektiniz...

salzburg'a nispeten yakın sayabileceğimiz 23 bölgede geçerli skipass olan salzburger super ski card, farklı merkezlerde kaymayı planlayanlar için en makul seçenek... tabi siz yine de az gezmişsiniz... konaklamayı biraz daha doğuya kaydırıp büyüklerin hemen hepsinde şöyle bir kayabilirdiniz...

Güzel bir tatil ve paylaşım..Tebrikler
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon