Snowboard, Bağlama ve Bot Seçimi
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Snowboard, Bağlama ve Bot Seçimi

Standart Snowboard, Bağlama ve Bot Seçimi

Etrafımdaki herkesin snowboarda geçmesi ve bolkar zamanlarında kayağa alternatif olması açısından snowboard takımı da almayı düşünüyorum önümüzdeki sezon için.

Biraz araştırma yaptım. Fakat tam olarak tüm sitelerde malzemelerin teknik özellikleri yer almadığından sizin de tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

Küçük çaplı atlama, etrafında dönme vb. hareketlerin olacağı yarı pist yarı pist dışı bir kayış için ne tür board, bağlama ve bot önerirsiniz?

Başlangıç seviyesi ekipmanlardan ziyade orta-üst seviye ekipmanlar önerirseniz sevinirim.

Standart Cevap: Snowboard, Bağlama ve Bot Seçimi

Snowboard ekipmanları kayaktan daha fazla pahalı.snowboardda alt üst seviye yok ve fiyatı pek önemli degil kayış tarzına uygunluk önemli. Ayrıca boardu ayağına baglayinca 180 yapma atlama zıplama hevesi kaçıyor. Bolkar icinde biraz zamana ihtiyacın olacak. Goodride sitesindeki ekipman incelemeleri ve puanları çok yardımcı olur. Ben sana herşeyden biraz içeren bir ekipman onereyim. Bütçe sorun değilse board capita mercury. Bağlama union Atlas botu da orta-yuksek sertlikte ne bulursan alabilirsin. Fiyatı hangisi uygun gelirse burton thirtytwo deluxe Vs. Markalara bakarsin
    There is nothing either good or bad but thinking makes it so.

Capita BSOD
    Union T.Rice
    32 Ultralight 2

bort ekipmanlari kayaga gore pahali, bortta seviye yok vs vs... inanmayin beyle hurafelere... hak yol kayak... [emoji38]

kayakci arkadas, sen pist disina daha uygun 2. bir kayak al; borta gecen tosunolari da orman icinde aglat... [emoji38]

Alıntı speedyrazor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Snowboard ekipmanları kayaktan daha fazla pahalı.snowboardda alt üst seviye yok ve fiyatı pek önemli degil kayış tarzına uygunluk önemli. Ayrıca boardu ayağına baglayinca 180 yapma atlama zıplama hevesi kaçıyor. Bolkar icinde biraz zamana ihtiyacın olacak. Goodride sitesindeki ekipman incelemeleri ve puanları çok yardımcı olur. Ben sana herşeyden biraz içeren bir ekipman onereyim. Bütçe sorun değilse board capita mercury. Bağlama union Atlas botu da orta-yuksek sertlikte ne bulursan alabilirsin. Fiyatı hangisi uygun gelirse burton thirtytwo deluxe Vs. Markalara bakarsin
    Teşekkür ederim. Bilgisayar başına geçince bakacağım detaylı olarak söylediğiniz modellere. Kayakta genele göre daha hızlı ilerledim. Board için de belki öyle olur diye kötü ekipman almayayım diye düşündüm. Bu nedenle seviye belirttim. Bateleon Fun.Kink diye bir board buldum. Marka olarak ilk defa duydum. Ama köşeye not aldım.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bort ekipmanlari kayaga gore pahali, bortta seviye yok vs vs... inanmayin beyle hurafelere... hak yol kayak... [emoji38]

kayakci arkadas, sen pist disina daha uygun 2. bir kayak al; borta gecen tosunolari da orman icinde aglat... [emoji38]
    Aslında önümüzdeki sene için hedefim daha iyi bir pist kayağı ve yüksek sertlikte (100 flex ve üstü) bir bot almaktı. Şu anki all mountain kayaklarımla da belki pist dışı takılabilirim. Fakat botlarım 70 flex ve 26,5-27 yerine 27-27,5 almışım. Bu nedenle botlar zorluyor bolkarda ve kontrol zor oluyor. Bir de kayakla batarsam ayrı ayrı parçalar olduğu için çıkmak zor olacak gibi geliyor.

Henüz kayaktan vazgeçmiş değilim. Daha ilerlemem gereken çok yol var. Bu sene carving konusunu biraz daha üste taşıdım. Biraz daha buzda kayış için iyi ekipmana ve pratiğe ihtiyacım var. Bunların hepsi aklımın ve kalbimin bir köşesinde. İçimde kayak en az 3-0 önde :D Boarda bakınca duygularım nötr.

Küçük şehirde yapacak pek bir şeyi olmuyor insanın. Seneye board ile bir farklılık katalım diye düşünüyorum. Board almak kararım sabitleşirse kayak reyonunun yanından geçmeden ya da gözlerimi kapatarak geçeceğim. Yoksa her an her şey olabilir :D

İmyusyil seni de mi kaybettik?

Ben 3 sene once sadece pist kayagi aldim. 5/5 seviyesinde. Ama botlarimi henuz degistiremesim. 60 flex. Kayak takimina uygun olan 120-130.

Kayaklar fena hizlaniyor. Zor zaptediyorsun ama cok keyifli.

Bolkar icin de safkan bi bolkar kayagi alsan mesela?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmyusyil seni de mi kaybettik?

Ben 3 sene once sadece pist kayagi aldim. 5/5 seviyesinde. Ama botlarimi henuz degistiremesim. 60 flex. Kayak takimina uygun olan 120-130.

Kayaklar fena hizlaniyor. Zor zaptediyorsun ama cok keyifli.

Bolkar icin de safkan bi bolkar kayagi alsan mesela?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu sene kayakçı kimse kalmadı. Telesiyej altından günde 13-15 defa inip çıkıyorum, ring atan hafriyat kamyonu şoförü gibiyim :D Snowboard arada bir diğer arkadaşlara ayak uydurmak ve şu bolkarda ne var görmek için. Big Mountain bir kayak ve ona uygun bot yerine snowboard değişiklik olur diye düşünüyorum.

Büyük konuşmak gibi olmasın, kayağı bırakacağımı sanmıyorum.

Bot mevzusuna gelince kesinlikle yumuşak botla ilk acemiliği attıktan sonra düzgün kayılmıyor. Bir de bazı botlarda ekstra vida delikleri bulunuyor. Klipsler sökülerek geri alınabiliyor. Kusa vadede bot alamazsan da bu yöntemle daha sıkı bir bot elde edebiliyorsun. İstersen seninkileri de incele.

Seneye de buradayım büyük bir ihtimalle. Şimdiden hazırlıklarını yap. Carving çalılacağız beraber :D

Bolkarda düşünce boardla kalkmak daha zor gibi geliyor bana...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı fatih_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bolkarda düşünce boardla kalkmak daha zor gibi geliyor bana...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Parça sayısının az olması ve yüzeyinin daha geniş olmasından yola çıkmıştım, bu kanıya varırken

bolkarda dusmeyin... [emoji38]

Alıntı imyusyil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Snowboard arada bir diğer arkadaşlara ayak uydurmak ve şu bolkarda ne var görmek için. Big Mountain bir kayak ve ona uygun bot yerine snowboard değişiklik olur diye düşünüyorum.
    O yüzden birlikte kayamadık ya
    Cumartesi öğleden sonra ben de kayak yaptım...Ama seni göremedim..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Sayfa 1/2 12 SonSon