Türkiye'de Heliski
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Türkiye'de Heliski

Standart Türkiye'de Heliski

Heliskiing, dünyada ilk kez, 1965 yılında Kanada’da, Hans Gmoser tarafından yapılmıştır. Avrupa’da ise İtalya, İspanya, İsviçre, İsveç, Avusturya, Greenland ve Iceland de yapılmaktadır. Ayrıca Rusya’da, Himalaya’larda, İran ve Nepal’de yapılmaktadır.

Heliskiing, kayakçı ve snowboardçular tarafından; helikopter ile çıkartılarak el değmemiş toz kar üzerinde kayış yapılan çok popüler ve sevilen ve güvenli bir faaliyettir. Yanınızda her zaman iyi eğitimli bir rehberiniz bulunur.

Thierry Gasser ve Danilo Garin, 2003 yılında dünyada heliskiing yapılabilecek yeni yerleri keşfetme kararı almışlardır. Thierry ve Danilo çok uzun yıllardır Alosta, Kanada ve tüm dünyada rehberlik yapmışlar ve heliskiing konusunda büyük tecrübeye sahiplerdir.

Heliskiing için en önemli husus rehberlerin ve pilotların deneyimli olmalarıdır. Türkiye’de heliskiing için en uygun pistler Kaçkar Dağları’nda bulunmaktadır. Orta ve ileri seviyede kayakçılar için keyifle kayabilecekleri helikopter ile ulaşabilecekleri çeşitli pistler bulunmaktadır.

İsim:  Robson-Heliski-chopper-over-group-Mike-Gere-Photo-059.jpg
Görüntüleme: 2420
Büyüklük:  202.2 KB (Kilobyte)

TURKEY HELISKI – PYRENEES HELISKI VE HELISKI.PRO firmalarının sahipleri olan yılların tecrübesine sahip bu deneyimli iki rehber eşliğinde; Kaçkar Dağları’nda güvenli bir şekilde

“ Heliskiing “ deneyimi yaşayabilmek için aşağıda belirtilen telefon numara ve e-mail adreslerinden, Thierry Gasser ve Sergi Gasa ve/veya Ahmet Haşimoğlu ile iletişime geçebilirsiniz. TURKEY HELISKI nin merkezi Ayder’de bulunan Haşimoğlu Oteli’ndedir.

İsim:  2793237_xl.jpg
Görüntüleme: 1848
Büyüklük:  463.3 KB (Kilobyte)

Thierry Gasser + 41 78 671 72 50 thierry@heliski.pro

Sergio Gasa + 34 636 061 517 sergi@heliski.pro

Ahmet Haşimoğlu + 464 657 20 37 info@hasimogluotel.com

Standart Cevap: Türkiye'de Heleski

Biz zamanlar gaza gelip Erciyes te helikopter ile çıkıp heleski yapasımız gelmişti. Hava şartlarından helikopter havalanamadığı için uçuş iptal olmuştu. Kayseri Erciyes te hala bu imkan sunuluyor ise belki bir deneme daha yapılabilir

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz zamanlar gaza gelip Erciyes te helikopter ile çıkıp heleski yapasımız gelmişti. Hava şartlarından helikopter havalanamadığı için uçuş iptal olmuştu. Kayseri Erciyes te hala bu imkan sunuluyor ise belki bir deneme daha yapılabilir
    Maaliyeti neydi bu işin ?
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaliyeti neydi bu işin ?
    Abi yanlış hatırlıyor olabilirim ama adam başı 100 dolar falandı sanırım.

Erciyes teki Kite yapılan otelin oradan alıp dağın yamacına bırakacaklardı.

Abi yanlış hatırlıyor olabilirim ama adam başı 100 dolar falandı sanırım.

Erciyes teki Kite yapılan otelin oradan alıp dağın yamacına bırakacaklardı.
    EMRAH kardeşim sizin gibi snowboard yapan biri olsaydım kesinlikle kaçkar dağları bölgesine giderdim geçen sene hayatlarında ilk kez giden arkadaşlar tadına doyamamışlar martta birdaha gittiler..keşke heliski kaçkarlarda ekonomik olsa.malesef bu işin ülkemize gelen yabancı turistler sürüyor.ayder yaylasındaki haşimoğlu otel ile irtibata geçebilirsiniz heleski turlarını onlar organize ediyor ..lakin pahalı...
    2. bir öneri heleski gibi dağların zirvelerine çıkmasanızda alp dağları lezzetini geçecek daha doğal bir durum var...ayder ve kavrun yaylasında pansiyonculuk yapan hüseyin şahin kardeşimiz bir kar aracı aldı. 9-10 kişi taşıyabiliyor .sizi ayderden alıyor yukarı çeymakçur yaylasına kadar çıkarıyor..tabi araç kar üzerinde yavaş gidiyor paletli bir şey...lakin 9-10 km kayak yapıyorsunuz alt rakıma kadar...ama ezilmiş pist yok çünkü ortada kayak merkezi yok heryer 2,5 metreden fazla kar oluyor ..belgeselde görmişsünüzdür yayla evlerinin üzerinden atlıyorlar snovboard çılar...
    ülkemizin alp dağları mücevheri kaçkar dağ sinsilesi zirvesi 3937m ve onlarca doruk 3400 metre üzerinde .vadiler inanılmaz uzunlukta..geçen sene katarlı gruplar cumhurbaşkanı ile helikoptere binip bölgeyi araştırdırlar ülkemizin en büyük kayak merkezi projesi yapılıyor.ama öyle uludağ kartalkaya gibi değil.resmen alp dağları projesi ama ...herşey rafa kalktı anlaşılan katar ülkesinin durumu malum....neyse konu dışına çıktım kusuruma bakmayın...fikriniz olsun diye paylaşım yapayım...
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi     

Gönderdiğin bilgiler beni daha da gaza getirdi açıkçası Fiyatını söylemedi video da fakat biraz daha araştırınca fiyatların gerçekten çok yüksek olduğunu anlıyorum.

2016 da Alaska da, Kanada da, Alp dağlarında ve Türkiye Kaçkarlar da Heliski heyecanını yaşamak isteyenler bir hafta için kişi başı 8 ila 15 bin euro’yu gözden çıkarıyormuş.

2013 den gördüğün bir haberde de günlük 4000 ile 8000 tl diye fiyat yazmışlar.

Senin şu paletli araç alan dayının fiyatları nasıldı

https://youtu.be/vkf8z-T2JeE

Sezon çığ tehlikesinden dolayı sadece 4 hafta sürüyormuş.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senin şu paletli araç alan dayının fiyatları nasıldı

https://youtu.be/vkf8z-T2JeE

Sezon çığ tehlikesinden dolayı sadece 4 hafta sürüyormuş.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    gambit yaptı bunu. (kaçkarlardaki o araçla çıktı yani)
    Gudauri'ye gidersek şöyle bir site buldum
    http://www.freeride.ge/heliskiing/
    4 kişilik grup için 3 drop 380$ diyor.

Kaçkar fotolarına baktım ve bir kez daha bittim

Tek kelimeyle nefisler

capeside, Gudauri olayı bu sene beni pek bir cezbetmeye başladı, takipte kalalım..

Sayfa 1/2 12 SonSon