Uzun kayak sorunsalı :) - Sayfa 4
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
36 sonuçtan 31 ile 36 arası

Konu: Uzun kayak sorunsalı :)

Standart Cevap: Uzun kayak sorunsalı :)

Alıntı KAYAKHAKEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba fatih_m . Konuyu biraz okudum ,dahil olmak istedim.

Öncelikle morali bozmana gerek yok hatta bu kayakları aldığın için kendini şanslı hissedebilirsin.

Bu senenin sonunda daha hızlı kendini bu sporda ilerlemiş bulacaksın.

İşin mutfağından biri ve profesyonel bir kayakçı olarak sana ana tavsiyem vadiden aşağı inişlerinde dönüşlerini geniş olarak yapıp,bu aşamada tekniğinin hızlı oturması için ders alman.Ders alacağın hoca ile ilgili baştan vadi dönüşlerinde paralele geçmek istediğini ve bu yüzden ders alacağını özellikle belirt.

Günün sonunda bu baştan saydığınız tüm sorunların mutlaka %70 'nin bittiğini ve net bir şekilde kayaklara aşık olduğunuzu hissedeceksiniz.
    Merhaba Kayakhakem. Verdiğin tavsiyeler için çok teşekkürler. Ocak başında sarıkamışta olmayı planlıyorum. Ders aldığımda tavsiyeni göz önüne alacam. Video çekimi yapacam. Yorumlarını ve önerilerini merak ediyorum

Merak ettiğim 2 şey var.

1. Ne zaman bol kara çıkılmalı? Farklı görüşler var. Piste yakın ezilmemiş karda ilerledim. Çok yorucuydu.

2. Bu kayak takımınının (Salomon x drive 8.0 titanium +xt 12 bağlama) pist ve bol kar performansı için kişisel düşüncen nedir?

Teşekkürler...

Alıntı fatih_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Kayakhakem. Verdiğin tavsiyeler için çok teşekkürler. Ocak başında sarıkamışta olmayı planlıyorum. Ders aldığımda tavsiyeni göz önüne alacam. Video çekimi yapacam. Yorumlarını ve önerilerini merak ediyorum

Merak ettiğim 2 şey var.

1. Ne zaman bol kara çıkılmalı? Farklı görüşler var. Piste yakın ezilmemiş karda ilerledim. Çok yorucuydu.

2. Bu kayak takımınının (Salomon x drive 8.0 titanium +xt 12 bağlama) pist ve bol kar performansı için kişisel düşüncen nedir?

Teşekkürler...
    Merhaba Fatih_m . Şuan kayış seviyenizi tam bilmediğim için bol kar ile ilgili net birşey söyleyemiyorum.Genel Kayma tecrübelerinizi baz aldığımda tekniğinizi dahada geliştirmeniz gerektiğinden bolkara girmeniz size sadece yorgunluk ve sakatlık oluşturur diye düşünüyorum.

Gönderdiğiniz kayak ile ilgili bu profesyonel bir ''All Mountain'' ''Hafif pist dışı,Orta seviye bir pist içi'' kayağıdır.Bol Karda kolay batmazsınız,ağırdır, pistte dönüşlerde çok konforlu ve istekli değildir. Bağlamaları oldukça kalitelidir ,Z12 'nin kuzenidir. İlerleyen zamanda, 3 sene sonra pistte daha kontrollü ve profesyonel kaymayı düşünürseniz size beli ince pist performans kayağı almanızı öneririm.
    Konu KAYAKHAKEM tarafından (23-12-2017 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.

Alıntı KAYAKHAKEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Fatih_m . Şuan kayış seviyenizi tam bilmediğim için bol kar ile ilgili net birşey söyleyemiyorum.Genel Kayma tecrübelerinizi baz aldığımda tekniğinizi dahada geliştirmeniz gerektiğinden bolkara girmeniz size sadece yorgunluk ve sakatlık oluşturur diye düşünüyorum.

Gönderdiğiniz kayak ile ilgili bu profesyonel bir ''All Mountain'' ''Hafif pist dışı,Orta seviye bir pist içi'' kayağıdır.Bol Karda kolay batmazsınız,ağırdır, pistte dönüşlerde çok konforlu ve istekli değildir. Bağlamaları oldukça kalitelidir ,Z12 'nin kuzenidir. İlerleyen zamanda, 3 sene sonra pistte daha kontrollü ve profesyonel kaymayı düşünürseniz size beli ince pist performans kayağı almanızı öneririm.
    Kayakhakem hızlı ve özenli cevabınız için çok teşekkür ederim. Kafamdaki bazı soruları yanıtlamış oldu[emoji1360][emoji1360]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı fatih_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merak ettiğim 2 şey var.

Teşekkürler...

1) carving kaymayı öğrenmeden bolkara bence çıkma, kendine eziyet edersin. Bolkar kaymak kar sapanını pist dışında uygulamak değildir. Tekniği tamamen farklı.
    2) kayağın rocker ve bel kalınlığı 80mm ile bolkar için sınırda.pistin hemen dışı için ideal. Ayrıca kilon müsait ise seviyen ilerleyince pist dışını kurtarır. Önceliğin ne onu belirlemelisin:
    ikisi birden olsun diyorsan, armada tst veya türevi.
    Pist öncelikse rossignol pursuit veya türevleri,
    Bolkar ise armada jj veya türevleri.

Alıntı capeside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) carving kaymayı öğrenmeden bolkara bence çıkma, kendine eziyet edersin. Bolkar kaymak kar sapanını pist dışında uygulamak değildir. Tekniği tamamen farklı.
    2) kayağın rocker ve bel kalınlığı 80mm ile bolkar için sınırda.pistin hemen dışı için ideal. Ayrıca kilon müsait ise seviyen ilerleyince pist dışını kurtarır. Önceliğin ne onu belirlemelisin:
    ikisi birden olsun diyorsan, armada tst veya türevi.
    Pist öncelikse rossignol pursuit veya türevleri,
    Bolkar ise armada jj veya türevleri.

Kar sapanı bol kar tekniği ilerletip literatüre sokacam Capesid 🤣🤣 Haklısın. Benim ki heves işte Şu pisti ilerletelim powder tekniğinin pratik noktalarını sizlere soracam zaten Göze hoş gelen dar slalomlar yapmak ve sıkılınca da pist dışında biraz gezinmek hedefim. Kaçkarlarda heliski yapmak daha genç tecrübeli arkadaşların ( yaş 35 ) hakkı diye düşünüyorum)

Değerli katkın için çok teşekkürler Capeside.

Bu arada önerdiğin kayak takımlarını hayakhakem'nin dediği gibi 3-4 yıl sonra işime yarayacak gibi. [emoji1360]O günleri görürsem tahminin 2 ayrı takım (pursuit ve armada jj) yapacam

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234