Googgle Buğulanma Sorunu
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Googgle Buğulanma Sorunu

Standart Googgle Buğulanma Sorunu

Kar maskesi taktığımda goggle ciddi buğulanmakta. Yüz için ayrı ağız kısmında delikleri olan maske aldım gine oldu. Maske ile ağzımı soğuk havada örttüğümde kırasım geliyor resmen goggle'ı [emoji35][emoji35] yardımcı olalım dostlar lütfen [emoji56][emoji56]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Standart Cevap: Googgle Buğulanma Sorunu

Maske ile burnunu kapatma o zaman buğulanma olmaz en kaliteli gagıl bile alsan maske ile burnu kapattığın zaman buğu oluyor.

Ben şöyle bir taktik uyguluyorum. Tabii ara ara ufak buğulanma yine oluyor.

Önce gözlüğü takıp sonrasında maskeyi alttan tam sınırına gelecek kadar ve burnumu kapatacak şekilde yukarı çekiyorum ya da gözlüğü maskenin üzerine taktıktan sonra maskeyi hafif aşağı çekerek burnuma gelen kısmı hariç gözlüğün içerisinden çıkarıyorum. Ayrıca nefesi ağızdan verince pek sorun kalmıyor. Yoksa burnun yanında ufaktan ufaktan nefes gözlüğün içine doğru gidiyor. Hele maskenin üzerindeyse gözlük tamamen içine gidiyor.

Sağlığa zararı olur mu ya da zararsızı var mı, bilemiyorum. Buğu önleyici sprey ile kaplanabilir camlar. Daha önce hiç denemedim

Maskeyi iyice bir gözlüğün altına sıkıştıranca bakalım ne olacak [emoji1360]çok sağol. Bu arada bence burundan değilde ağızdan nefes alınca maskenin içindeki hava alttan buğulanmayı sağlıyor gibi. Çünkü maskeyi çıkarınca sorun kalmıyor. Sprey sağlıksız olur diye düşünüyorum( özel bir üretim yoksa) bu arada gözlüğün- iğrenç ama[emoji51]- iç kısmına scubada yapıldığı gibi tükürmeyi planlıyorum ayrıca 🤣🤣🤣

Alıntı fatih_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maskeyi iyice bir gözlüğün altına sıkıştıranca bakalım ne olacak [emoji1360]çok sağol. Bu arada bence burundan değilde ağızdan nefes alınca maskenin içindeki hava alttan buğulanmayı sağlıyor gibi. Çünkü maskeyi çıkarınca sorun kalmıyor. Sprey sağlıksız olur diye düşünüyorum( özel bir üretim yoksa) bu arada gözlüğün- iğrenç ama[emoji51]- iç kısmına scubada yapıldığı gibi tükürmeyi planlıyorum ayrıca 🤣🤣🤣

Ben tükür yazacaktım ayıp olmasın diye vazgeçtim. Sen yazmışsın zaten

Arkadaşlar merhaba, tükürmeyim lütfen Daha kolay çözümler var

1-Öncelikle iyi bir gözlükle kötü bir gözlük asrasında gerçekten bayağı bir fark var buğu yapması açısından. Üst seviye gözlüklerde mutlaka antşifog film tabası oluyor, mutlaka çift cam oluyor (tek cam gözlükler buğu yapar), ayrıca hava kanalları çok daha iyi oluyor.
    2-Hava kanalları bir gözlüğün buğu yapmasını en çok önleyen faktör. Kesinlikle gözlüğün altı ve üstü bere ve maske ile kapatılmamlı. kapattığınız zaman hava kanlalrını tıkıyorsunuz ve gözlüğün içinden hava geçişini engelliyorsunuz. Bunu yapmazsanız buğu yapma oranı çok azalır. gözlüğün içine de ber emaske sokmayın. mümkünse saçınızda gelmesin
    3-yeni başlayanlar daha iyi kayanlaras göre oldukça fazla efor sarf ettikleri için inanılmaz bir terlem oluyor, bu terleme de gözlüğün buğu yapmöa şansı daha yüksek, ama bu acemilik geçtikten sonra iyi bir gözlük buğu pek yapmaz
    4-düştüğünüzde gözlük kara girip içi kar olursa asla elinizlwe tyemizlemeyin kazımayın, camın içini ve dışını ellmeyin, çizersiniz. en iyi yapılacak şey sallamak , geçmiyorsa bir kfaeye girip sıcak bir şeyler ,içerken çözülmesini ve jkurumusanı bekllemek. camı hep kendi temizleme bezi ile temizleyin. Her marakda temizlem bezi çıkar, mesela bizim electric gözlüklerinin içinden temizleme bezi ve yedek sis camı çıkıyor. bu bezle temizleyin mutlaka
    LIB TECH - GNU-THIRTYTWO - VOLCOM-ELECTRIC GOGGLE- ETNIES - ROXY

www.freedom.com.tr

Bere içindeki sıcak hava gözlüğün altındaki kanallardan geçince buğu yapıyor sanırım.

Alıntı fatih_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bere içindeki sıcak hava gözlüğün altındaki kanallardan geçince buğu yapıyor sanırım.

En önemli çare hava sirkülasyonu hocam...Bunu engellediğiniz zaman gözlük buğulanır..
    xx Kask gözlüğe üstten çok basmayacak, en az 1 parmak mesafe kalsın
    xx Ağızdan nefes almak buğuyu arttırır...Mümkün olduğunca hızınız azaldığında veya durduğunuzda burundan nefes alın verin..
    xx Chair-lift'e bindiğinizde gözlüğü kaska doğru kaldırın, altından hava geçsin...Nem azalsın..İçi kurusun
    xx Tek cam gözlük kaldı mı bilmiyorum ama tek camlı bir gözlükse hemen değiştirin..
    xx Çok efor nedeniyle terlemeniz fazla ise o buğu gitmez...Kafe zamanı gelmiş demektir..Kaloriferin üstü harika olur
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Değerli önerileriniz çok teşekkürler dostlar[emoji1319][emoji1319]

.Çok yararlı oldu. Çift lens goggle. İkiside cebe marka olduğu halde kaskım üstten gözlüğün üstüne oturduğunu farkettim. Sirkülasyonu bozuyordu muhtemelen. Ayrıca kar maskesi çenemin altında tuttum. Soğuk artınca decathlondan aldığım sadece ağız kısmında delikler bulunan burundan aşağısını koruyan maskeyi taktım. Düne göre daha az buğulandı. Yazılanları tekrar okudum baştan sona. Bakalım yarın nasıl olacak [emoji28]

Standart Googgle Buğulanma Sorunu

Sorun kaskın goggle a oturmasıymış sanırım[emoji28][emoji28]o kadarda para verdim ya[emoji51][emoji51]

Sayfa 1/2 12 SonSon