Kayak ve Snowboard Wax Nasıl Seçilir?
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak ve Snowboard Wax Nasıl Seçilir?

Standart Kayak ve Snowboard Wax Nasıl Seçilir?

Wax Seçme
    Kayak Wax Nasıl Seçilir?

Neden Wax
    Wax iki nedenden dolayı önemlidir. Kaymayı geliştirir ve kayak / snowboard tabanını özelliklerini bozacak ve ömrünü kısaltan oksidasyona karşı korur. Size karşı çalışan birkaç kuvvet vardır:

Islak sürtünme - Wax ve fırçayla giderilir.
    Kir sürtünmesi - mum katkıları ile mumun üstesinden gelir.
    Statik sürtünme - mum katkısı ile mumun üstesinden gelir.
    Kinetik sürtünme - Wax ve fırçayla giderilir.

Kayak / snowboard tabanı, Wax ıslatan bir sünger gibidir; kayganlığı artırmak ve kayak tabanınızı, oksitlenmeye katkıda bulunabilecek sürtünme kuvvetlerine karşı korumak için yüzeye kayarken ve yağlayarak Wax tabandan kanayacaktır. Ancak unutmayın ki, mumunuz değil, üssünüzde kayak yaparsınız, Wax sadece yağlar. Bu nedenle kaygan taban yüzeyinden tüm Wax sıyırıp fırçalamalısınız aksi takdirde keskin kar kristalleri (özellikle taze kar için) bu Waxnu kazacak ve sizi yavaşlatacaktır.

Wax Çeşitleri
    Herkes hidrokarbon bal mumu ile başlar. Mumların en temelidir. Rekreasyonel kayakçılar bunu yalnızca kullanacaklar; yarışçılar ve yüksek performanslı araştırmacılar katkılarla birlikte Wax kullanacaklar.

Tüm Wax lar çeşitli katkı maddelerinin eklendiği bir hidrokarbon tabanı kullanır.

Hidrokarbon Waxlar : Bu mumlar öncelikle üç çeşit hidrokarbondan oluşur: parafin, mikrokristalin ve sentetik mumlar çeşitli oranlarda birleştirilir. Parafinler yumuşak, mum benzeri mumlardır, düşük kayma katsayısına sahiptir ve kayak kar kristalleri üzerinde kolayca kayabilir. Mikrokristalin mumlar, parafinlerden daha uzun ömürlü ve hızlı aşınmayan dallı bir hidrokarbon türüdür. Sentetik mumlar, hafifçe dallanmış hidrokarbonlar olup mumu da daha güçlü yapar.
    Molibden (moly) veya grafit katkısı: Molibden katkısı, soğuk, kuru karda sizi yavaşlatan elektrostatik etkilere karşı koyar; Ayrıca sıcak kardaki kiri de püskürtür. Molibden grafitten daha iyidir ve bir hız katkısı olarak da düşünülür.
    Florokarbon katkı maddeleri: Fluorokarbonlar karbon atomuna (karbon omurgasına bağlı) bazı veya tümünün florin atomları ile değiştirildiği hidrokarbonlardır. Flor çok hidrofobiktir, yani su moleküllerini iter. Flüorokarbonlar, nemli ve ıslak kar koşullarında su ve taban arasındaki çekimi azaltarak daha fazla kayma sağlar.
    NOT: RaceWax yüksek florlu mumlar dökülmez; mum boya yöntemini kullanın (daha fazla bilgi için yukarıdaki Wax Application bağlantısına bakın).

RaceWax serisinde üç seviye florlu yarış mumu vardır:

FluoroMax Wax sistemi hız ve basitlik için tasarlanmıştır. İki sıcaklık aralığına sahip yüksek florlu bir mumdur. Tüm sıcaklıktaki Wax, hız arayan yarışmacı olmayan yarışçılar, genç yarışçılar için bir yarış sistemi veya tüm seviyeler için yarış eğitim Wax için harika. Elektrostatik etkilere karşı molibden versiyonunu sıcak kirli ve kuru kar kullanınız.
    T-serisi Wax, flor ile yüksek oranda yüklenir ve FluoroMax mumundan daha fazla (beş) hassas ayarlanmış sıcaklık aralığına sahip bir hidrokarbon mumu ile başlar. Siyah TX serisi mum, T Serisi mumlara molibden ekler. Elektrostatik etkilere karşı molibden TX-Serisini sıcak kirli ve kuru kar kullanınız.
    Hybrid Wax serisi, podyumda yarışçıları yerleştirmeye devam eden yüksek florlu bir mumdur. En yüksek kalitede hidrokarbon Wax ile başlayarak, üstün bir Wax oluşturmak için iki tip floro hız katkı maddesi kullanılır. Beş özel sıcaklık aralığı vardır. Siyah X serisi Wax, Hybrid Waxna molibden ekler. Elektrostatik etkilere karşı molibden X Hybrid'i sıcak kirli ve kuru kar kullanınız.
    Wax Sıcaklık Derecelendirmeleri
    RaceWax sıcaklık derecelendirme numaraları, karın sıcaklığı değil hava sıcaklığı için kullanılır.

