yeni yer mi , bildik yer mi ??
Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: yeni yer mi , bildik yer mi ??

Standart yeni yer mi , bildik yer mi ??

selamlar,
    2019 kayak hazırlıklarına başladık yavaş yavaş, bizim ekip 2 sene önce gittiğimiz Val Thrones 'e gitmek istiyor yine ben ise yeni yerler görmeyi tercih ediyorum. Arkadaşları bu sene Avusturya'da Sankt Anton Arlberg kayak bölgesine gitmeye ikna etmeye çalışıyorum. bu bölgeyi seçme nedenim Lech , Iscghl ve Serfaus fiss Ladis kayak merkezlerine 25-40 dk sürüş mesafesinde olmaları. Sankt Anton ve civarındaki bu tesisler için yorumlarınızı alabilir miyim? yoksa paşa paşa yine Val Thrones'e mi gidin dersiniz.

teşekkürler.

Standart Cevap: yeni yer mi , bildik yer mi ??

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    2019 kayak hazırlıklarına başladık yavaş yavaş, bizim ekip 2 sene önce gittiğimiz Val Thrones 'e gitmek istiyor yine ben ise yeni yerler görmeyi tercih ediyorum. Arkadaşları bu sene Avusturya'da Sankt Anton Arlberg kayak bölgesine gitmeye ikna etmeye çalışıyorum. bu bölgeyi seçme nedenim Lech , Iscghl ve Serfaus fiss Ladis kayak merkezlerine 25-40 dk sürüş mesafesinde olmaları. Sankt Anton ve civarındaki bu tesisler için yorumlarınızı alabilir miyim? yoksa paşa paşa yine Val Thrones'e mi gidin dersiniz.

teşekkürler.
    Merhabalar,

23 Nisan da gitmek üzere bu merkez için plan yaptım. Tirol bölgesinin yorumlara bakılırsa en güzide merkezi konumunda. Apre ski bakımından canlı, kasaba dokusunu hala koruyan, uzun ve zorlu pistlere sahip bir merkez. Ischgl benim de radarımda olan bir yer. Bir çok övgü dolu yorum okudum. Aynı bölgede Kaprun - zell am see güzel bir alternatif olabilir. Daha batıda -ulaşımı hesba katarak yön belirttim- cenevre üzerinden 3 vadilerin diğer merkezlerine yönelebilirsiniz. Chamonix, Megeve, Les Arc gibi.. chamonix i çok öven arkadaşlarım oldu. Bu gerçekten uzun bir konu Ulaşım konaklama imkanlar derken bayağı kriteri olan zor bir karar kolaylıklar..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

23 Nisan da gitmek üzere bu merkez için plan yaptım. Tirol bölgesinin yorumlara bakılırsa en güzide merkezi konumunda. Apre ski bakımından canlı, kasaba dokusunu hala koruyan, uzun ve zorlu pistlere sahip bir merkez. Ischgl benim de radarımda olan bir yer. Bir çok övgü dolu yorum okudum. Aynı bölgede Kaprun - zell am see güzel bir alternatif olabilir. Daha batıda -ulaşımı hesba katarak yön belirttim- cenevre üzerinden 3 vadilerin diğer merkezlerine yönelebilirsiniz. Chamonix, Megeve, Les Arc gibi.. chamonix i çok öven arkadaşlarım oldu. Bu gerçekten uzun bir konu Ulaşım konaklama imkanlar derken bayağı kriteri olan zor bir karar kolaylıklar..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    3 vadinin tüm pistleri olmasa da tüm bölgelerinde 2 sene önce kaymıştık, Les Arcs' a da geçen kış gittik. Tekrardan Fransa'ya gidecek olursak tercihim çok net aslında Espacy Killy kayak bölgesinde Val D'isere .

selamlar,

teşekkürler.
    arlberg konaklamasinin pahali oldugunu belirterek baslayayim. ozellikle lech, zurs ve anton icin. kuskusuz hesapli konaklama alternatifleri var ama avusturya'nin diger bolgelerine kiyasla baya az sayida ve erkenden dolacagini tahmin etmek guc degil. restoran/pub muhabbeti de genel olarak daha pahali. illa burada kayacagim ama hesapli konaklama olsun isterseniz bolgeden biraz uzaklasmaniz gerekebilir.

gecen sezon itibariyle devreye aldiklari gondola ve yeni liftler ile dag baglantilarini kolaylastirdilar. pistlerden ayrilmadan, otobus ile aktarma yapmadan 300km civarinda pist olanagi sunuyorlar. kar az derdi de yok. hem cok yagis alan bir bolge hem de saniyorum avusturya'da en fazla suni karlama unitesi de bu bolgede. haliyle pistlerin coguna hava izin verdigi muddetce erisim saglanabiliyor.

ek: arlberg'e ek olarak ischgl tarafina (silvretta) da giderseniz zaten bir haftayi rahatlikla doldurursunuz. fiss'e (s-f-l) vakit ayirmaniza gerek kalmayabilir. ischgl'e gitmisken samnaun'a da gecip vergisiz bir takim zararli urunler temin edebilirsiniz. ancak donuste kontrol olabiliyor. avusturya'ya giriste gecerli olan kisibasi gumruk limitlerini asmayiniz.

sonuc; butce uygunsa arlberg'e gidilebilir.

selamlar,

teşekkürler.
    Merhaba,
    2 sezondur Avusturyada St anton, İschgl, Sölden de kaydık 3de çok güzel bölgedir. Aracınız varsa bu bölgelere yakın konaklama için Orta noktası İschgl adaha yakın olan See ve Kappl bölgeleridir. Araçla Ischgl a 10dk, St anton ve söldene yaklaşık 30dk mesafededir. Biz Kappl da küçük bir pansiyonda kaldık http://www.krone-kappl.com (Gasthof Krone Kappl) 40-45 yaşlarında bir çift işletiyor Güzel temiz bir pansiyon oda kahvaltı 7 gece için kişi başı 365eu ödedik kappl dan ischgl a 15dk da bir ücretsiz otobüs var. Pistlerde bulunan aperskiler hareketlidir. Ischgl düşünür seniz C D ve E bölgeleri ile isviçre tarafındaki Samnaun bölgelerini tafsiye ederim.
    Live to snowboard, Snowboard to live
    rOmE Agent Rocker 14'
    rOmE 390 BoSS 14'

Ben de şöyle bir katkı yapıyım book ettiğim otel üzerinden; otel konaklama fiyatları oliver ın dediği gibi bariz derecede yüksek %30 diyebilirim.
    Lift bağlantısına yine oliver ın dediği gibi birleştirileceğine dair bir süredir haberlerini okuyorduk. Sonunda o da hallolmuş.
    Ben yalnız transfer konusunda zorlanacağım gibime geliyor. Verdikleri otobüs tranfer linkleri bilgilendirmede yetersizler. Tren alternatifi var. Ancak ekipman, valiz derken indi bindi zor geliyor :( Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

[QUOTE=oliver_han;250164]... illa burada kayacagim ama hesapli konaklama olsun isterseniz bolgeden biraz uzaklasmaniz gerekebilir.

Öncellikle cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Büyük olasılıkla Münih' en araç kiralayıp da gideceğiz, bu yüzden merkezden biraz uzaklaşabiliriz sorun değil fakat bu noktada kafama takılan başka bir konu var, merkez dışında özellikle de biraz yamaçlarda olan kiralık evlerin yolları kardan kapanır ve evde mahsur kalır mıyız kafamda soru işareti.
    Özellikle geçen kış belki biraz istisna bir durumdu fakat Les Arcs' da Club Medde yollar kapandığı için dönüş günü mahsur kalmıştık. Kayak günlerinde konaklama yerimiz kapıdan piste olduğu için sorun yaşamadık ama böyle bir konaklama şeklinde başımıza ne gelir bilemedim. Bu konuda tecrübe yaşayanlar paylaşımda bulunursa çok memnun olurum.

Not: Allahım ne güzel şey tekrardan kayak planları içinde olmak

selamlar,

teşekkürler.
    Fransa'ya gittikten sonra artık Avusturya'ya kayağa gidilmez. Fransa'nın pist şartları çok daha iyi. Bence Fransa ile devam edin.
    Konu bruno tarafından (02-08-2018 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fransa'ya gittikten sonra artık Avusturya'ya kayağa gidilmez. Fransa'nın pist şartları çok daha iyi. Bence Fransa ile devam edin.

pist şartları konusunda haklısın, ben de aynı düşüncedeyim, Sankt Anton' da da hava ve yükseklik bakımından dolayı pist şartlarının iyi olabileceğini düşündüğümden o bölgeyi seçtim. Fransa için aklımdaki yer Val D'isere ama Chamonix'i de görmedim. hangisini tavsiye edersin?

[QUOTE=zemir;250168]
    Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... illa burada kayacagim ama hesapli konaklama olsun isterseniz bolgeden biraz uzaklasmaniz gerekebilir.

Öncellikle cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Büyük olasılıkla Münih' en araç kiralayıp da gideceğiz, bu yüzden merkezden biraz uzaklaşabiliriz sorun değil fakat bu noktada kafama takılan başka bir konu var, merkez dışında özellikle de biraz yamaçlarda olan kiralık evlerin yolları kardan kapanır ve evde mahsur kalır mıyız kafamda soru işareti.
    Özellikle geçen kış belki biraz istisna bir durumdu fakat Les Arcs' da Club Medde yollar kapandığı için dönüş günü mahsur kalmıştık. Kayak günlerinde konaklama yerimiz kapıdan piste olduğu için sorun yaşamadık ama böyle bir konaklama şeklinde başımıza ne gelir bilemedim. Bu konuda tecrübe yaşayanlar paylaşımda bulunursa çok memnun olurum.

Not: Allahım ne güzel şey tekrardan kayak planları içinde olmak
    Kappl bölgesinde böyle bir sorun yaşamadık. Bu bölge yol kenarında dik bir yamaca kurulmuş bir köy. Gittiğimiz 3. günü gün boyu ciddi bir kar yağışı vardı yaklaşık 50cm kadar kar yağdı yerel kurumlar çok hızlı bir şekilde müdahale ediyorlardı.

Araba kiralamak için ön rezervasyonunuzu yaptırın hem deha ucuz hemde bu işlemi yapmadan orada kiralama yapmak isterseniz araç bulamayabilirsiniz. Hava alanında avis, hertzs, europecar, sixt firmaları var. Haftasonu Sixt hariç diğer firmalarda uzun kuyruklar oluyor.
    Konu BAYRO tarafından (03-08-2018 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir.
    Live to snowboard, Snowboard to live
    rOmE Agent Rocker 14'
    rOmE 390 BoSS 14'

Sayfa 1/3 123 SonSon