Fransa Alplerindeki hava koşulları. - Sayfa 5
Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
49 sonuçtan 41 ile 49 arası

Konu: Fransa Alplerindeki hava koşulları.

Standart Cevap: Fransa Alplerindeki hava koşulları.

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    chamonix gitmeyi planlıyorum. Kar seviyeleri iyi görünüyor. Sanırım mayıs a kadar rahatlıkla kayılabilecek bir ortam var.
    Pist kapanış tarihlerini öğrenin. En çok kar olan merkez bile 1 Mayıs'ta kapatıyor.

Kayak merkezlerinin sezon başında ilan ettikleri kapanış tarihleri var. Ona uyarlar. Bu sezon çok kar yağdı 10 gün daha açık kalalım demezler.
    Konu bruno tarafından (09-04-2018 Saat 20:20 ) değiştirilmiştir.

Evet doğrudur. Kontrol etmek lazım. Şuan %90-95 oranında açık görünüyor. Uyarı için teşekkürler !

Son günlerde çok fazla çığ düşmeye başladı. Sürekli bir yerlerde çığ düşüyor. Söylemlerden bıkkınlık verdiğini anlıyorum. Artık bu sezon Alp'lere gitmemek lazım.

chamonix gitmeyi planlıyorum. Kar seviyeleri iyi görünüyor. Sanırım mayıs a kadar rahatlıkla kayılabilecek bir ortam var.
    Nisan ve Mayıs ayında kayak için en ideal yerler bildiğim kadarıyla Avusturya' da Sölden ve Stubai Glacier, bu bölgelerde prof. kayakçılar yazın dahi antreman yapıyorlar. tabiki kısıtlı, buzul tarafındaki pistlerde.

https://www.stubaier-gletscher.com/e...ing-in-spring/

Evet ben de kısa bir araştırmayla ona karar verdim. Chamonix de kar olsa da liftlerin kapanması durumu var. Bir diğer bahar alternatifi de Val Thorens. Ancak ulaşım daha zor. Soelden sanırım en mantıklı alternatif; adını hatırlamadığım iki buzulda Mayıs ın ilk haftasına kadar kayma imkanı varmış. Bu arada Gletscher'de de maşallah iyi kar varmış.
    Bilgi için teşekkürler. Bir karar vermem lazım. Sanırım kaynaklarımı yeni sezona saklayacağım. Gitmişken her yerde rahat rahat kaymak daha güzel olabilir.

Kısa bir güncelleme yapabilirim bu konuda.

Verbier de 29 Nisan a kadar kaymak mümkün. Harika bir kar var.
    Transfer şirketinin desk in de beklerken tanıştığım bir abimiz Chamonix e gidiyordu. Dün resim ve videolar gönderdi. Liftler açık baya bir kayan olduğunu gördüm. Yani demem o ki Avusturya dan başka alternatifler de var bu mevsimde

resmen beynim yandı. avusturya ile isviçre kapıştı kazanan yok.

Valla kazanan ben oldum

Valla kazanan ben oldum
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345