20-27 Ocak Sölden / Avusturya - Sayfa 2
Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
84 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 20-27 Ocak Sölden / Avusturya

Standart Cevap: 20-27 Ocak Sölden / Avusturya

Selam. Benim tarih kritiğim yok. Mesaj kutuna bakabilir misin?

Alıntı kayakhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam. Benim tarih kritiğim yok. Mesaj kutuna bakabilir misin?
    Mesaj gelmemiş.

Bruno, verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim..
    Ancak otel kaporayı çektiği için bu yıl Sölden'i yapacağız..Umarım şans yanımızda olur..
    Uçak biletini almadık henüz..O konuda önerilerini göz önüne alacağız..
    Transfer konusunda henüz rezervasyon yapmadığımız için alternatiflere açığız..
    Münih sölden için önerdiğin rotayı da bekliyorum..
    Konu iynem tarafından (18-09-2017 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bruno, verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim..
    Ancak otel kaporayı çektiği için bu yıl Sölden'i yapacağız..Umarım şans yanımızda olur..
    Uçak biletini almadık henüz..O konuda önerilerini göz önüne alacağız..
    Transfer konusunda henüz rezervasyon yapmadığımız için alternatiflere açığız..
    Münih sölden için önerdiğin rotayı da bekliyorum..
    7 kişi olduğunuz için minibus gibi bir araç kiralamak transfer için ekonomik olur. Ama sonuçta birisinin o aracı kullanması gerek. Değer mi değmez mi karar sizin tabiki. Ama mesela Tirol taxi ile 7 kişi için pazarlık yapabilirsiniz. Araçlar zaten 7-8 kişilik. Siz anlaşırsanız başka müşteri almadan sizi otelinize bırakacak, sonra da oradan alacak. 7 kişilik araçta 5 ayrı müşteri olmasından farklı. Çünkü 5 ayrı müşteriyi farklı adreslere bırakıyor. Sonra da farklı adreslerden topluyor.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sölden'in içinde garip bir araç trafiği oluyor. Trafiğin tıkandığına şahit olmuşumdur. Araçsız gitmek en iyisi.
    soelden'e kesinlikle gitmeyin diyecek kadar basina nasil kotu seyler geldi bilemiyorum ama tavsiyelerinden yaralanmali oldugunu zannediyorum. oncelikle gecmis olsun.

soelden ve civariyla ilgili 1-2 kelam etmek isterim. genel olarak oetz vadisini seviyorum. gercekten keyif alabildigim kayak merkezlerini barindiriyor. tabi ben vadinin daha dusuk rakimli noktalarini tercih ediyorum. bu yuzden ozellikle haftasonlari bahsettigin trafikle muhattap olabiliyorum. soelden'in hayli yuksek ve cesitli turist cekme potansiyeli var yalan yok. ingilizler de var ruslar da. zannediyorum gunduz otoparkin ucretsiz olmasi da vadi ici ozel arac trafigini arttiran bir etkendir. ancak, biraz erken veya gec cikarak bunu asabilme sansi oluyor. uzun kahvalti sever olarak genelde gec cikabiliyorum ve haftasonunu ayri tutarsak henuz cildirtacak bir trafikle bas etmek zorunda kalmadim. yalniz sezona denk gelen resmi tatiller ile somestr tarihlerinde hemen her kayak merkezi gibi soelden'de de ciddi bir yogunluk olacagini tahmin etmek guc degil. mumkunse bu tarihlerden sakinmali. haftasonu da olabilecek en erken saatte hareket etmeli.

soelden'in potansiyeli avusturya'ya baslangic icin tavsiye edilebilecek guzel bir merkez olmasina yol aciyor. ober/hochgurgl ile birlikte degerlendirilirse hayli tatmin edici olacaktir. turkiye'dekiler ile hic kiyaslamiyorum zaten.

tarih itibariyle 1-2 gun havanin kotu olmasi beklenebilir. dolayisiyla, kafadan 6 gunluk pass almak yerine 5 in 7 daha iyi olabilir veya tahminlere gore karar verilebilir.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soelden'e kesinlikle gitmeyin diyecek kadar basina nasil kotu seyler geldi bilemiyorum
    Pistlerin kalabalıklığı diye yazdım ya. Sadece Sölden'e gitmeyin değil, Avusturya'ya gitmeyin anlamına yazdım.

