Snowboard Ayağa Kalkmak için Teknikler
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Snowboard Ayağa Kalkmak için Teknikler

Standart Snowboard Ayağa Kalkmak için Teknikler

Merhaba arkadaşlar, şu snowboard da kalkış olayını nasıl çözerim sizce?
    düştüğümde kalkamıyorum diye gidesim gelmiyor, önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Standart Cevap: snowboard kalkış

özgüven en önemli şey bence. ve yüz üstü kalkmak daha kolay bence sırtüstü kalkamıyorum ben. sırtüstü yerde iken bir elinde dizinin altından destek alıp yüzüstü rahat dönebilirsin. sonra kalkması daha kolay. yılmamalısın bu çok önemli ben yapamıycam diye bırakırsan zaten yapamazsın.

akşam evde deneyeyim.. en zoru bu galiba. kaymak daha basit geldi bana

Sırtın dağa dönükken kalkması biraz zordur ama yapabilirsin. Sol elini sağ bağlama tarafından boarddan tutarak deneyebilirsin mesela.
    Ya da en kolayı yüzünü dağa dönüp diz üstünde durarak kolayca parmak ucunda kalkabilirsin.

Snowboard da ayak parmaklarıyla ayağa kalkmak ile ilgili video .

Snowboard da topuğa basarak ayağa kalkmak ile ilgili video .

Standart Cevap: Snowboard Ayağa Kalkmak için Teknikler

Videolar için teşekkürler. çok zor değil mi, spor falan mı yapmak lazım acaba vucudun esnek olması mı gerekiyor?

Alıntı sorubankasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videolar için teşekkürler. çok zor değil mi, spor falan mı yapmak lazım acaba vucudun esnek olması mı gerekiyor?
    Kış sporları netice itibariyle zorlu fiziki performanslar gerektirir..Bunun gereği olarak ta hazır ve kuvvetli bir vucut gerektirir..Önerilen sonbahar ile birlikte gerek fitness ile gerekse bireysel çalışma ile vucut egzersizlerinin arttırılmasıdır..
    Bu arada bel fıtığı, diz bağları ve menisküs gibi kas iskelet sistemi rahatsızlıkları , solunum ve kalp ile ilgili sorunları olan kişilerin bu rahatsızlıklarını tedavi ettirdikten sonra kış sporlarına başlamaları önerilmektedir..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

sırtınız dağa dönükken kalkmanın daha zor olduğunu belirtmiş herkes ki ben de katılıyorum. ancak kalkarken bileklerinizi kırarak ön çeliklerinizi kara saplayacak şekilde dengeye gelebilirseniz daha kolay da kalkabilirsiniz.(ön tarafa doğru yıkılma ihtimalinizi unutmayın)