Fransa Alplerindeki hava koşulları.
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
49 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fransa Alplerindeki hava koşulları.

Standart Fransa Alplerindeki hava koşulları.

Merhabalar,

14 Ocak Pazar günü Fransa'da Les Arcs bölgesinde Arc 2000 e gidiyorum Snow forecastten gördüğüm kadarıyla pazartesi
    akşamından itibaren ağır bir kar yağışı ve kar fırtınası başlıyor, rüzgarın hızı 2000 metre civarlarında 45-50 lerdeyken zirvede 60-70 lerde görünüyor. Ayrıca Fransa Alplerinde çığ tehlikesi kırmızı alrma geçmiş durumda. Tüm olumsuzluklar bizim tatilimizi beklemiş sanki.
    Sorum şu ki Türkiye'de rüzgar belirli bir hızı geçtiğinde liftler kapatılıyor, Fransa'da böyle bir durum söz konusu mudur, bilen var mı?

Not: Bir de snowforecast te 9 günlük hava tahminini görebilen var ise buradan paylaşabilirse memnun olurum.

Standart Cevap: Fransa Alplerindeki hava koşulları.

Alıntı zemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Not: Bir de snowforecast te 9 günlük hava tahminini görebilen var ise buradan paylaşabilirse memnun olurum.
    CemKa, Avusturya Sölden'i de gösterebilir misin?....Biz de 20 Ocak'ta gidiyoruz..
    Şu an için önümüzde ki hafta Sölden de de yoğun kar yağışı var..Sadece çarşamba günü için 50 cm kar yağışı veriyor...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Fransa'da o kadar kuvvetli bir rüzgara rastlamadım ama yoğun kar yağışı ve rüzgarlı günlerde bile telesiyejlerin açık olduğunu ve hatta bir keresinde de bindiğimi söyleyebilirim

Genel anlamda orada ülkemizdeki gibi hemen lift kapatmıyorlar..

Snowforecast değil ama aşağıdaki adresten fikir sahibi olabilirsin dostum, iyi tatiller bu arada

https://www.meteoblue.com/tr/hava/ta...fransa_6559497

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CemKa, Avusturya Sölden'i de gösterebilir misin?....Biz de 20 Ocak'ta gidiyoruz..
    Şu an için önümüzde ki hafta Sölden de de yoğun kar yağışı var..Sadece çarşamba günü için 50 cm kar yağışı veriyor...
    Bu sene üyelik almadım iynem Sen de aşağıdaki linkten fikir edinebilirsin.

Sölden olarak seçtim fakat tam doğru yer mi bilemiyorum, sen değiştirebilirsin..
    https://www.meteoblue.com/tr/hava/ta...lmanya_2831590

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fransa'da o kadar kuvvetli bir rüzgara rastlamadım ama yoğun kar yağışı ve rüzgarlı günlerde bile telesiyejlerin açık olduğunu ve hatta bir keresinde de bindiğimi söyleyebilirim

Genel anlamda orada ülkemizdeki gibi hemen lift kapatmıyorlar..

Snowforecast değil ama aşağıdaki adresten fikir sahibi olabilirsin dostum, iyi tatiller bu arada

https://www.meteoblue.com/tr/hava/ta...fransa_6559497
    teşekkür ederim dostum.
    görünüşe göre bize gün yüzü görmek yok orda, belki snowboard eğitimi alırım, clubmed de 5 gün eğitim pakete dahilmiş.

teşekkür ederim dostum.
    görünüşe göre bize gün yüzü görmek yok orda, belki snowboard eğitimi alırım, clubmed de 5 gün eğitim pakete dahilmiş.
    clubmed?

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    clubmed?
    evet, ilk clubmed deneyimim olacaktı :(

para var huzur var ne diyeyim...

Merhabalar,

14 Ocak Pazar günü Fransa'da Les Arcs bölgesinde Arc 2000 e gidiyorum Snow forecastten gördüğüm kadarıyla pazartesi
    akşamından itibaren ağır bir kar yağışı ve kar fırtınası başlıyor, rüzgarın hızı 2000 metre civarlarında 45-50 lerdeyken zirvede 60-70 lerde görünüyor. Ayrıca Fransa Alplerinde çığ tehlikesi kırmızı alrma geçmiş durumda. Tüm olumsuzluklar bizim tatilimizi beklemiş sanki.
    Sorum şu ki Türkiye'de rüzgar belirli bir hızı geçtiğinde liftler kapatılıyor, Fransa'da böyle bir durum söz konusu mudur, bilen var mı?

Fransızların kendi meteoroloji web sitesi çok iyi tahmin verir. Les Arcs önümüzdeki hafta dediğinizin tam tersi olacak. Pozitif hava sıcaklıkları anons ediyorlar. Bu hafta hiç kar yağışı yok. www.meteofrance.com

Ayrıca rüzgar hızlanınca tabiki mekanikler kapanır. Güvenlik ne gerektiriyorsa yaparlar.

Kişisel kanaatim clubmed doğru bir seçim değil. Onlar önünüze ne koyuyorlarsa yapmak zorunda kalıyorsunuz çünkü pakette herşeye parayı ödüyorsunuz. Gidip başka bir yerde yemek bile yiyemezsiniz çünkü ödemişsiniz. Abartılı bir benzetme olacak ama askeri kamp gibi.
    Konu bruno tarafından (15-01-2018 Saat 06:51 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon