Dünya Kayak Şampiyonası 2018-2019 - Sayfa 2
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Dünya Kayak Şampiyonası 2018-2019

Standart Cevap: Dünya Kayak Şampiyonası 2018-2019

Tabi tabi öyle bol bol yağsın hiç ihtiyaç olmasın gönlümüzden geçen

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 Aralık da yine aynı bölgede ama farklı bir merkezde programa alınmış
    ayni bolge degil ama canin sagolsun... avusturya'da yine... [emoji38] saalbach-hinterglemm zell am zee-kaprun'a yakin sayilir...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni bolge degil ama canin sagolsun... avusturya'da yine... [emoji38] saalbach-hinterglemm zell am zee-kaprun'a yakin sayilir...
    Sayın Oliver oraya da bir tertip bekliyoruz, tirol bölgesine euro da düşükken ele alalım zira seneye 9,5 :pPp
    Şaka bir yana ben de hintertuxler i merak ediyorum

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Oliver oraya da bir tertip bekliyoruz, tirol bölgesine[emoji3] euro da düşükken ele alalım zira seneye 9,5 :pPp
    Şaka bir yana ben de hintertuxler i merak ediyorum[emoji106]1:
    avusturya candir, bunu inkar eden bruno'dur... [emoji38]

herkesin bir hobisi var... zillertal ilk tercihim olmaz ama buzul olunca isin rengi degisiyor...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avusturya candir, bunu inkar eden bruno'dur... [emoji38]

herkesin bir hobisi var... zillertal ilk tercihim olmaz ama buzul olunca isin rengi degisiyor...
    İçimizdeki brunolara selam olsun diyorsunuz
    Sizin tercihinize saygılıyız, bekliyoruz

Kayak konusunda en iyiler , kuzeyde yasayanlardir- dogal olarak bu boyle
    Isvec, Norvec, Rusya ve s
    Oralara , hatta avrupaya goc edipte , daima kayak yapmak isterseniz
    Bunun en kolay yolu , gayrimenkul almaktir bence
    Maliyyetide az
    Yani, mesela
    Berlinde ev almak ve karsiliginda Almanyada oturum izni
    Bu kadar basit
    siz nedersiniz arkadaslar???

bu kadar basit degil maalesef... ev alsaniz bile once durumunuzu incelerler ve uygun gorurlerse gecici oturum verirler... almanyanin bu konuda diger ulkelere gore hayli secici davrandigini rahatlikla soyleyebilirim... aranan kosullari saglarsaniz her sene geciciyi yenilersiniz ve ancak belli bir sure sonra surekli oturuma basvurabilirsiniz... bu noktada da yine hayli secici davranirlar... bifiil almanya'da yasamazsaniz surekliyi gercekten cok zor verirler... 5 senede surekliye basvurma hakki kazansaniz da vermeleri rahatlikla 10 seneyi bulabilir... velhasil sadece ev alarak oturum konusunu sakkadanak cozen ve sizi serbest dolasima sokan baska ulkeleri almanya'ya tercih etmenizi oneririm...

ek: berlin'den ev alinir... yatirimlik da olur, kiraya verilir... amma velakin mevzu kayaksa kuzeyden ziyade guneye, alplere inmeyi tercih ederim... kuzeyin karli ama dusuk kot farkli kayak merkezleri benlik diyil... [emoji38]

Alıntı Tural Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayak konusunda en iyiler , kuzeyde yasayanlardir- dogal olarak bu boyle
    Isvec, Norvec, Rusya ve s
    Oralara , hatta avrupaya goc edipte , daima kayak yapmak isterseniz
    Bunun en kolay yolu , gayrimenkul almaktir bence
    Maliyyetide az
    Yani, mesela
    Berlinde ev almak ve karsiliginda Almanyada oturum izni
    Bu kadar basit
    siz nedersiniz arkadaslar???
    Oliver da söylemiş, batı avrupa kapıları bize kolay açılmıyor. Oturum için yatırım yapmanız gerekir. Almanya örneğinden açıklayayım; 250K € yatırım yapıp 3 alman vatandaşını istihdam ediyorsunuz. 5 yıl hiç bir adli suça karışmayıp ve özellikle vergi yükümlülüklerinizi yerine getirdiğinizde oturum hakkı kazanabiliyorsunuz. Gördüğünüz gibi hiç kolay değil..

Global ısınmanın en son vuracağı yer kuzey avrupa. Bu bakımdan şanslılar ama buna rağmen benim de tercihim Alpler olurdu. Alpler de 1000 den fazla zirve bulunuyor. Kaya kaya bitiremezsin. Görece küçük bir merkezi 3 günde zor bitiriyosun. Kuzey, güney amerika, zelanda, balkanlar, uzak doğu vs.. gibi bölgelerde bu kadar dik pistler olmadığını görüyorum ve okuyorum..yani zorlayıcı da..eh alplerdeki manzaralar bana göre eşsiz

senin bahsettigin sirket kurman icin aranan en az sermaye tutari stelvio... ayrintili is plani, finansal ongoruler vs bir suru belge isterler... kuracagin sirketin faaliyet alanina ilgilerini cekerse oturum verme ihtimalleri olur... yoksa sirket kurdun diye kafadan oturum vermiyorlar... sonrasinda sirketin durumuna gore yeniliyorlar oturumu... yani kurdum sirketi kafam rahat diyemiyorsun... ciddi ciddi yonetip kar etmen lazim... sirket ise yaramaz hale gelirse gule gule diyorlar... bu noktada muhendislik, mimarlik gibi alanlar daha sansli... ama arada pastane, lokanta, pansiyon, otel falan da ihtiyac olur... onu da lokal ihtiyaclara gore takip etmek lazim... buyuk sehirlerde lokanta actirmaz ama kucuk yerlerde actirabilir vs vs...

almanya icin is adami muhabbetlerinin en garanti yolu 10 alman vatandasina istihdam saglayacak bir sirket/isletme kurman... onun da en az yatirim tutari 1.2 milyon euro olmali... [emoji38]

o paraya alplerde pansiyon acilir mi? acilir acilir... [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Tabi tabi öyle, ben zaten asgari durumu söyledim 😊 uzun lafın kısası o işte ekmek yok😁 işin o kısmında da italya büyük teşvik sağlıyor, almanya ya göre daha yapılabilir en azından. Zaten konumuz da kayabilmek di 😊😊

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon