Ocak 2017 . Norveç Trysil
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ocak 2017 . Norveç Trysil

Standart Ocak 2017 . Norveç Trysil

Merhaba Arklar.

Geçen sene 2017 ocak somestre tatilinde eşim ve oglumla Trysil gittik. Gitmek istiyenler için faydalı bir yazı olur umarım .

Uçak:
    Pegasus hava yolu ile sabiha ğökçen den Oslo ya uçtuk. Biletleri yazdan alırsanız ucuza geliyor.

Oslo:
    2 gün osloda vakit geçirdik .amacınız kayaksa bence kesinlikle uğramaya değmez boşuna vakit ve extra hotel masrafı.

Oslodan direk Trysil otobus var. Oslo havaalanından da direk geçebiliyorsunuz. Otobus biraz pahalı geldi bana 3 saatlik yok 3 kisi gidiş dönüş 900tl ye gelmisti. 3 saat sonra trysil desiniz

Trysil: Radison hotelde kaldık baya iyi bir hotel. hotelde kalmak istemeyenler icin evler ve karavan alanıda var.
    Sadece sabah kahvaltısı veriyorlar fiyatlar uygundu ama hotelde veya dısarıda yemek yerseniz inanılmaz pahalı.
    yanınızda erzak goturmek en guzeli

skipass fiyatları 200 tl di . cok hızlılar ve 6 kişi aynı anda binebiliyor. o yuzden hic beklemiyorsun.

pistler cok geniş. snow parklar var tabiki extra ücret. fakat kayarken ağaçların aralarına küçük yollar yapmışlar kayakçılar pistden cıkıp o yollara giriyolar. sonra tekrar pist te baglanıyor. tabi pro lar için

buyuk kar yapma makineleri var . biz 1 hafta kaldık hic kar yagmadı ama makineler devamlı çalışıyordu.

trysil şehrine gidip gezebilirsiniz . onlar icin sehir, bizim için kasaba.

küzey ışıklarını gormek istiyorsanız bir gece için kisi bası 250 euro verip daha kuzeye gidiyorsunuz. tabi garantisi yok

tüm biletleri erken satın alırsanız , ve yanınıza erzak alırsanız. . ucuza güzel bir kayak tatil yapabilirsiniz.

kısmetse bu senede Kars sarıkamıs a gidicegiz .

Standart Cevap: Ocak 2017 . Norveç Trysil

Çok güzel anlatmışsın resmen gözümde canlandı

Alıntı huseyinyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arklar. Otobus biraz pahalı geldi bana 3 saatlik yok 3 kisi gidiş dönüş 900tl ye gelmisti.
    skipass fiyatları 200 tl di . cok hızlılar ve 6 kişi aynı anda binebiliyor. o yuzden hic beklemiyorsun.
    pistler cok geniş. snow parklar var tabiki extra ücret.
    küzey ışıklarını gormek istiyorsanız bir gece için kisi bası 250 euro verip daha kuzeye gidiyorsunuz. tabi garantisi yok
    tüm biletleri erken satın alırsanız , ve yanınıza erzak alırsanız. . ucuza güzel bir kayak tatil yapabilirsiniz.
    Toplam maaliyet ne tuttu onu belirtmemişsiniz
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Alıntı Burcuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel anlatmışsın resmen gözümde canlandı
    Bütçede canlandımı gözünüzde
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

ailece kişisel harcamalarlarlar yaklaşık 7000 ile 8000 tl arası. tabiki gecen sene euro bu kadar yuksek degildi.

Kış olimpiyatlarının düzenendiği Lillehammer ile aynı enlemde..İsveç/Norveç sınırında yer alan bir merkezmiş..

Norveç zaten ultra pahalı bir memleket. Bu yaz biz de karavanla Norveç turu yaptığımızdan fiyatlara oldukça aşinayım .Neden burayı seçmiştiniz ?
    Aynı veya daha düşük maaliyet ile Alp silsilesinde daha güzel imkanlar varken?
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

ailece kişisel harcamalarlarlar yaklaşık 7000 ile 8000 tl arası. tabiki gecen sene euro bu kadar yuksek degildi.
    Tüm aileyi göz önüne aldığımızda bana pek pahalı gelmedi
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kış olimpiyatlarının düzenendiği Lillehammer ile aynı enlemde..İsveç/Norveç sınırında yer alan bir merkezmiş..

Norveç zaten ultra pahalı bir memleket. Bu yaz biz de karavanla Norveç turu yaptığımızdan fiyatlara oldukça aşinayım .Neden burayı seçmiştiniz ?
    Aynı veya daha düşük maaliyet ile Alp silsilesinde daha güzel imkanlar varken?
    somestr tatiline denk geldi gittigim zaman.Burası tenha olur diye trysil tercih ettim. uçak biletini erken alınca bir kisi gidis donus 400tl geldi.iskandinav ulkelerinden birini gormek istiyordum.

yaklaşık 3 senedir kayakla ugrasıyorum. yurt dısında bolgeleri pek bilmiyorum. biraz kara duzen sectim. ama tavsiyeleri dinlerim. forumda yurt dışı yazıları biraz az . hemde okuyucular içinde faydalı olur
    Konu huseyinyilmaz tarafından (30-11-2017 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Seyirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm aileyi göz önüne aldığımızda bana pek pahalı gelmedi
    aynen oyle asılında uygun sayılar kahvaltılarda hotellere dahil zaten ama restoranlara cok fazla yaklaşmıyacaksın. insanın canını yakıyorlar

aynen oyle asılında uygun sayılar kahvaltılarda hotellere dahil zaten ama restoranlara cok fazla yaklaşmıyacaksın. insanın canını yakıyorlar
    somestr tatiline denk geldi gittigim zaman.Burası tenha olur diye trysil tercih ettim. uçak biletini erken alınca bir kisi gidis donus 400tl geldi.iskandinav ulkelerinden birini gormek istiyordum.

yaklaşık 3 senedir kayakla ugrasıyorum. yurt dısında bolgeleri pek bilmiyorum. biraz kara duzen sectim. ama tavsiyeleri dinlerim. forumda yurt dışı yazıları biraz az . hemde okuyucular içinde faydalı olur
    Uçak bileti gerçekten çok uygun olmuş...Maaliyetin önemli bir kısmı bilette zaten..Ama Norveç'te konaklama ve yeme içme de çok pahalı..

İskandinavya, özellikle Norveç müthiş güzel bir coğrafya..Oslo/Stockholm/Helsinki üçlüsünde ise kişisel olarak tercihim açık ara Stockholm'dur..İlk fırsatta burayı da öneririm..Hem de Oslo'ya göre biraz daha insaflı

Yazı konusunda haklısın, biraz az..Ama gitmeyi düşündüğün bir yer olursa sorabilirsiniz...Dış merkezler hakkında oldukça tecrübeli arkadaşlarımız var aramızda..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche