Kayak ayakkabısı önerisi olan varmı - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Kayak ayakkabısı önerisi olan varmı

Standart Cevap: Kayak ayakkabısı önerisi olan varmı

Güncel

seviye farki olabilir, sezon farki olabilir...

salomon'a bir tik mesafeliyim... dalbello alin derim... tabi once deneyin...

Salomon neden bi tık mesafe problemlimi

Alıntı kabardeyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salomon neden bi tık mesafe problemlimi
    Kullanamadığım iki ayakkabı da Salomon..Kalıbı dar biraz bana göre..Niye 2. yi salomon aldım..Viyana da büyük bir spor mağazasında tüm markaları deneyip ayağıma en uygun geleni o olduğu için aldım ama pistte olmadı yine
    Dalbello'nun kalıbı taraklı ayaklara göre daha uygun derler..

Orta üst deyince en az 3-4 yıldır kayıyorsun sanmıştım ben seni...

Oliver Han, niye 100 diyeyim yoksa
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

tşkler ilginiz için
    Konu kabardeyyy tarafından (11-01-2017 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.

Kayak ayakkabısı alırken bence şu başlıklara dikkat etmekte fayda var;

1) Last yani ayakkabının genişliği, 98mm, 100mm en 102 mm gibi
    Seçim yaparken ayak yapınız önemli bir kriter uygun genişlik seçimi rahatlık açısından çok önemli
    Diğer yandan bu seçim yapılırken performans arttıkça aykakabının ayağı daha iyi sarması kontrol arttırıcı bir etken
    Hobi amaçlı bir kayakçı için rahatlık ve doğru ölçü öncelik. Milli sporcu değiliz yarışa katılmıyoruz en sonunda

2) Flex yani aykkabının esnekliği markadan markaya değişen bir değer. Kabaca düşük değer ayakkabının bilek aksisinde daha fazla esnediği yüksek değer ise daha az esnediğini belirtir, sertlik kontrol arttırıcı bir etken. Çok yumuşak aykkabılar belirtildiği üzere çok kısa süre ertesinde misyonunu tamamlar. Seçimde kayakçının ağırlığınında çok önemli bir etkisi olduğunu unutmayalım. (bakınız bayan kayak ayakkabılarında flex değerler aralıkları daha düşük seviyelerden başlar). Çok sert ayakkabılar sporcuya ilerleyen saatlerde (2-3 saat ertesinde) rahatsızlık verebilir. Benim Tavsiyem 90-110 Flex arasında kalmak. Fakat burada bir değer her kullanıcı için konfor anlamına gelmez. Ben bazı kişilerin (nadiren) 90 flex üzerinde çok rahatsızlık çektiğine şahit oldum.

3) Kayak yaparken nerede kaydığımızda seçimi etkiler. Genellikle ezilmiş pistlerde kayıyorsanız, seçiminiz bu amaç için üretilmiş olanlar arasından yapın. Örneğin bolkar botları, pist botlarından farklıdır. Dağa tırmanış sırasında bilekte esneme sağlayan açılır kapanır kilit mekanizmaları sunabilir, klipslerin poziyonları ve yapıları küçük farklılıklar gösterebilir.

Mağzada deneyin üzerinde biraz vakit geçirin ve kararınız bu şekilde verin.

Markalara gelirsek, Rossignol, Atomic, Salomon bunalrın hepsi iyi markalar.

Selamlar, İyi Kayaklar

Cevap için teşekkürler

Sayfa 2/2 İlkİlk 12