RaceWax hidrokarbon mumları için 3 temel tip vardır:

Sıcak dereceli (Kırmızı) hidrokarbon (PB-1000) en iyisi 25 F'nin üzerindedir. Kayak yapmak için harika bir mumdur ancak aynı zamanda yeni bir bazın şartlandırılması için kullanılır ve sıcak mum ile kazıma için en iyi mumtur.
    Soğuk dereceli (Yeşil) hidrokarbon (PB-1010) en iyisi 25 F'nin altındadır. Kırmızıyla birleştiğinde çoğu kayakçı için tam bir Wax sistemi yapar.
    Evrensel tüm-sıcaklık (Beyaz) hidrokarbon (PB-1030), yarışçılar için iyi bir tekli mum sistemidir. Donmanın üstündeki sıcaklıklarda mum işe yarayacak, ancak kırmızı hidrokarbon mumu (PB-1000) yanı sıra çalışacaktır.
    Ultra soğukta kayak yaparsanız veya çok agresif bir şekilde kayarsanız ve üslerinizde (özellikle bağların altında) kuruluk eğilimi gösteriyorsanız, Swix CH3 tozunu sertleştirmek ve güçlendirmek için tercih edilen mum katkı maddesi olarak kullanmayı düşünebilirsiniz. . Wax uygulamanız, demirle yaymanız, CH3 üzerine serpiştirmeniz, ardından birlikte ütülemenizdir.
    RaceWax floro mumları beş sıcaklık aralığına sahiptir ve atıf yapılan sayılar her sıcaklık ayracı için "tatlı nokta" gösterir. Her bir Wax, belirtilen aralıkların üstünde çalışmaya devam ederken, sıcaklık bu aralığın altında ise (veya diğer faktörler geçerlidir - aşağıya bakın) daha soğuk bir Wax kullanmak en iyisidir.

Standart Cevap: Kayak ve Snowboard Wax Nasıl Seçilir?

Google translate biraz müdahale istiyor Emrah..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Sarı ve pembe waxlarım ile şeffaf snowboard dolgu malzemem geldi
    Artık snowboard umu çıkartıp bakım yapmak için hazırım

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarı ve pembe waxlarım ile şeffaf snowboard dolgu malzemem geldi
    Artık snowboard umu çıkartıp bakım yapmak için hazırım

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kıymışsın paraya...Wax lar ne kadar ?
    P tex çubukları da iyi yapmışsın çok almakla...

Soru: P tex uyguladıktan sonra;
    a) Sadece kazırım
    b) Kazırım, sonra üstünden tekrar ütü ile geçerim

Yanıtınız nedir?
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıymışsın paraya...Wax lar ne kadar ?
    P tex çubukları da iyi yapmışsın çok almakla...

Soru: P tex uyguladıktan sonra;
    a) Sadece kazırım
    b) Kazırım, sonra üstünden tekrar ütü ile geçerim

Yanıtınız nedir?
    Sitedeki fiyatlardan aldım. Azcık da pazarlık ettim :P

Benim yanıtım Ptex dolgu malzemesini kazırım sonra da wax ile üstünden geçerim olurdu.

Bu arada kazıyıcı içinde bileme aleti varmış. Onun 350 liğinden olmadığı için almadım.

Fiyatı da biraz yüksek bir alet.
    İsim:  wax-kazıyıcı.jpg
Görüntüleme: 1058
Büyüklük:  9.4 KB (Kilobyte)İsim:  wax-kazıyıcı.jpg
Görüntüleme: 1058
Büyüklük:  9.4 KB (Kilobyte)

arkadaşlar bana wax ütüsü lazım uygun fiyata alabileceğim bir yer biliyormusunuz ?

Alıntı ilkrturan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana wax ütüsü lazım uygun fiyata alabileceğim bir yer biliyormusunuz ?
    Tchiboda set halinde var web sayfasına bir göz atın derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı jasend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

zamaninda ucuz diye at bakim seti almisligim var... hic kullanmadim duruyor oyle evde... [emoji38]

Alıntı jasend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bulamadım ben sitede

Giyimkent de Karaca Spor ben oradan almıştım geçen sene.
    MURAT AKTUNA<br />08.11.1966<br />O RH +<br />MECİDİYEKÖY / İSTANBUL

Sayfa 1/4 123 ... SonSon