Ayaklarım donuyor! - Sayfa 4
Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
44 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Ayaklarım donuyor!

Standart Cevap: Ayaklarım donuyor!

Alıntı z4a6m5a2n8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığa uygun değil belki de ancak ayakkabı problemini hallettikten sonra ikinci bir problemimiz var:Kayarken dönüşlerde kayak manevralarını yapamıyorum.Örneğin dönüşe başladığımda sağ kayağı solun hizasına getiremiyorum,kayak aralıklarının kapanması gerekirken açılıyor.Bu durumun sebepleri neler olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    agirlik transferi/denge problemine isaret ediyor...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agirlik transferi/denge problemine isaret ediyor...
    Teşekkürler cevabınız için.Sorun bende o zaman[emoji4]

Teşekkürler cevabınız için.Sorun bende o zaman[emoji4]

once stile karar vermek ve biraz ders almak lazim... motor beceri oldugundan kisa sure dahi olsa yapilan yanlislari vucut hemen hafizaya atiyor... sonra duzeltmesi zahmetli ve uzun suruyor...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    once stile karar vermek ve biraz ders almak lazim... motor beceri oldugundan kisa sure dahi olsa yapilan yanlislari vucut hemen hafizaya atiyor... sonra duzeltmesi zahmetli ve uzun suruyor...
    Çok teşekkürler.Uyarılarınızı dikkate alacağım.

Hocam 180 boy ve 75 kiloyum.Carving tarzı 160 cm'lik bir kayak alsam uygun olur mu?Kayağa yeni başladım ve en fazla orta seviyede seyrederim diye düşünüyorum.Zira sadece hobi amaçlı olacak.Ya da sizin yorumunuz nedir?

Başlığa uygun değil belki de ancak ayakkabı problemini hallettikten sonra ikinci bir problemimiz var:Kayarken dönüşlerde kayak manevralarını yapamıyorum.Örneğin dönüşe başladığımda sağ kayağı solun hizasına getiremiyorum,kayak aralıklarının kapanması gerekirken açılıyor.Bu durumun sebepleri neler olabilir.

oliver'ın dediği gibi problem ağırlık transferinde olabilir. mesela sağa dönüşte sol ayağa %70-80 gibi ağırlık verip sağ kayakta yük azalınca sağ kayak diğerinin yanına alınabilir. yazıyla tarif zor tabii bu konularda. öncelikle ders almak işinizi kolaylaştırabilir tabiiki de, eğer böyle bir durumunuz yoksa https://www.youtube.com/channel/UC2j...Ybmizxid2qnRHg bu kanal size yardımcı olacaktır.

Hocam 180 boy ve 75 kiloyum.Carving tarzı 160 cm'lik bir kayak alsam uygun olur mu?Kayağa yeni başladım ve en fazla orta seviyede seyrederim diye düşünüyorum.Zira sadece hobi amaçlı olacak.Ya da sizin yorumunuz nedir?

bu konuda oliver daha iyi bilgi verecektir size. kendimce 165 civarındaki carving tipi kayakların size daha uygun olacağını düşünüyorum; başlangıç ve orta seviye için.

Head rev 70 Pr kayak,163 cm
    Head Pr 11 bağlama
    Multi baton
    Nordica criuse 70 confort fit ayakkabı

Kayağa yeni başlayan biri olarak bu takımı düşünüyorum.Çok ileri seviye düşünmüyorum.Hobi amaçlı olacak.Hafif ve kontrollü olsun istiyorum.Yukarıdaki kayak carving tarzı mıdır?Ben o düşünceyle aldım.Zaten bu seti kullanan arkadaşım var ve memnun.Umarım ben de memnun kalırım.

Head rev 70 Pr kayak,163 cm
    Head Pr 11 bağlama
    Multi baton
    Nordica criuse 70 confort fit ayakkabı

Kayağa yeni başlayan biri olarak bu takımı düşünüyorum.Çok ileri seviye düşünmüyorum.Hobi amaçlı olacak.Hafif ve kontrollü olsun istiyorum.Yukarıdaki kayak carving tarzı mıdır?Ben o düşünceyle aldım.Zaten bu seti kullanan arkadaşım var ve memnun.Umarım ben de memnun kalırım.

carving tipi doğrudur, sizi memnun edecektir iy günlerde kullanın

Alıntı capeside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    carving tipi doğrudur, sizi memnun edecektir iy günlerde kullanın
    İlginize çok teşekkürler.Yeterince aydınlattınız beni.

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon