İtalya Bormio Kayak Merkezi Hakkında Deneyimler
Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İtalya Bormio Kayak Merkezi Hakkında Deneyimler

Lightbulb İtalya Bormio Kayak Merkezi Hakkında Deneyimler

Merhabalar,

Öncelikle foruma yeni üye oldum. Bir hatam olursa şimiden mazur görün Henüz geçtiğimiz hafta İtalya'nın kuzey bölgesinde Bormio kayak merkezine yaptığım kısa seyahat ile ilgili notlarımı paylaşmak istedim.

Ulaşım

İtalya - Milano THY veya Pegasus ile ulaşım sağlanabilir. THY nin promosyonlu uçak biletini yakın bir zaman önce 780 TL'ye aldım. Daha erken alımlarda Pegasus'a yaklaşacağını düşünüyorum. Bormio'ya 2,5 saatlik bir araba yolculuğu ile ulaştık. Araba kiralanabilir ve fiyatları günlük ortalama 70-80 €'dur. Diğer ulaşım alternatifleri konusunda bir fikrim yok ancak tren ile ulaşımın daha ucuz olacağını sanmıyorum.

Konaklama

Bormio küçük bir kasaba ve irili ufaklı oteller mevcut. 3 yıldızlı ortalama oteller 80€'dan başlamakta. Daha uygun bed&breakfast gibi alternatifler de var. Ben booking.com'dan lift lere yakın bir otelde kaldım (Otel Derby) ve temizliği konusunda memnun kaldım. Aynı dönemde 70€'ya hiç fena olmayan oteller vardı.

Yeme & İçme

Biliyorsunuz İtalya belki de bu konuda Avrupa'nın en fiyat/kalite performansı yüksek ülkesi olabilir Pek çok alternatif mevcut. Her bütçeye göre İtalyan mutfağının güzel yemeklerini tadabilirsiniz Bölgeye özgü şarapların restorantlarda liste fiyatları bizim nam-ı diğer rakımızın fiyatları yanında çok ekonomik kalır Kasabada süpermarket ve şarküteri bolca var. Hatta bu şarküterilerden alacağınız et peynir meyve ve ekmek ile hızlı ve besleyici öğünler çıkarabilirsiniz

Pistler ve Kayak

Gelelim en eğlenceli konumuza Bormio Alpler le çevrili müthiş doğal bir atmosfere sahip. Kayarken dağ manzarası olağanüstü. Her seviyeye göre pistler mevcut. Lift lerde sıra beklemiyorsunuz ve gayet hızlılar. Ben amatör seviyede olmama rağmen çok zevk aldım ve kendimi geliştirebilecek kadar pratik yapma imkanım oldu. Üst seviye kayak yapan arkadaşlar bence daha fazla zevk alacaklardır.

Lift Ücreti & Kayak & Ekipman Kiralama

Kasabada liftlere yakın bir çok mağaza var. Şuan hatırlamıyorum ancak kartını aldığım ve kiralama yaptığım şirket çok yardımcı oldu. Öğrenmek isteyen arkadaşlara şirket ismini bulabilirim.Günlük 25€ luk bir bütçe harcadım. Aldığım kayak Völkl RTM 76 idi. Bu kayağı bilen bilir gerçekten kalitelidir ve iyi bir kondüsyonda geldi. Günlük ski pass'ı otelden 40€ ya aldık. Kask ve eldiven dahil her ekipmanı kiralayabiliyorsunuz.

Son olarak Bormio yu görmek isteyenler geçtiğimiz yıl düzenlenen FIS Word cup video'sunu tıklayabilir

Youtube link: https://www.youtube.com/watch?v=GU1zjosQHqM

Herkese keyifli kaymalar, sağlıkla kalın

Standart Cevap: Bormio

Bilgilendirme için teşekkürler
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Ne demek, iyi günler.

italya'da cok guzel vadiler/merkezler/kasabalar var... sahsen bormio'da bunlar arasina rahatlikla girer... tabi bormio bizde pek bilinmez... livigno'ya cok yakin desek biraz daha dikkat toplariz belki...

italyanlar sicakkanli yalan yok; ama genel olarak turist kaziklama potansiyelleri bizim gibi hayli yuksek... kurumsal arac kiralamadan ufacik markete kadar karsilasabilirsiniz... tabi kazikcilar kadar iyi niyetlileri de boldur hakkini yemeyelim... sehir merkezi/turistik yerlerde kaziklanma ihtimali daha yuksek diye uyaralim...

apart konaklamasi yapacaklar kosullara ekstra dikkat etmeli... temizlik ucreti ve turizm vergisi haricinde elektrik icin odeme alan yerlerle cok karsilastim... isinma icin alan var miydi simdi tam hatirlayamadim ama sanki onun icin de bedel talep edenler vardi... neyse ki dagda mis gibi cesme suyu icmek ucretsiz... [emoji38] ek bedel isteyen yerlerde konaklamayin demiyorum ama hesabinizi tum detaylari ogrendikten sonra yapmanizi tavsiye ediyorum...

değişik yerlerden bilgilendirme okumak güzel, teşekkürler.

Selamlar,
    Açıkcası fiyatları birazda ülke koşulları nezdinde değerlendirmek sağlıklı oluyor. Dağda kafelerde americano 2 eur espresso double ise 1,5 eur idi. Yani kasabada bulunan cafe lerde de fiyatlar aynı. Farklı bir fiyat politikası yok bu çok adil. Esnaf da hiç fena değildi. İtalya da bir çok kez bulundum. Alış veriş için mutlaka pazarlık etmiş ve fiyatı indirebilmişimdir Bu konuda hakkısınız. Isınma için ekstra ücret ödemedik. Dağ suyu hatta otelin tuvaletindeki çeşme suyu buz gibi ve tatlıya yakındı

İtalya Alplerinde kayak yapanlar bilgi verirse çok sevinirim, daha önce İtalya alplerinde kayak yapan bir tanıdığım pistlerin bir kaç günde bir ezildiğini söylemişti, bu durum tanıdığımın gittiği kayak merkezine özel veya o tarihe özel bir durum olabilir mi,bilgisi i, tecrübesi olan var mıdır bu konuda ?

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi bormio bizde pek bilinmez... .
    Kayakçılar için doğru, motorcuların mekkesi
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayakçılar için doğru, motorcuların mekkesi
    haciya gittin mi hocam [emoji38]

Selamlar,

Bormio öyle idi evet Diğer merkezler de kaymış arkadaşlarıma sorabilirim.

İyi günler

Sayfa 1/3 123 SonSon