Snowboardu Türkler icat etti Amerikalılar geliştirdi
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Snowboardu Türkler icat etti Amerikalılar geliştirdi

Standart Snowboardu Türkler icat etti Amerikalılar geliştirdi

işte kanıtı 400 yıldır lazboard var

Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Standart Cevap: Snowboardu Türkler icat etti Amerikalılar geliştirdi

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle aynı görüşteyim snowrock, videodan da görüldüğü gibi Karadenizli hemşehrilerim bu sporu yüzyıllardır yapıyorlarmışş
    Bu adamlar taa Amerika'lardan boşuna gelip çekmezlerdi yoksa bu videoyu, demek oluyor ki bu spor genlerimizde
    varmış da haberimiz yokmuşş

Ve de yapılışı itibariyle tam bir bolkar canavarı bir tasarım

bu iddia dogru olabilir...

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle aynı görüşteyim snowrock, videodan da görüldüğü gibi Karadenizli hemşehrilerim bu sporu yüzyıllardır yapıyorlarmışş
    Bu adamlar taa Amerika'lardan boşuna gelip çekmezlerdi yoksa bu videoyu, demek oluyor ki bu spor genlerimizde
    varmış da haberimiz yokmuşş

Ve de yapılışı itibariyle tam bir bolkar canavarı bir tasarım
    aynen hocam yoksa Jeremy Jones niye gelip kaçkar dağlarında lazboard yapsın. kaldıki o lazboardla bolkarda o kadar hızlı inip 360, slalom, carving vs çok rahat yaptığına göre demek ki 400 yıl önceki lazboard bile baya stabilmiş yani öyle ağacı kesip direkt koymamışlar iplerin geçtiği yer ayakları tutan yerler tahtanın uzunluğu genişliği, hangi ağaçtan ne esneklikte vs bunların hepsi bi düzen içinde hep diyoruz ya birşey Türkiyede ilk defa yapıldığında bizimkiler amerikadan esinlenmiş diye burda tam tersi bir durum var buraya gelip bunu gören bir amerikalı boardun çıkmasını sağlamış olabilir öyle olmasa bile ilk biz icat etmişiz

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yaaa şu an tüylerim diken diken oldu. Bana yapacak başka şey bulamadın mı diyenlere en güzel cevaptır bu. Ne kadar laz olmasamda bilmeden Ata sporu yapıyormuşuz da haberimiz yokmuş. Ayrıca 40 tan sonra snowboard yapılmaz kayağa geçeriz diyenlere en güzel cevap. Amcamda yaş yetmiş ama içi geçmemiş. Adam yetmişinde bile kayıyor. Gerçekten şu an duygulandım. Adam ölene kadar diyor yaa.
    Aha bende burda diyorum: Snowboard candır. Can çıkana kadar snowboard yapılacaktır.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaaa şu an tüylerim diken diken oldu. Bana yapacak başka şey bulamadın mı diyenlere en güzel cevaptır bu. Ne kadar laz olmasamda bilmeden Ata sporu yapıyormuşuz da haberimiz yokmuş. Ayrıca 40 tan sonra snowboard yapılmaz kayağa geçeriz diyenlere en güzel cevap. Amcamda yaş yetmiş ama içi geçmemiş. Adam yetmişinde bile kayıyor. Gerçekten şu an duygulandım. Adam ölene kadar diyor yaa.
    Aha bende burda diyorum: Snowboard candır. Can çıkana kadar snowboard yapılacaktır.
    pazara kadar değil mezara kadar snowboard diyorum bende şurda amerikada snowboardun çıktığı mazisi belli biz 400 yıldır yapıyoruz bunu kesinlikle atasporumuz. bunu güreş gibi atasporları arasına almayan bunun yarışmalarını festivallerini yapmayan ve öne çıkarmayan yöneticileri de kınıyorum. adam 70 yaşına gelmiş ama diyor ki videoda kaymazsam yemek yiyemem yaşayamam diyor işte snowboard aşkı böyle birşey

Harika video yapmışlar. Büyük keyifle izledim.

Tanımsız duygular içersindeyim çok güzel. Bunu seneler evvel haberlerde mi ne vermişlerdi lazboard diye. İzleyene kadar aklıma gelmedi unuttuğum için utandım valla :(

Amcanın gözlerinin içindeki o ışıltı ölene kadar kaymaya devam edicem diyişi çok etkilendim yahu.

Süper paylaşım teşekkürler.

lazboard (üzme tahtası) snowboard'dan ziyade Norveçlilerin 5000 yıl önce geliştirdiği ilk kayaklara benziyor bence
    İsim:  getimg.php?imgid=356&filen=byahalla356.jpg
Görüntüleme: 570
Büyüklük:  36.8 KB (Kilobyte)

Alıntı AtomicAnt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lazboard (üzme tahtası) snowboard'dan ziyade Norveçlilerin 5000 yıl önce geliştirdiği ilk kayaklara benziyor bence
    İsim:  getimg.php?imgid=356&filen=byahalla356.jpg
Görüntüleme: 570
Büyüklük:  36.8 KB (Kilobyte)
    yalnız resimdeki kayağı yapan vatandaş göbek yapmış

Sayfa 1/2 12 SonSon