Bruno, rota için teşekkürler..Bu yolda vignet ihtiyacı olmaz sanırım..

Oliver, skipass da 5/7 detayı da önemli...Kötü hava da ober/hochgurgl bir alternatif olabilir mi yoksa orada da durum aynı mı olur ?
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Oliver, skipass da 5/7 detayı da önemli...Kötü hava da ober/hochgurgl bir alternatif olabilir mi yoksa orada da durum aynı mı olur ?
    Muhtemelen aynı olur. Kötü hava şartlarında da olduğunuz bölgede kaymanın yolunu bulmalısınız. Kayak sporu iyi havada da kötü havada da yapılan bir spordur.

Sadece şunu yazayım. Görüş azaldığı zaman olduğunuz yerde kaldın. Görüş açılana kadar olduğunuz yerde kalın. Ya da pist yardımı arayıp yardım isteyin. Biz yanımızda hoca olmasına rağmen kaybolduk. Hoca yıllardır kayarım böylesine ilk defa rastladım diye itiraf etti. Sölden'de doğmuş büyümüş insan.

Dağlarda hava şartları birden çok sertleşebiliyor. Beklemediğiniz kadar çabuk sertleşiyor hemde. Deniz gibi. Balık tutmak için açılırsın birden fırtına çıkar, dönene kadar akla karayı seçersin. Aynen öle. Ama bunlar olmayabilirde. Her sabah hava durumuna bakıp öyle çıkın.

ülkemizde alışık olduğumuzun aksine (uludağ, erciyes hariç tutulabilir); dağın daha doğrusu dağların/dağ sırasının pek çok farklı yamacını pist olarak kullandıklarından, kötü havalarda vadideki farklı merkezlerde açık pistler bulunabilir hocam. tabi vadinin genelinde hava kötüyse; ortalama 1-1.5 saat mesafede havanın nispeten iyi olduğu bir merkez bulma ihtimaliniz var. bu durumda, aynı vadide havanın nispeten iyi olduğu pistlere ulaşmak ile vadi/merkez değiştirmek aşağı yukarı aynı süreye denk gelebilir. tabi araç vs uğraşmak istemezseniz oetz vadisi size hafta boyunca hayli hayli yetecektir. hiçbir şey olmasa kısa bir kayak turu + havuz yaparsınız hocam.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pistlerin kalabalıklığı diye yazdım ya. Sadece Sölden'e gitmeyin değil, Avusturya'ya gitmeyin anlamına yazdım.
    avusturya candır. mahşeri kalabalık istemiyorsanız yapılması gereken az çok belli. ilki tarih meselesi. tatillerden sakınacaksınız. ki bu da avrupa'da her yer için geçerli bir konu. ikincisi ingilizler. ingilizlerin tercih ettiği, tavsiye ettiği, hakkında çarşaf çarşaf yorumlar yaptıkları merkezler yerine nispeten az bilinen, daha doğrusu ingilizlerin ve tabi ekürisi hollandalıların yoğunlukla gitmediği merkezlere gideceksiniz. bunun kısmi istisnası belki arlberg (st anton, zurs, lech) olabilir. ingilizler tercih ediyor ama pahalı algısı nedeniyle önemli bir kesiminin ilk tercihi olmuyor gibi. merkezi belirlerken misal merkezin sitesine bakıp ingilizce dil seçeneğini görmezseniz; bu da iyi bir gösterge olabilir.

umarım, eğer olursa bir sonraki avusturya kayak seyahatinizden memnun kalırsınız.

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon