Denizli - Nikfer Kayak Merkezi - 2018 - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Denizli - Nikfer Kayak Merkezi - 2018

Standart Cevap: Denizli - Nikfer Kayak Merkezi - 2018

Ben bir 10 dk civarı izledim. lift durmadı. düşen kenara kaçıyor, kalkabilirse kayarak iniyor daha aşağı. Personel henüz çok acemi ve bilinçsiz. Birbirlerinden de haberleri yok. Şöyle bir örnek olay geldi başıma :
    Anons yapıldı, "yukarıdaki fırtına nedeniyle lift kapanıyor, gezmeye çıkanlar inelim lütfen" diye. Biz de yukarı çıkmak için sıra bekliyoruz. Biletleri alan çocuk "kapandı abi alamıyoruz, biletleri iade edebilirsiniz" dedi. Biletleri iade ettim dönüyorum, baktım yukarı çıkan kayakçılar var. Gittim lifte, "arkadaş dedim bu ne iş". Kabinden bir görevli çıktı, "abi dedi kayakçıları alıyoruz, gezmeye gelenleri almıyoruz, yukarıyı boşaltıyoruz". "Şu arkadaş alamıyoruz, gidip biletleri alabilirsiniz diye duyuru yaptı, birbirinizden haberiniz yok". "Tamam abi biz telsizden ne emir geliyorsa onu yapıyoruz. Hala inenler var, en son sizi alalım, mağdur olmayın"

Bu tesisin koordineli ve düzenli çalışması için bir 3 sene daha lazım sanırım. Yol çamur deryası, arabayı bir gün arayla iki kere yıkattım ama yıkamadan çıkınca hala bir yerlerden çamurlu su geliyor. Nerelere kadar çamur girdiyse artık.
    Konu Moonchild tarafından (06-02-2018 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.

Teleski hattının başı yaya dolu..Her an kaza olabilir..Bord ve kayak kenarlarının denk geldiğinde jilet gibi kestiğine bizzat şahit oldum

İsim:  Adsız.jpg
Görüntüleme: 373
Büyüklük:  68.7 KB (Kilobyte)
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teleski hattının başı yaya dolu..Her an kaza olabilir..Bord ve kayak kenarlarının denk geldiğinde jilet gibi kestiğine bizzat şahit oldum

İsim:  Adsız.jpg
Görüntüleme: 373
Büyüklük:  68.7 KB (Kilobyte)
    kestirmeyen bilemez hocam...

Alıntı Moonchild Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 Şubat 2018 kar durumu. M1-M2 hattı çalışıyor, M3 kapalı. M2'de saat 2den sonra rüzgar nedeniyle kapandı. Geriye sadece M1 teleski hattı kaldı. Pistteki kar kalınlığı fena değil. Açığa çıkan taş ve toprak yoktu en azından. Hafif yağmur çiselemesinin üzerine oraya vardığım için pist azcık yumuşamıştı, benim için daha iyi oldu, bol kar tadında kaydım

M1 ile çıktığınızda son 200mt 40-45 derecelik bir açıyla çıkılıyor, düşen, yuvarlanan çok oluyor. Hemen sağdan aşağı yine dik sayılabilecek bir pistten aşağı iniliyor. (2. resimde görülüyor)
    M2 ile çıkıldığında soldan giderseniz pistin başına yakın dik bir alan var, sonra boardla yürümenizi bile gerektirebilecek 2-3 alan var. Bazı yerler halp-pipe tadında, kenarlar yüksek, ortası çukur.
    M2 ile çıkıldığında sağdan giderseniz pistin başı acemilere dik gelebilir ancak daha keyifli bir pist. Pistin sonuna doğru bir ayrım var. Sağda teleski hattının bitiş noktasını görürsünüz. Orası yine benim gibi acemiler için dik sayılabilir, soldan giderseniz tepeciğin etrafını dolaşarak inmiş olursunuz ki, biraz daha yolu uzatmış olursunuz. (Videoyu youtube'a yükleyince link koyarım)

Elektronik kontrollü bir sistem yok. tek biniş ve günlük sınırsız sistemi var. Onda da tek binişe dip koçanlı fiş kesip veriyorlar. Sınırsız biniş için üzerinde SINIRSIZ yazan bir karta günün tarihini kaşe basıyorlar, boyuna askılı kart kılıfına koyuyorlar, bir de yine dip koçanlı fiş kesiyorlar.
    7,5TL tek biniş, 50TL+10TL sınırsız biniş. 10TL depozito ücreti, kartı sağlam teslim edince geri alıyorsunuz.
    Bu güzel bilgiler için teşekkürler

5 ya da 10 çıkışlık bilet var mı ? Fiyat çizelgesinin olduğu bir liste yada yazılı döküman mevcut mu ?

Belki bende bir kaç hafta sonra iş için Nikfer kayak merkezine gideceğim. Eğer müsait olursanız görüşelim mutlaka. Siz Denizli demi yaşıyordunuz ?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Bu Konudaki Etiketler