Goderdzi kayak merkezi BATUM-Gürcistan
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Goderdzi kayak merkezi BATUM-Gürcistan

Standart Goderdzi kayak merkezi BATUM-Gürcistan

5 aralık 2015 tarihinde hizmete giren bu merkez batum iline bağlı lakin yolları köy yolu imiş..gürcü hükümeti merkeze 2017 tarihine kadar yol yapacakmış durum ne alemde bilmiyoruz.bu sene gidecek tanıdıklarımızdan bilgi alacağız inşallah.
    goderdzi Türkiye sınırına yalnızca 5 km mesefade bir kayak merkezi aradahan ve artvin dağlarının karşı yamaçları.

zirvesi 2400 metre alt kot 1800 metrede..mekanikler çok yeni ve kaliteli gondol..yeni bir merkez olmasına karşın pistleride harika...

ülkemizden ardahan türköze sınır kapısından çok yakın. hopa ilçemizden de yakın...ama yol sorun..asfalt değilmiş umarım yapılmıştır .
    batum iline uzaklığı 2 saat sürüyor.
    sadece kimlikle gidilebiliyor olması avantaj.
    tesisteki yetkili kişinin adı dato 995 599 770 404,,
    üzüldüğüm şey gürcü hükümeti küçük bütçesi ile bu kadar kayak merkezini nasıl yapabiliyor helal olsun..(AB yardımları herhalde)
    Batum turizmini kışında canlı tutmanın planlarını yapıyorlar ne diyelim.
    goderdzinin sadece 5 km batısı Türk toprakları ve rakım daha yüksek 3000 metre üzerinde karçal ve kaçkar dağlarımız onlarca vadisi ile hüzünle bakıyor elaleme...

euro ve dolar kurunun bu denli düzensiz olduğu ülkemizde daha ekonomik yerleri araştırmaktan başka çare kalmadı ..İsim:  Goderdzi_pistemap_full.jpg
Görüntüleme: 1061
Büyüklük:  216.4 KB (Kilobyte)İsim:  Goderdzi-ski-resort 19.jpg
Görüntüleme: 1242
Büyüklük:  101.7 KB (Kilobyte)İsim:  Goderdzi-ski-resort 23.jpg
Görüntüleme: 1071
Büyüklük:  77.0 KB (Kilobyte)İsim:  12308672_783113468484332_8531348979998589746_n.jpg
Görüntüleme: 1108
Büyüklük:  80.9 KB (Kilobyte)İsim:  Goderdzi-ski-resort 24.jpg
Görüntüleme: 1054
Büyüklük:  51.2 KB (Kilobyte)İsim:  11204020_783103031818709_2542165413968308365_n (1).jpg
Görüntüleme: 1037
Büyüklük:  92.2 KB (Kilobyte)

Standart Cevap: Goderdzi kayak merkezi BATUM-Gürcistan

güzel bir yere benziyor. Gudauri'ye gidemedik, belki buraya gidebiliriz.

Alıntı capeside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle ...
    eğer gürcü hükümeti batum goderdzi arasında 2 saat süren yolu genişletmişse bu merkez ülkemizden çokk turist alır..batum havalimanına uçuş çok..üstelik iç hat gibi..ayrıca rize artvin denize dolgu yapılan havalimanında açılınca gerçekten güzel olur...
    bu sene deneyecek arkadaşlarımız var Trabzondan umarım memnun kalırlar....

Alıntı capeside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben var Gudauri'ye gitmek istemek

Paylaşım için çok tşkler kdzeregli-alaplı Detayları inceledim videoyu da izledim planlanan gibi yapılırsa görsel olarak güzel bir merkez olacağa benziyor.

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben var Gudauri'ye gitmek istemek

Paylaşım için çok tşkler kdzeregli-alaplı Detayları inceledim videoyu da izledim planlanan gibi yapılırsa görsel olarak güzel bir merkez olacağa benziyor.
    Gudauri Kayak Merkezi eğer ki Tiflise uçak ile gidecekseniz 1,5 saat uzaklıkta,mantıklı bir seçim olabilir. 2 sene önce orada bulunmuştuk.Konaklama alanları bakımlı ,tek ve ana eleştirim pistleri belli edecek hiç bir unsurun özellikle zirveden inişlerde hiç olmaması.Sisli havada kaybolma garantili...