Zermatt - Cervinie 15 Aralık 2018
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zermatt - Cervinie 15 Aralık 2018

Standart Zermatt - Cervinie 15 Aralık 2018

Merhabalar,
    15 Aralık Haftası İsvicre' nin Zermatt kayak bölgesi konaklama bakımından en ucuz olduğu tarih. 15 Aralıktan sonra fiyatlar Ocak ayında 2 katına çıkıyor nerdeyse, Bu tarihin en ucuz hafta olmasının nedeni hava ve kar durumunun riskli olmasından dolayı mıdır yoksa başka bir nedeni var mıdır?

Ayrıca bölge ile ilgili bilgisi olan varsa ve bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Ayrıca merak ettiğim konulardan birisi de Cervinie (italya tarafında) konaklama seçeneğinin avantajları ve dezavantajları nelerdir, şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Standart Cevap: Zermatt - Cervinie 15 Aralık 2018

ski pass ücretlerini gördüm de vazgectim, 80 CHF, yaklaşık 75 euro civarında

Selam,

Ben de Ocak ayında buraya ilk kez gideceğim. Ben de plan yapmadan önce giden arkadaşlarıma benzer sorular sormuştum. Kasım riskli olabilir ama Aralık da tüm pistler açılmış olur. Zermatt yeterince yüksek bir merkeze benziyor. Hoş İsviçre deki merkezler genelde yüksek rakımlı. Baktığın rakamı bilemiyorum ama ben Ocak ortası için makul sayılabilecek bir rakama yer ayırttım. Günlük 80-85 Eur ve gayet yakın bir yer. Diğer merkezlere göre bana da fena gelmedi. Tırnak içinde söylüyorum diğer merkezlere göre.. İsviçre pahalılığı diye bir kavram var (!)
    Cervinia ile aralarında kısa bir mesafe var. Cable car bağlantısı belli saatlerle limitli olsa gerek..Ekonomi için tercih edilecekse daha yakın ve tren ile ulaşımı olan Tasch adlı kasabanın tercih edildiğini duymuştum. İstersen bir de oraya bak.

Daha ekonomik bir merkez önerebilirim geçen yıl gitmiştim; Bormio hatta Livigno.. konaklama da yeme içme de lift de kiralama da uygun. Hoş artık ne uygun..

Umarım yardımı dokunur bunların

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    15 Aralık Haftası İsvicre' nin Zermatt kayak bölgesi konaklama bakımından en ucuz olduğu tarih. 15 Aralıktan sonra fiyatlar Ocak ayında 2 katına çıkıyor nerdeyse, Bu tarihin en ucuz hafta olmasının nedeni hava ve kar durumunun riskli olmasından dolayı mıdır yoksa başka bir nedeni var mıdır?

Ayrıca bölge ile ilgili bilgisi olan varsa ve bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Ayrıca merak ettiğim konulardan birisi de Cervinie (italya tarafında) konaklama seçeneğinin avantajları ve dezavantajları nelerdir, şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.
    Çünkü 15 Aralık öncesi düşük sezon oluyor. Yani kar ve hava şartlarının çok iyi olmadığı dönem. Sezon başı genelde düşük sezon olur.

Selam, detayli cevap icin cok tesekkur ederim, cekimcem aralikta pistlerin kismen acik olmasi durumuydu, aralikta tum pistlerin acik olmasi yuregime su serpse de gunluk ski pass ucretinin 80 frank olmasi cok ciddi bir maliyet :(

cervinia ile zermatt kardestir, bunu inkar eden mussolini'dir... ama cervinia biraz daha hesapli tabi... [emoji38]

15 aralik'ta kuskusuz merkezin tam kapasite calismasi beklenmez ama kasim'dan itibaren kis sezonunu acan bir merkezden bahsediyoruz... hos buzul ve suni karlama sayesinde neredeyse yil boyu kayilabilen bir bolge burasi... dolayisiyla 15 aralik'ta gidilebilir... sadece gecmis hava durumlarini bir kontrol edin...

Selam, detayli cevap icin cok tesekkur ederim, cekimcem aralikta pistlerin kismen acik olmasi durumuydu, aralikta tum pistlerin acik olmasi yuregime su serpse de gunluk ski pass ucretinin 80 frank olmasi cok ciddi bir maliyet :(
    Aralık'ta tüm pistlerin açık olması düşük bir ihtimal. Alçaklardaki pistlerde yeterli kar olmayabilir.

ciddi para oldu gerçekten..o konuda söyleyebilecek birşey yok..

bu arada 80 CHF sadece Zermatt pistleri içinmiş, Cervinia pistlerini de kapsayanı almak istersen 92 CHF :(

bunun icin isvicre'den degil italya'dan kaymaya basliyoruz... ayni skipassi 15 euro kadar ucuza aliyoruz... 62/66 euro... coklu gun alinirsa bir miktar ucuzluyor tabi... hos kur carpaniyla dusununce isin tadi kaciyor... ona da bizim yapabilecegimiz bir sey yok... alternatif olarak balkanlari yazalim kenariya... bir de slovenya ilgimi cekiyor amma fiyatlarina bakmadim henuz...

Sayfa 1/2 12 SonSon