Kayak Seti Tavsiyesi
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kayak Seti Tavsiyesi

Standart Kayak Seti Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba konuyu yanlış yere mi açtım yada konuya mı açmam gerekti bilmiyorum ben orta hafif ileri kayak yapıyorum kendime kayak + bağlama + ayakkabı alacağım max 1800 tl önerebileceiğiniz set var mıdır bu konularda pek bilgim yok Aklımda Rossignol un zenit 11x yada zenith sx var ayakkabı olarak da en ucuzunu bulmuştum :D
    Önerebileceğiniz varsa şimdiden teşekkürler

Standart Cevap: Kayak Seti Tavsiyesi

Yeni fiyatlarla iyi kayak setleri almak çok zor. Ama kayak botu çok önemli. Bota vereceğiniz paradan kaçarsanız üzülürsünüz. Bunun yerine ben olsam kayağı birkaç eski sezon tercih eder, bota bütçeyi fazla ayırırdım.

peki önerebileceğiniz bot kayak bağlama var mı dediğim gibi pek bilmiyorumda

bu ayakkabı nasıl X ACCESS 80 KAYAK AYAKKABISI - SİYAH SALOMON

Eğer deneyerek almaya müsaitseniz deneyerek alın. Orta-ileri ve pistte kayacaksanız 80 flexten daha sert bir bot daha iyi olabilir. İki sezondur ciddi kayak yapıyorum ve çok fazla teknik bilgim yok.

Şu an 70 flex bir bot kullanıyorum ve orta seviyedeyim. Tabii kastettiğimiz seviyeler aynı mı, bilemiyorum. Şu an bir bot alacak olsam kesinlikle 90-105 flex arası bir tercihim olurdu pist için. Kayak konusunda da boya özellikle dikkat edin. Boyunuza göre değil de ağırlık ve kayış seviyenize göre seçin. Yoksa direkt çenenize gelen bir kayak verirler ve benim gibi kayağa sert bastığınızda ya kendi etrafınızda döner ya da delopaja düşersiniz.

Ben Head’in ürünlerini beğenmiştim. Ama Türkiye’de bulamadım. Baktığınız markanın websitesine girerek kategorilere ayrılmış şekilde (pist, all mountain vb.) kayak botları ve kayaklara ulaşabilirsiniz. Orada seviyeleri de yazıyor. Zaten artık bağlamalar heöen hemen kayak modeline has geldiği için kayak ile bağlama beraber satılıyor.

kayak, bağlama, bot seviye olarak birbirine uygun olmalı... gün boyu kaymayı planlıyorsanız da 80 flex üstüne çıkmanızı genel olarak önermem...

100 flex kullanıyorum. İlk kullandığım haftasonunu işkenceye dönüştü. Online siteden aldığımdan deneyememiştim. Bence deneyerek almak(10-15 dk) daha yerinde olabilirdi. 4. Gün sonunda artık ayağın şeklini aldığı için çok daha az ağrı oluyor. Bundan dolayı giyer giymez çok rahat ettiğiniz botta ilerde geniş gelebilir ve sakatlanma riskini arttırabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk