Kaçkar Kayak Merkezi
Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kaçkar Kayak Merkezi

Standart Kaçkar Kayak Merkezi

Kaçkar Ayder Kayak Merkezinin projesinin gösteridiği güzel bir video .

Konu ile ilgili son haber...
    Ayder'de bütün Kaçkarları kapsayacak şekilde yapılması planlanan kış sporları merkezi için gerekli sürecin tamamlandığını da ifade eden Rize Valisi Erdoğan Bektaş, "Bugün itibarıyla Ayder Kış Sporları Merkezi için gerekli süreçler tamamlandı, kısmet olursa 3 Eylül'de ihaleye çıkmış olacağız. Türkiye'nin en büyük kayak tesisinin yapımına başlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.
    Konu iynem tarafından (14-09-2018 Saat 15:43 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Standart Cevap: Kaçkar Kayak Merkezi

Rize'nin Kaçkar Dağları'nda, 37 kilometrelik hattıyla Türkiye'nin en uzun kayak tesisi projesi, 3 Eylül'de ihaleye çıkarılıyor. 9 yılda tamamlanacak ve Ayder Yaylası merkezli projodeki teleferikle, Palovit ve Kavron vadilerine de ulaşılacak. Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi dahilinde projenin ihaleye çıkarılacağını belirterek, "Çok yakında yap-işlet-devret usulüyle projemizi ihaleye çıkaracağız. Umarız bu ihalede bir müşteri bularak projemizi satabiliriz. Kaçkarlar'da çok büyük bir kış turizmi potansiyeli var. Bunun en çok öne çıktığı yerlerden biri Ayder'dir. Ayder'in havaalanına yakınlığı ve adının bilinir olması avantajları, kendisini öne çıkartıyor" dedi.

Kentte, doğa sporu tutkunlarının merakla beklediği 3 bin 932 rakımı Kaçkar Dağları'nda yapılacak Türkiye'nin en uzun 'Ayder Kayak Merkezi' projesi, 3 Eylülde ihaleye çıkarılıyor. Türkiye sınırları içindeki 4'üncü yüksek doruğu olan Kaçkarlarda, 2 etap halinde yapılması planlanan projenin 9 yılda tamamlanması bekleniyor. Bölgenin turizm merkezi Ayder Yaylası merkezli projede yer alacak 37 kilometrelik teleferik hattıyla, Palovit ve Kavron vadilerine de ulaşılacak.

'GÜZEL BİR PROJE HAZIRLADIK'

Projeyle ilgili Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulunan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, güzel bir proje hazırladıklarını belirtti. Bektaş, 'Bölgemiz kayak açısından çok ciddi bir potansiyel olmasına karşın 'heliski' dışında henüz bir kayak faaliyetimiz yoktu. Heliski yapmak için yurtdışından gelen kişilerle beraber defalarca konuştuk. Onların helikopter ile çıkıp kayak yaptığı dağlarda biz helikoptersizde buralara çıkılabilecek bir sistem oluşturmak istiyoruz. Bu sistemin adı da 'Ayder Kayak Merkezi'dir. Güzel bir proje hazırladık, projemiz çok çeşitli süreçlerden geçti. Çeşitli tartışmalara konu edilerek kendisini sürekli yeniledi. Eksikleri giderildi, birazda kapasite düşürülerek törpülendi ve sonunda yap-işlet-devret formülü ile satılacak hale getirildiö dedi.

Friedrich Nietzsche

Bende çok yaşayacaksın Geçen valinin röportajına denk geldim. Foruma güncel bilgi aktarayım derken başlığı gördüm
    Bu anlatılanlar kulağa hoş geliyor amma velakin röportajında yaklaşık 50 mil. Euro gibi bir yatırım öngörüyoruz dedi. Geçen gün malum kişi henüz başlamamış projeleri iptal edeceğiz dedi. Kayak tesisi de eksik kalsın bu sene derler mi... Çünkü ihale ile ilgili bir habere rastlamadım. Umarım iptal olmamıştır.

Bir de belki sizlere anlamsız gelebilir ama ben projeyi ilk duyduğumda yerel yönetimler ve malum karadeniz bölgesinin tutuculuğunu hesaba kattığımda biz de zaten çok nadir olan apre ski muhabbetinin zayıf kalacağını düşünüyorum..Alkol bulunmaz, satılmaz vs..gibi durumlar aklıma geliyor.

Kayakla ilgilsi yok benim için önemli bir konu, biraz tereddütlüyüm.

Bu arada video bende pist sayısının az olduğu izlenimi bıraktı. Bilemiyorum ne dersiniz..

gayseri iih ih diyorum... [emoji38]

avucunu yalarsın diyorsun dimi

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avucunu yalarsın diyorsun dimi [emoji38]
    uzun uzun yazmistim sonra sildim... maalesef beklentilerinizin o kismini karsilama ihtimali yok...

Ya aslında konu o da değil zaten dediğim gibi bizim merkezlerde bu olanak da kısıtlı. O zihniyet yok mu o..

Ya aslında konu o da değil zaten dediğim gibi bizim merkezlerde bu olanak da kısıtlı. O zihniyet yok mu o..
    Sarıkamış orta kafeye cami (!) yapıldı...Bira satışı yasaklandı....
    Önce cami olan yerde alkol satışı olmaz denildi...
    Sonra valilik işlettiği yerlerde alkol satışı olmaz dediler...
    Komik ülkem.....

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarıkamış orta kafeye cami (!) yapıldı...Bira satışı yasaklandı....
    Önce cami olan yerde alkol satışı olmaz denildi...
    Sonra valilik işlettiği yerlerde alkol satışı olmaz dediler...
    Komik ülkem.....
    no comment...

Uludağ'ı da yeniden yapalım diyorlar ya, korkarım benzer olaylara tanıklık edebiliriz..

no comment...

Uludağ'ı da yeniden yapalım diyorlar ya, korkarım benzer olaylara tanıklık edebiliriz..
    12 ay turizmin ortalama 6 ayı yabancı uyruklu turistlere hitap eden bir bölge... neden olmasın... [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sayfa 1/3 123 SonSon