Snowboard boy seçimi için yardım
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Snowboard boy seçimi için yardım

Standart Snowboard boy seçimi için yardım

snowboard a yeni başlayan arkadaş için 2. el board bakıyoruz.

boy 179
    kg 80-82
    ayakkabı numarası 42

Araştırdığına göre uygun olan board 155 yada 157 cm imiş.

2. el uygun fiyatlı bi board bulduk ancak boyu 151 sizce bu problem yaratırmı ? yaratırsa nasıl bir problem ??

yardımcı olursanız sevinirim
    Konu Shadyferonia tarafından (20-01-2018 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.

Standart Cevap: Snowboard boy seçimi için yardım

tahta boyunun kilonuza uygun olmasi kara gomulmemenizi yuzeyde kalmanizi saglayacaktir ... her ne kadar kisa tahtayi yonlendirmek daha kolaydir diye bir gorus olsa bile onerilenden daha kisa bir tahta kara gomulmenize sebep olacagi icin kontrolu zorlastiracaktir ... bordun 1-2 santim kisa veya uzun olmasi cok belirgin bir fark yaratmasa da ben her zaman daha uzun olanin secilmesinden yanayim ... baslangic asamasini gectikten sonra hem kaymayi uzun bir tahta ile ogrenmis olmanin avantajlarini yasarsiniz hem de pist disina ciktiginizda rahat edersiniz ...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı Bombadillo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tahta boyunun kilonuza uygun olmasi kara gomulmemenizi yuzeyde kalmanizi saglayacaktir ... her ne kadar kisa tahtayi yonlendirmek daha kolaydir diye bir gorus olsa bile onerilenden daha kisa bir tahta kara gomulmenize sebep olacagi icin kontrolu zorlastiracaktir ... bordun 1-2 santim kisa veya uzun olmasi cok belirgin bir fark yaratmasa da ben her zaman daha uzun olanin secilmesinden yanayim ... baslangic asamasini gectikten sonra hem kaymayi uzun bir tahta ile ogrenmis olmanin avantajlarini yasarsiniz hem de pist disina ciktiginizda rahat edersiniz ...
    hocam teşekkür ederim cevap içn soru benm sorumdu arkadaşın üyelikten yazmıştım

foruma yazdıktan sonra 153 lük bi board buldum Elan marka yarın deniycem inş marka hakkında bir fikrim yok sizce nasıldır ?
    Konu kulebey tarafından (20-01-2018 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

Elan markasini kayak takimlarindan taniyorum ama snowboard olarak benim de bir fikrim yok ... baslangic asamasi icin benim de kendime aldigim uygun fiyatli bir board tahtam vardir ve hala sezon baslarinda pistler henuz tas toprak iken kullanirim ... daha ilerki zamanlarda aldigim pahali tahtalara yazik olmasin diye tabiki ... bence burda dikkat etmeniz gereken konu bahsi gecen tahtanin bu amacla kullanilmis olup olmadigina dikkat edimesi ki cani cikarilmis bir tahta edinmeyin ... tahtanin altinda olusmus derin cizikler kolay tamir edilemedigi gibi kaymanizi da kotu yonde etkileyecektir ... sonra niye gitmiyor bu board diye dusunur durursunuz pistin ortasinda ...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı Bombadillo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elan markasini kayak takimlarindan taniyorum ama snowboard olarak benim de bir fikrim yok ... baslangic asamasi icin benim de kendime aldigim uygun fiyatli bir board tahtam vardir ve hala sezon baslarinda pistler henuz tas toprak iken kullanirim ... daha ilerki zamanlarda aldigim pahali tahtalara yazik olmasin diye tabiki ... bence burda dikkat etmeniz gereken konu bahsi gecen tahtanin bu amacla kullanilmis olup olmadigina dikkat edimesi ki cani cikarilmis bir tahta edinmeyin ... tahtanin altinda olusmus derin cizikler kolay tamir edilemedigi gibi kaymanizi da kotu yonde etkileyecektir ... sonra niye gitmiyor bu board diye dusunur durursunuz pistin ortasinda ...
    cevaplar için teşekkürler hocam board sıfıra yakındı bi kaç kez denemek için kullanılmış alt yüzeyinde çizik falan yoktu satıcıda sağolsun waxlayıp öyle verdi
    bugün kullanma imkanım oldu, bana göre herşey güzel başlangıç için.Zaten şuanda 3 bin liralık boardum olsada aradaki farkı anlayabilecek kadar tecrübem olduğunu düşünmüyorum o yüzden 1-2 sezon beni idare etse yeterli benim için , uygun fiyata aldım zaten